Roord helpt voetbalsters Wolfsburg weer naar bekerfinale
MÜNCHEN (ANP) - Jill Roord heeft de voetbalsters van VfL Wolfsburg naar de Duitse bekerfinale geleid. De international van Oranje maakte twee doelpunten in de halve finale tegen Bayern München: 1-3. Naast Roord hadden ook de Nederlandse verdedigsters Lynn Wilms en Dominique Janssen een basisplaats bij Wolfsburg.
Roord opende in 19e minuut de score. Bayern, met Lineth Beerensteyn in de ploeg, kwam kort na rust op gelijke hoogte. Roord bracht Wolfsburg na een uur opnieuw aan de leiding en de Duitse invalster Tabea Wassmuth besliste het duel in de slotfase. De aanvalsters Shanice van de Sanden en Joëlle Smits ontbraken in de selectie van Wolfsburg, dat voor het achtste jaar op rij in de finale van het toernooi om de DFB-Pokal staat. De ploeg won de vorige zeven finales allemaal.
Wolfsburg speelt op 28 mei in Keulen tegen de winnaar van de andere halve finale, tussen Bayer Leverkusen en 1. FFC Turbine Potsdam. Bij Bayern ontbrak hoofdtrainer Jens Scheuer, omdat hij positief testte op het coronavirus.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
11 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
12 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
13 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
20 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden