Roord: uitspraken over bondscoach waren sarcastisch bedoeld
LEIGH (ANP) - Voetbalster Jill Roord legde na afloop van de met 3-2-gewonnen wedstrijd van Oranje tegen Portugal uit dat haar eerdere uitspraken over bondscoach Mark Parsons in de Volkskrant verkeerd waren opgevat. Volgens de Oranje-international waren haar uitspraken dat speelsters wel eens 'afhaken' bij de lange uitleg van de bondscoach sarcastisch bedoeld.
Roord vertelde in het interview dat de speelsters ook moesten wennen aan de Engelse bondscoach. "Hij gaat graag de diepte in en dan haakt bij ons 50 procent wel af. Ik ook", zei ze.
Volgens de voetbalster "wordt er heisa gemaakt om niks". "Ik heb er niks van meegekregen. Ik heb me gefocust op de wedstrijd", zei de speelster van Oranje bij ESPN. "In mijn beleving ben ik heel sarcastisch geweest. We hadden het erover dat Mark heel graag praat en dat ik een spanningsboog heb van één minuut. Het ligt aan mij dat ik af en toe in slaap val, wat natuurlijk niet zo is. Ik val niet in slaap, dat is sarcastisch."
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Engeland heeft zijn eerste zege in de Nations League binnen. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won in Praag met 2-0 van Tsjechië, dat lang met tien man speelde.
9 uur geledenKOŠICE (ANP) - Bondscoach John van 't Schip heeft ook zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Kazachstan niet kunnen winnen. Bij Slowakije verloor de ploeg met 2-1. Van 't Schip debuteerde eerder met een 1-1-gelijkspel tegen Faeröer.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Spanje heeft ook de tweede wedstrijd in de Nations League gewonnen. De regerend wereld- en Europees kampioen versloeg in Sevilla met een hoofdrol van Lamine Yamal Kroatië met 4-1.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad heeft een nieuw contract getekend bij Corinthians uit Brazilië. De in Utrecht geboren middenvelder blijft tot eind december 2027 bij de ploeg van Oranje-international Memphis Depay. De topscorer aller tijden van het Nederlands elftal tekende vorige maand eveneens een nieuwe verbintenis bij de club uit São Paulo. Hij blijft tot medio 2028.
11 uur geledenPTUJ (ANP) - Het is voor Jong Oranje nog lastiger geworden om het EK van 2027 in Albanië en Servië te bereiken. Jong Israël won met 3-2 bij Jong Slovenië en staat steviger op de tweede plaats in de kwalificatiegroep achter koploper Jong Noorwegen.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kan bij de play-offs in de WK-kwalificatie tegen Hongarije geen beroep doen op Vivianne Miedema, Renee van Asten en keepster Daphne van Domselaar. Veurink heeft Isa Kardinaal en Sophie Proost voor het eerst opgeroepen.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Manchester City is officieel schuldig bevonden aan alle aanklachten wegens ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18. Dat maakte de Premier League dinsdag bekend.
14 uur geleden