Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roompot/Landal komt personeel tegemoet in plan kantoorverhuizing

Roompot/Landal komt personeel tegemoet in plan kantoorverhuizing

GOES (ANP) - De directie van Roompot/Landal Greenparks heeft een aanvullend maatregelenpakket gepresenteerd in het kader van de verhuizing van kantoren naar Amsterdam. Dat meldt bestuurder Carlo Snoek van vakbond FNV Recreatie. Volgens hem is het nu aan de leden om hierover te oordelen. Snoek stelt dat de maatregelen zo zijn opgesteld dat het aantrekkelijker wordt voor medewerkers om in Amsterdam te gaan werken, zonder dat ze hoeven te verhuizen.

De vorig jaar gefuseerde vakantieconcerns willen hun Nederlandse kantoren grotendeels samenvoegen in Amsterdam. Dinsdag hebben vakbonden FNV Recreatie en CNV daarover gesproken met de directie van Roompot/Landal Greenparks, na eerdere gesprekken met het personeel. Veel medewerkers van de locaties in Goes, Zwolle en Den Haag willen niet met hun gezin richting de hoofdstad verhuizen.

"De directie nam ons signaal serieus. Nu gaat het erom wat mensen vinden van wat de directie heeft voorgesteld", zegt Snoek. Wel noemt hij het jammer dat de gesprekken achteraf plaatsvinden. "Normaliter hoort een organisatie vakbonden uit te nodigen voordat de plannen bekend worden gemaakt. Dit proces verdient geen schoonheidsprijs."

Aanvullende maatregelen

FNV gaat volgende week in gesprek met de leden over de nieuwe maatregelen.

Een woordvoerster van Roompot/Landal Greenparks bevestigt dat medewerkers dinsdag zijn geïnformeerd over de aanvullende maatregelen. Wel zegt zij daarbij dat "de intentie om verschillende afdelingen te verhuizen nog steeds bestaat". Daarover is volgens de zegsvrouw bovendien een adviesaanvraag ingediend bij de ondernemingsraad, die daar naar verwachting binnen enkele weken op terugkomt.

Meer uit Financieel

Russische olie- en gasinkomsten helft lager in januari

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.

22 minuten geleden
Infineon pompt extra half miljard in chips voor AI-datacenters

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.

28 minuten geleden
Tiësto klaagt Amerikaans advocatenkantoor aan voor 17 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.

49 minuten geleden
Inflatie eurozone daalt stevig in januari

LUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.

2 uur geleden
Nieuwe afspraken overheid, netbeheerders en bedrijven om vol net

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.

2 uur geleden
Duitse maker van Persil koopt Nederlandse coatingspecialist Stahl

WAALWIJK (ANP) - Het Duitse chemie- en verzorgingsmiddelenconcern Henkel koopt de in Nederland gevestigde coatingspecialist Stahl voor 2,1 miljard euro. Volgens het bedrijf achter merken als Persil en Schwarzkopf zijn de coatings van Stahl voor bijvoorbeeld kleding, leer en verpakkingen een goede toevoeging.

3 uur geleden
CK Hutchison wil compensatie voor nietige havencontracten Panama

PANAMA-STAD (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Een dochterbedrijf van CK Hutchison eist een schadevergoeding van Panama nadat de contracten om twee havens aan het Panamakanaal te exploiteren nietig zijn verklaard. De hoogste rechtbank van Panama oordeelde dat de concessies om havens aan beide uiteinden van de waterweg te exploiteren "ongrondwettelijk" zijn.

3 uur geleden