Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roord en Van Domselaar genomineerd voor Gouden Bal

Roord en Van Domselaar genomineerd voor Gouden Bal

PARIS (ANP) - Voetbalsters Jill Roord en Daphne van Domselaar zijn genomineerd voor de Gouden Bal (Ballon d'Or), de verkiezing van de beste speler van afgelopen seizoen. Bij de door het magazine France Football samengestelde lijst van dertig genomineerden zitten bij de mannen geen Nederlandse voetballers. Xavi Simons maakt kans op de prijs voor beste talent.

Oranje-speelsters Jill Roord en Daphne van Domselaar zitten bij de 30 genomineerde voetbalsters. Roord bereikte met Wolfsburg de finale van de Champions League. Ze komt dit seizoen uit voor Manchester City. Van Domselaar won de beker met FC Twente. De keepster maakte na het afgelopen seizoen de overstap naar Aston Villa in Engeland.

Xavi Simons is een van de tien genomineerden voor de Kopa Trophy, voor meest talentvolle voetballer op de Europese velden van afgelopen seizoen. Simons maakte afgelopen seizoen indruk bij PSV en keerde terug naar Paris Saint-Germain, dat hem verhuurde aan RB Leipzig. Andere genomineerden zijn de Engelse voetballer Jude Bellingham en Pedri en Gavi van FC Barcelona.

Messi

Bij de mannen zijn voetballers als wereldkampioen Lionel Messi, en Champions League-winnaars Erling Haaland en Kevin De Bruyne genomineerd. Messi ontbrak vorig jaar op de lijst van genomineerden, maar staat er na het behalen van de wereldtitel dit jaar wel op. De Argentijnse wereldkampioen won de Gouden Bal zeven keer eerder. Messi verruilde aan het eind van afgelopen seizoen PSG voor Inter Miami.

Opvallende afwezige is Cristiano Ronaldo, die sinds 2004 steeds was genomineerd. Ronaldo tekende vorig seizoen na het WK, waar hij met Portugal in de kwartfinales werd uitgeschakeld, na zijn vertrek bij Manchester United een miljoenencontract bij Al-Nassr in Saudi-Arabië. De Portugese vedette won de Gouden Bal vijf keer eerder.

Benzema

Karim Benzema won de Gouden Bal vorig jaar. De spits van verhuisde aan het eind van het seizoen van Real Madrid naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië. Bij de vrouwen won Alèxia Putellas de afgelopen twee edities. De speelster van FC Barcelona was dit seizoen grotendeels afwezig door blessures. Ploeggenoten van haar zoals Aitana Bonmatí en Patricia Guijarro, die dit seizoen de Champions League wonnen, zijn wel genomineerd. Zij wonnen deze zomer ook met Spanje de wereldtitel.

De bekendmaking van de winnaars is op 30 oktober in Parijs.

Meer uit Voetbal

Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

1 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

1 uur geleden
FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

1 uur geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

2 uur geleden
Til keert na maand terug in basiselftal PSV, Veerman op de bank

VELSEN (ANP) - Guus Til keert zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar terug in het basiselftal van PSV. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie.

2 uur geleden
NEC speelt thuis gelijk tegen sc Heerenveen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.

3 uur geleden
Dokter leidt vijfkamp na twee onderdelen op WK indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.

4 uur geleden