Roompot/Landal komt personeel tegemoet in plan kantoorverhuizing
GOES (ANP) - De directie van Roompot/Landal Greenparks heeft een aanvullend maatregelenpakket gepresenteerd in het kader van de verhuizing van kantoren naar Amsterdam. Dat meldt bestuurder Carlo Snoek van vakbond FNV Recreatie. Volgens hem is het nu aan de leden om hierover te oordelen. Snoek stelt dat de maatregelen zo zijn opgesteld dat het aantrekkelijker wordt voor medewerkers om in Amsterdam te gaan werken, zonder dat ze hoeven te verhuizen.
De vorig jaar gefuseerde vakantieconcerns willen hun Nederlandse kantoren grotendeels samenvoegen in Amsterdam. Dinsdag hebben vakbonden FNV Recreatie en CNV daarover gesproken met de directie van Roompot/Landal Greenparks, na eerdere gesprekken met het personeel. Veel medewerkers van de locaties in Goes, Zwolle en Den Haag willen niet met hun gezin richting de hoofdstad verhuizen.
"De directie nam ons signaal serieus. Nu gaat het erom wat mensen vinden van wat de directie heeft voorgesteld", zegt Snoek. Wel noemt hij het jammer dat de gesprekken achteraf plaatsvinden. "Normaliter hoort een organisatie vakbonden uit te nodigen voordat de plannen bekend worden gemaakt. Dit proces verdient geen schoonheidsprijs."
Aanvullende maatregelen
FNV gaat volgende week in gesprek met de leden over de nieuwe maatregelen.
Een woordvoerster van Roompot/Landal Greenparks bevestigt dat medewerkers dinsdag zijn geïnformeerd over de aanvullende maatregelen. Wel zegt zij daarbij dat "de intentie om verschillende afdelingen te verhuizen nog steeds bestaat". Daarover is volgens de zegsvrouw bovendien een adviesaanvraag ingediend bij de ondernemingsraad, die daar naar verwachting binnen enkele weken op terugkomt.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Andrej Karpathy, een van de oprichters van OpenAI die later bij Tesla werkte, is aan de slag gegaan bij AI-bedrijf Anthropic. Dat heeft hij dinsdag bekendgemaakt. Karpathy is een invloedrijk figuur in de AI-gemeenschap en speelde een belangrijke rol in de ontwikkeling van Tesla's technologie voor zelfrijdende auto's.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is dinsdag hoger geëindigd, al moest een deel van de eerdere winst in de laatste handelsuren weer worden ingeleverd. Het sentiment verslechterde door een negatieve opening van de Amerikaanse aandelenmarkten. De koersen stonden onder druk door stijgende rentes op de obligatiemarkten, vooral door vrees bij beleggers dat de inflatie langer hoog blijft. Voor aandelenmarkten zijn hogere rentes vaak slecht nieuws, vooral voor technologiebedrijven.
53 minuten geledenCARY (ANP/AFP) - Het populaire spel Fortnite is terug in de App Store van Apple. Het onlineschietspel werd in 2020 verwijderd, nadat ontwikkelaar Epic Games had geprobeerd om het betaalsysteem van Apple te omzeilen. Epic Games wilde met een eigen betaalsysteem voorkomen dat Apple bij zogeheten in-app-aankopen van spelers een commissie zou opstrijken. Maar omdat dit tegen de regels van Apple was, werd het spel verwijderd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - LTO Nederland is kritisch op een Europees plan om boeren te helpen met de stijgende prijzen van kunstmest. De Europese Commissie maakte dinsdag bekend voor de zomer geld vrij te willen maken voor boeren die het hardst getroffen worden door de hoge kunstmestprijzen, die het gevolg zijn van de afsluiting van de Straat van Hormuz.
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De financiële leiders van G7-landen hebben dinsdag afgesproken om niet te ver te gaan met extra steunmaatregelen, omdat de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten risico's voor groei en inflatie in de wereldeconomie vergroot. In een gezamenlijke verklaring in Parijs spraken de ministers af om voorzichtig te blijven en de overheidsfinanciën niet te zwaar te belasten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV krijgt niet langer dan negen weken de tijd om een besluit te nemen in een zaak waarin beroep is aangetekend, heeft de rechtbank in Den Haag bepaald. De rechtbank vindt de huidige maximumbeslistermijn passend.
3 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel in Nederland heeft een manier gevonden om staal te leveren aan de Verenigde Staten tegen lagere importheffingen. Door een constructie met een Brits zusterbedrijf valt het Nederlandse staal onder een lagere Amerikaanse importheffing. Dat bevestigt een woordvoerder van het bedrijf na berichtgeving van Politico.
3 uur geleden