Roord helpt voetbalsters Wolfsburg weer naar bekerfinale
MÜNCHEN (ANP) - Jill Roord heeft de voetbalsters van VfL Wolfsburg naar de Duitse bekerfinale geleid. De international van Oranje maakte twee doelpunten in de halve finale tegen Bayern München: 1-3. Naast Roord hadden ook de Nederlandse verdedigsters Lynn Wilms en Dominique Janssen een basisplaats bij Wolfsburg.
Roord opende in 19e minuut de score. Bayern, met Lineth Beerensteyn in de ploeg, kwam kort na rust op gelijke hoogte. Roord bracht Wolfsburg na een uur opnieuw aan de leiding en de Duitse invalster Tabea Wassmuth besliste het duel in de slotfase. De aanvalsters Shanice van de Sanden en Joëlle Smits ontbraken in de selectie van Wolfsburg, dat voor het achtste jaar op rij in de finale van het toernooi om de DFB-Pokal staat. De ploeg won de vorige zeven finales allemaal.
Wolfsburg speelt op 28 mei in Keulen tegen de winnaar van de andere halve finale, tussen Bayer Leverkusen en 1. FFC Turbine Potsdam. Bij Bayern ontbrak hoofdtrainer Jens Scheuer, omdat hij positief testte op het coronavirus.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax accepteert het schikkingsvoorstel van de KNVB van één duel schorsing voor Takehiro Tomiyasu. De Japanner kreeg zaterdag een rode kaart voor een overtreding op aanvaller Lequincio Zeefuik van Heracles Almelo.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Danny Makkelie leidt zondag de bekerfinale tussen AZ en NEC. Hij staat voor zijn vierde eindstrijd van de KNVB-beker, na duels tussen AZ en Vitesse (2017), Ajax - PSV (2022) en AZ - Go Ahead Eagles (2025).
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
1 dag geleden