Roparun levert 4,3 miljoen op voor mensen met kanker
ROTTERDAM (ANP) - Deelnemers van de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,3 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld gaat naar doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend op een feest in stadion De Kuip in Rotterdam.
Het bedrag ligt bijna 600.000 euro hoger dan bij de vorige editie. "Dit eindbedrag laat niet alleen zien dat onze deelnemers een fantastische prestatie hebben geleverd, maar ook dat we in Nederland nog steeds naar elkaar omkijken, elkaar niet laten vallen en vooral bereid zijn te geven voor een ander", concludeerde directeur Lesly Wolters.
De Roparun is nu 33 keer gehouden. In de beginjaren ging de loop van Rotterdam naar Parijs. Aan een samenvoeging van die twee steden dankt het evenement zijn naam. Bij de laatste editie konden deelnemers kiezen tussen een start in het Franse Clastres en een start in Enschede. Ruim 5000 mensen deden eraan mee.
Meer uit Binnenland
EDE (ANP) - Zo'n 50.000 mensen zijn zaterdag afgekomen op de herdenking van de Airborne Luchtlandingen en van Operatie Market Garden. Op de Ginkelse Heide bij Ede landden honderden parachutisten om de luchtlandingen van 1944 na te bootsen. Verder vlogen historische vliegtuigen over en waren er demonstraties van Apache- en Chinookhelikopters. Ook veteranen uit de Tweede Wereldoorlog waren aanwezig. De gemeente Ede spreekt van een geslaagde herdenking.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demonstranten op het Malieveld hebben geweld gebruikt en vuurwerk gegooid. Daarom is de Mobiele Eenheid begonnen met ingrijpen, zien ANP-verslaggevers. De ME heeft de demonstranten van het 'Wij zijn het volk'-protest teruggedrongen naar het Malieveld, zodat zij niet de naastgelegen A12 op kunnen of het centrum in trekken.
16 minuten geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft meerdere klimaatactivisten van Extinction Rebellion aangehouden die bij de opritten van de A12 bij Zevenaar (Gelderland) de weg probeerden te betreden, ziet een ANP-verslaggever. Om hoeveel demonstranten het precies gaat, is niet duidelijk.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Spuiplein in Den Haag hebben zich rond het middaguur ongeveer dertig mensen verzameld voor de demonstratie 'Tegen fascisme en voor inclusiviteit', ziet een ANP-verslaggever. Het is een tegendemonstratie tegen die op het Malieveld. Daar wordt gedemonstreerd tegen de regeringsplannen, met name op het gebied van immigratie.
56 minuten geledenZEVENAAR (ANP) - Een groep van ongeveer 25 klimaatactivisten van Extinction Rebellion heeft zaterdag de A12 bij Zevenaar geblokkeerd, ziet een ANP-verslaggever. De A12 is dicht in de richting van de Duitse grens, meldt ook de ANWB. Autoverkeer staat er stil.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion proberen even voor 12.00 uur de A12 bij Zevenaar te blokkeren, ziet een ANP-verslaggever. De politie is met meerdere voertuigen aanwezig en houdt ze tegen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen hebben zich rond 11.00 uur verzameld op het Haagse Malieveld voor de zogenoemde 'Wij zijn het volk'-demonstratie, ziet een ANP-verslaggever. Zaterdag protesteren zij daar tegen regeringsplannen, nadrukkelijk tegen immigratie. De politie heeft een paar demonstranten aangehouden. Hoeveel dat er zijn en waarvoor ze zijn aangehouden, is nog niet bekend.
1 uur geleden