Roord en Van Domselaar genomineerd voor Gouden Bal
PARIS (ANP) - Voetbalsters Jill Roord en Daphne van Domselaar zijn genomineerd voor de Gouden Bal (Ballon d'Or), de verkiezing van de beste speler van afgelopen seizoen. Bij de door het magazine France Football samengestelde lijst van dertig genomineerden zitten bij de mannen geen Nederlandse voetballers. Xavi Simons maakt kans op de prijs voor beste talent.
Oranje-speelsters Jill Roord en Daphne van Domselaar zitten bij de 30 genomineerde voetbalsters. Roord bereikte met Wolfsburg de finale van de Champions League. Ze komt dit seizoen uit voor Manchester City. Van Domselaar won de beker met FC Twente. De keepster maakte na het afgelopen seizoen de overstap naar Aston Villa in Engeland.
Xavi Simons is een van de tien genomineerden voor de Kopa Trophy, voor meest talentvolle voetballer op de Europese velden van afgelopen seizoen. Simons maakte afgelopen seizoen indruk bij PSV en keerde terug naar Paris Saint-Germain, dat hem verhuurde aan RB Leipzig. Andere genomineerden zijn de Engelse voetballer Jude Bellingham en Pedri en Gavi van FC Barcelona.
Messi
Bij de mannen zijn voetballers als wereldkampioen Lionel Messi, en Champions League-winnaars Erling Haaland en Kevin De Bruyne genomineerd. Messi ontbrak vorig jaar op de lijst van genomineerden, maar staat er na het behalen van de wereldtitel dit jaar wel op. De Argentijnse wereldkampioen won de Gouden Bal zeven keer eerder. Messi verruilde aan het eind van afgelopen seizoen PSG voor Inter Miami.
Opvallende afwezige is Cristiano Ronaldo, die sinds 2004 steeds was genomineerd. Ronaldo tekende vorig seizoen na het WK, waar hij met Portugal in de kwartfinales werd uitgeschakeld, na zijn vertrek bij Manchester United een miljoenencontract bij Al-Nassr in Saudi-Arabië. De Portugese vedette won de Gouden Bal vijf keer eerder.
Benzema
Karim Benzema won de Gouden Bal vorig jaar. De spits van verhuisde aan het eind van het seizoen van Real Madrid naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië. Bij de vrouwen won Alèxia Putellas de afgelopen twee edities. De speelster van FC Barcelona was dit seizoen grotendeels afwezig door blessures. Ploeggenoten van haar zoals Aitana Bonmatí en Patricia Guijarro, die dit seizoen de Champions League wonnen, zijn wel genomineerd. Zij wonnen deze zomer ook met Spanje de wereldtitel.
De bekendmaking van de winnaars is op 30 oktober in Parijs.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Alle wedstrijden tijdens het WK voetbal van volgend jaar worden twee keer onderbroken voor drinkpauzes. Dat maakte wereldvoetbalbond FIFA maandag bekend. De pauzes duren drie minuten en vinden in elke helft na 22 minuten plaats.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Vedette Mohamed Salah ontbreekt in de selectie van Liverpool voor het duel met Internazionale in de Champions League. De 33-jarige Egyptenaar had kritiek geuit op trainer Arne Slot en de club nadat hij bij de afgelopen wedstrijden op de reservebank moest zitten. Ook Cody Gakpo ontbreekt in de selectie van Liverpool.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Qarabag FK in de Champions League niet beschikken over Josip Sutalo, Kenneth Taylor en Wout Weghorst. Het drietal is niet fit genoeg om mee te reizen naar Azerbeidzjan, meldt de Amsterdamse club. Ook James McConnell, Gerald Alders en Steven Berghuis blijven achter in Nederland.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
13 uur geleden