Rooney roept fans en bestuur United op tot geduld met Ten Hag
MANCHESTER (ANP) - Wayne Rooney vindt dat het bestuur van Manchester United de nieuwe trainer Erik ten Hag de tijd moet geven om een succesvolle ploeg op te bouwen. "De fans zullen dus een beetje geduld moeten hebben, want de wederopbouw van een ploeg heeft tijd nodig", zei de clubtopscorer aller tijden van Manchester United. Ten Hag volgt aan het einde van het seizoen Ralf Rangnick op als trainer van de beroemde club uit de Premier League.
"Hij begint aan een enorme klus", zei oud-spits Rooney. "Ik hoop dat ze Ten Hag de kans geven de club weer op te bouwen, want dat moet gebeuren. Het gaat alleen niet van de ene op de andere dag. Ik geloof wel dat het bestuur dat inziet en hem de benodigde tijd zal geven. Dan is een titel in de komende drie jaar mogelijk."
Ten Hag is de vijfde coach sinds 'Sir' Alex Ferguson in 2013 terugtrad. Dat was tevens het laatste seizoen dat Manchester United kampioen werd. Rooney maakte de succesjaren onder Ferguson mee.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Jan Plug verruilt Feyenoord op huurbasis voor FC Dordrecht, tot het eind van het seizoen. De 20-jarige verdediger krijgt daar volgens Feyenoord kans op meer speelminuten in het betaalde voetbal. Plug kwam dit seizoen vijf keer in actie in de Eredivisie, waarvan een keer als basisspeler. Ook maakte hij minuten in de Europa League.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en James McConnell zijn definitief uit elkaar. In gezamenlijk overleg is besloten de huurovereenkomst van de speler met Liverpool stop te zetten. McConnell maakte sinds begin januari al geen deel meer uit van de selectie van Ajax.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
16 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
18 uur geleden