Roompot/Landal komt personeel tegemoet in plan kantoorverhuizing
GOES (ANP) - De directie van Roompot/Landal Greenparks heeft een aanvullend maatregelenpakket gepresenteerd in het kader van de verhuizing van kantoren naar Amsterdam. Dat meldt bestuurder Carlo Snoek van vakbond FNV Recreatie. Volgens hem is het nu aan de leden om hierover te oordelen. Snoek stelt dat de maatregelen zo zijn opgesteld dat het aantrekkelijker wordt voor medewerkers om in Amsterdam te gaan werken, zonder dat ze hoeven te verhuizen.
De vorig jaar gefuseerde vakantieconcerns willen hun Nederlandse kantoren grotendeels samenvoegen in Amsterdam. Dinsdag hebben vakbonden FNV Recreatie en CNV daarover gesproken met de directie van Roompot/Landal Greenparks, na eerdere gesprekken met het personeel. Veel medewerkers van de locaties in Goes, Zwolle en Den Haag willen niet met hun gezin richting de hoofdstad verhuizen.
"De directie nam ons signaal serieus. Nu gaat het erom wat mensen vinden van wat de directie heeft voorgesteld", zegt Snoek. Wel noemt hij het jammer dat de gesprekken achteraf plaatsvinden. "Normaliter hoort een organisatie vakbonden uit te nodigen voordat de plannen bekend worden gemaakt. Dit proces verdient geen schoonheidsprijs."
Aanvullende maatregelen
FNV gaat volgende week in gesprek met de leden over de nieuwe maatregelen.
Een woordvoerster van Roompot/Landal Greenparks bevestigt dat medewerkers dinsdag zijn geïnformeerd over de aanvullende maatregelen. Wel zegt zij daarbij dat "de intentie om verschillende afdelingen te verhuizen nog steeds bestaat". Daarover is volgens de zegsvrouw bovendien een adviesaanvraag ingediend bij de ondernemingsraad, die daar naar verwachting binnen enkele weken op terugkomt.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM waarschuwen reizigers vrijdag voor vertragingen en annuleringen door winters weer en sterke wind. Volgens de website van Schiphol zijn er zeker tientallen vluchten geschrapt.
2 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - Bijna alle nieuwe auto's die vorig jaar werden verkocht in Noorwegen waren elektrisch aangedreven. Volgens de Noorse wegenautoriteit was 96 procent van de nieuw verkochte personenauto's volledig elektrisch. Dat was een jaar eerder nog 89 procent.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse netwerk van handelskamers heeft opgeroepen tot een verandering in het klimaat- en energiebeleid bij de oosterburen, met de waarschuwing dat de huidige koers grote delen van de Duitse industrie kan schaden. "Ik denk dat we nu hebben ingezien hoe de weg die we volgen, zonder correctie, belangrijke delen van de industrie kapotmaakt", zei Peter Adrian, voorzitter van de Duitse Kamer van Industrie en Handel (DIHK), tegen het Duitse persbureau dpa.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag, op de eerste handelsdag van het nieuwe beursjaar 2026, met winst geopend. Op nieuwjaarsdag waren de Europese beurzen gesloten. Ook op Wall Street wordt de handel hervat na een vrije dag voor handelaren op donderdag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) verdient veel meer dan alleen het basissalaris dat de ECB jaarlijks bekendmaakt. Dat schrijft de Financial Times na eigen onderzoek. Volgens de Britse zakenkrant verdient de Française daardoor bijna vier keer zoveel als het Amerikaanse centralebankhoofd Jerome Powell.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Het Franse postbedrijf La Poste is donderdag voor de tweede keer in korte tijd getroffen door een cyberaanval. De onlinediensten waren op nieuwjaarsdag daardoor tijdelijk moeilijk bereikbaar. Een soortgelijk incident verstoorde eerder al de pakjesafhandeling tijdens de kerstperiode.
5 uur geledenZEIST (ANP) - De bedrijvigheid in de Nederlandse industrie heeft in december een iets minder sterke groei laten zien dan in november. Dat meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) op basis van haar maandelijkse meting naar de industriële activiteit. Volgens de onderzoekers was er een minder grote groei van het aantal nieuwe orders, wat zorgde voor een daling van de productieomvang.
5 uur geleden