
Roord, Janssen en Wilms starten bij Wolfsburg in CL-finale
EINDHOVEN (ANP) - Jill Roord, Dominique Janssen en Lynn Wilms beginnen zaterdag tijdens de finale van de Champions League in het basiselftal van VfL Wolfsburg. De drie Oranje-internationals zijn dit seizoen vaste waarden in het elftal van trainer Tommy Stroot.
Wilms is in het uitverkochte Philips-stadion tegen FC Barcelona rechtsback. Janssen staat in het centrum van de verdediging en Roord voetbalt op het middenveld.
Wolfsburg won de Champions League in 2014 voor het laatst. De Duitse bekerwinnaar, die de titel dit seizoen aan Bayern München moest laten, stond daarna nog drie keer in de finale. In zowel 2016, 2018 als 2020 was Olympique Lyon in de eindstrijd te sterk.
Rentree
Bij FC Barcelona begint Alèxia Putellas op de reservebank. De sterspeelster, tweevoudig winnares van de Gouden Bal, maakte eind april in de halve eindstrijd tegen Chelsea na een absentie van tien maanden vanwege een knieblessure haar rentree in de selectie. Coach Jonatan Giráldez neemt in de finale nog niet te veel risico met Putellas.
Nederlandse speelsters staan momenteel niet onder contract bij de Spaanse kampioen FC Barcelona, dat voor het derde jaar op rij in de finale van de Champions League staat. Twee seizoenen geleden werd Chelsea in de finale met 4-0 aan de kant gezet. Vorig seizoen moest Barcelona de beker aan Olympique Lyon (3-1) laten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord herdenkt Rinus Israël op 2 augustus, voorafgaand aan de oefenwedstrijd tegen VfL Wolfsburg in De Kuip. Dat meldt de Rotterdamse club. Israël overleed deze week op 83-jarige leeftijd.
4 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Voormalig Liverpool-trainer Jürgen Klopp gaat "goede vriend" Jota heel erg missen. De 58-jarige Duitser was vier jaar lang de coach van de Portugese aanvaller bij Liverpool.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het plotselinge overlijden van de 28-jarige Portugese voetballer Diogo Jota is ook in het Nederlandse voetbal hard binnengekomen. Voetbalbond KNVB en veel clubs uit de Eredivisie reageren geschokt op hun sociale media. De aanvaller van FC Liverpool en zijn broer André Silva kwamen om het leven door een verkeersongeval in het noordwesten van Spanje
52 minuten geledenNYON (ANP) - Voorafgaand aan de wedstrijd van de Portugese voetbalsters tegen Spanje donderdagavond op het EK in Zwitserland wordt een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis aan Diogo Jota, zo meldt de Europese voetbalbond UEFA. De 28-jarige Portugese aanvaller van FC Liverpool kwam donderdag samen met zijn broer om het leven bij een verkeersongeval in het noordwesten van Spanje.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetbalclub Liverpool FC laat weten "verslagen" te zijn na het tragische overlijden van de Portugese aanvaller Diogo Jota. De 28-jarige international overleed door een verkeersongeval in het noordwesten van Spanje.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Voetballer Diogo Jota van Liverpool is omgekomen bij een verkeersongeval in Spanje. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Spaanse persbureau EFE.
5 uur geledenSANTA CLARA/SAINT-LOUIS (ANP) - Titelverdediger Mexico en gastland Verenigde Staten nemen het tegen elkaar op in de finale van de Gold Cup. Die is zondag in Houston.
7 uur geleden