Roosendaal stuurt bus om asielzoekers Ter Apel op te halen
ROOSENDAAL (ANP) - De gemeente Roosendaal stuurt woensdagavond een bus richting het aanmeldcentrum in Ter Apel om hier vijftig asielzoekers op te halen die in Noord-Brabant ondergebracht worden. Dit om te voorkomen dat de groep op stoelen moet slapen in de nacht van woensdag op donderdag. Dat meldt een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA).
Onduidelijk is of iedereen in Ter Apel vannacht een bed heeft, omdat meer mensen zich kunnen hebben gemeld bij het aanmeldcentrum.
Het COA meldde eerder dat er alle moeite was gedaan om vervoer te vinden voor vijftig mensen die in Roosendaal ondergebracht zouden gaan worden. Maar door problemen op het spoor in Noord-Nederland waren er al extra bussen in gebruik. Nu stuurt de gemeente Roosendaal dus zelf een bus.
Burgemeester
De hoop is dat de bus rond 23.00 uur vanuit Ter Apel richting Roosendaal kan vertrekken, aldus het COA. "Toen de burgemeester hoorde dat de vluchtelingen nog een dag later zouden komen, vond hij dat onacceptabel. Als er geen bus van noord naar zuid kan, dan maar andersom", meldt een woordvoerder van de gemeente Roosendaal aan Omroep Brabant.
Ter Apel, waar maximaal 2000 asielzoekers kunnen worden opgevangen, gaat de afgelopen maanden gebukt onder een grote instroom van asielzoekers en een beperkte uitstroom.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook in andere regio's van Nederland stopt Defensie tijdelijk met oefeningen met explosieven, open vuur en pyrotechniek. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk van Defensie aangekondigd op sociale media. De reden is dat het natuurbrandrisico in steeds meer delen van het land wordt verhoogd naar fase 2. In die regio's worden de oefeningen tijdelijk opgeschort.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) waarschuwt voor hoge ozonconcentraties. De hoogste concentraties lijken zich te ontwikkelen in een band van Leiden naar Hilversum, Utrecht en Flevoland tot aan Zwolle. Door ozon kan smog ontstaan, wat slecht is voor de luchtkwaliteit. Mensen die er gevoelig voor zijn, zoals astmapatiënten, kunnen daar last van hebben. Het RIVM adviseert hun om binnen te blijven en zware fysieke inspanning te beperken. Dit advies geldt vooral in de namiddag en het begin van de avond.
15 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat heeft dinsdag het zogenoemde hitteprotocol ingesteld vanwege de warmte. Het protocol is om 10.00 uur in werking getreden, meldt een woordvoerder. Volgens Weeronline kan de temperatuur oplopen tot 33 graden Celsius. Er worden extra maatregelen genomen om automobilisten met pech op de snelweg snel naar een veilige locatie met voorzieningen te brengen. Het hitteprotocol geldt in heel Nederland, behalve de provincie Friesland.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Koninklijke Landmacht stopt voorlopig volledig met oefeningen in Gelderland waarbij explosieven, open vuur en pyrotechniek worden gebruikt. Dat meldt het krijgsonderdeel op sociale media. De reden is dat het risico op natuurbranden in de provincie dinsdag is verhoogd naar fase 2.
27 minuten geledenTILBURG (ANP) - Bij een steekpartij in een huis aan de Tilburgse Trouwlaan is in de nacht van maandag op dinsdag een persoon overleden. Dat meldt de politie. De twee andere bewoners zijn aangehouden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten en provincies hebben het Rijk opgeroepen meer geld te geven voor onderhoud en vervanging van infrastructuur, zoals wegen, bruggen, sluizen, viaducten en kades. Gebeurt dat niet, dan dreigt volgens de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) en het Interprovinciaal Overleg (IPO) een "bereikbaarheidsinfarct" in Nederland. De lobbyclubs baseren zich op een rapport van de adviesbureaus Arcadis en Berenschot.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland telt steeds meer megastallen, terwijl het aantal boerderijen juist afneemt. Volgens Wakker Dier komt dat door schaalvergroting: kleine boeren stoppen ermee, de groten worden groter.
3 uur geleden