Roosen ontwijkt zware crash en wint tweede rit Ronde van Burgos
VILLADIEGO (ANP) - Timo Roosen heeft de tweede etappe in de Ronde van Burgos op zijn naam geschreven. De Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma bleef in een merkwaardige sprint zijn ploeggenoten Edoardo Affini uit Italië en Chris Harper uit Australië voor.
Het drietal wist te ontkomen aan een zware crash, de rest van het peloton niet. De grote valpartij werd veroorzaakt door David Dekker, ook een renner van Jumbo-Visma. Hij verloor op een vluchtheuvel de controle over zijn stuur. Meerdere renners vlogen daarbij tegen en zelfs over de hekken. De drie renners van Jumbo-Visma wisten de val te ontwijken, omdat zij in een zogenoemd 'treintje' voorop reden om de sprint aan te trekken voor Dekker. Dekker reed zelf in vierde positie, achter zijn drie ploeggenoten.
Voor de 29-jarige Roosen was het zijn eerste zege van het seizoen.
De Colombiaan Santiago Buitrago van Bahrain Victorious, die dinsdag de openingsrit won, blijft leider in het algemeen klassement.
Donderdag volgt de derde etappe, van Quintana Martin Galindez naar Villarcayo. Voor de renners wachten dan de beklimmingen van de Alto de Cereceda, de Alto de Retuerta en de Picon Blanco. De top van de Alto de Bocos ligt op 8 kilometer van de eindstreep in Villarcayo.
Meer uit Sport
MINNEAPOLIS (ANP) - De basketbalwedstrijd in de Amerikaanse competitie NBA tussen Minnesota Timberwolves en Golden State Warriors is uitgesteld vanwege de veiligheidssituatie in Minneapolis. Eerder op de dag werd in Minneapolis een man doodgeschoten door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie.
1 uur geledenHERNING (ANP) - De handballers van Frankrijk hebben het recordaantal doelpunten op een EK geëvenaard. De Fransen wonnen in het Deense Herning tegen Portugal hun tweede wedstrijd in de hoofdronde van het evenement met 46-38.
3 uur geledenINZELL (ANP) - De Noor Sander Eitrem heeft twee weken voor de Olympische Spelen als eerste schaatser de 5000 meter onder de 6 minuten gereden. Bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell dook de 23-jarige Eitrem met 5.58,52 onder het wereldrecord van de Fransman Timothy Loubineaud van 6.00,23.
5 uur geledenINZELL (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft twee weken voor de Olympische Spelen in Milaan de zege op de 3000 meter moeten laten aan de Noorse Ragne Wiklund. De regerend wereldkampioene werd met 3.56,96 tweede. Wiklund won in een nieuw baanrecord van 3.54,74. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.59,92 derde.
6 uur geledenMAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft op indrukwekkende wijze ook zijn elfde veldrit van het seizoen gewonnen. De 31-jarige wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech was de snelste in de wereldbekerwedstrijd in Maasmechelen. De leider in het klassement evenaarde met zijn vijftigste zege in de wereldbeker het recordaantal overwinningen van de Belg Sven Nys.
7 uur geledenINZELL (ANP) - Joep Wennemars is bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in Inzell als derde geëindigd op de 1000 meter. De regerend wereldkampioen op de kilometer moest met 1.07,23 zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Jordan Stolz. Die won in een nieuw baanrecord van 1.06,83 en schreef na de klassementen op de 500 en 1500 meter het derde wereldbekerklassement op zijn naam.
7 uur geledenINZELL (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste 1000 meter voorafgaand aan de Olympische Spelen gewonnen. De 27-jarige Zuid-Hollandse versloeg landgenote Femke Kok in een baanrecord van 1.12,74. Kok werd met 1.13,67 derde, nog achter de Japanse Miho Takagi (1.13,43).
8 uur geleden