Roosen ontwijkt zware crash en wint tweede rit Ronde van Burgos
VILLADIEGO (ANP) - Timo Roosen heeft de tweede etappe in de Ronde van Burgos op zijn naam geschreven. De Nederlandse wielrenner van Jumbo-Visma bleef in een merkwaardige sprint zijn ploeggenoten Edoardo Affini uit Italië en Chris Harper uit Australië voor.
Het drietal wist te ontkomen aan een zware crash, de rest van het peloton niet. De grote valpartij werd veroorzaakt door David Dekker, ook een renner van Jumbo-Visma. Hij verloor op een vluchtheuvel de controle over zijn stuur. Meerdere renners vlogen daarbij tegen en zelfs over de hekken. De drie renners van Jumbo-Visma wisten de val te ontwijken, omdat zij in een zogenoemd 'treintje' voorop reden om de sprint aan te trekken voor Dekker. Dekker reed zelf in vierde positie, achter zijn drie ploeggenoten.
Voor de 29-jarige Roosen was het zijn eerste zege van het seizoen.
De Colombiaan Santiago Buitrago van Bahrain Victorious, die dinsdag de openingsrit won, blijft leider in het algemeen klassement.
Donderdag volgt de derde etappe, van Quintana Martin Galindez naar Villarcayo. Voor de renners wachten dan de beklimmingen van de Alto de Cereceda, de Alto de Retuerta en de Picon Blanco. De top van de Alto de Bocos ligt op 8 kilometer van de eindstreep in Villarcayo.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
47 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
2 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
3 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
4 uur geleden