Rooney noemt druk op spelers om salaris in te leveren schandelijk
DERBY (ANP/RTR) - Voormalig aanvoerder van het Engels elftal, Wayne Rooney, is het niet eens met de publieke druk die wordt uitgeoefend op profvoetballers om afstand te doen van een deel van hun salaris. "Hoe het de afgelopen dagen is gegaan is een schande", zei Rooney tegen de Sunday Times.
De Britse minister van Gezondheidszorg Matt Hancock had afgelopen week gezegd dat de spelers in de Premier League moesten afzien van een deel van hun salaris en de Premier League maakte bekend dat de clubs gesprekken voerden over een salariskorting van 30 procent.
"Ten eerste, de minister... was hij zo wanhopig om de aandacht af te leiden van de wijze waarop de regering deze pandemie aanpakt?", reageerde Rooney, momenteel aanvoerder van Derby County dat uitkomt in het Championship, het tweede niveau in Engeland. "Het komt over alsof het de schuld van de spelers is. Om hen vervolgens in een hoek te duwen waar ze de rekening moeten oppakken voor het verlies aan inkomsten. Zij zijn gemakkelijke doelwitten."
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel RodrÃguez uit zijn doel.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
3 uur geleden