Roompot betaalde 1,4 miljoen euro te weinig toeristenbelasting
WISSENKERKE (ANP) - Roompot moet aan de Zeeuwse gemeente Noord-Beveland 1,4 miljoen euro extra toeristenbelasting betalen voor de jaren 2019 tot en met 2022. Het vakantiepark had in die periode te weinig afgedragen aan de gemeente.
In een memo aan de gemeenteraad van Noord-Beveland schrijft wethouder Adrie van der Maas dat Roompot zelf over het belastingjaar 2022 een correctie had ingediend voor 265.348 overnachtingen, goed voor een bedrag aan toeristenbelasting van ruim 366.000 euro. Hierna stelde Roompot in overleg met gemeente een feitenonderzoek in waarna het vakantiepark met een opgave kwam over de jaren 2019 tot en met 2022 van ruim 1,4 miljoen euro extra af te dragen toeristenbelasting, aldus Van der Maas.
In een brief aan de gemeenteraad van Noord-Beveland schrijft directielid Coen van der Wel van Roompot dat van opzet geen sprake was. Ook heeft Roompot excuus aangeboden en een door de gemeente gevraagde extra betaling van 0,7 miljoen euro gedaan "vanwege de door de gemeente aangegeven onduidelijkheid over de jaren voor 2019".
Verder schrijft Van der Wel dat het recreatiebedrijf de aangiften vanuit Roompot voor andere gemeenten nogmaals heeft gecontroleerd. Daarbij zijn geen verschillen geconstateerd. "Dit blijkt dus een geïsoleerde situatie te zijn", aldus Van der Wel. "Ook hebben wij onze interne controleprocedures voor komende jaren aangescherpt om een beschamende situatie als deze in de toekomst te voorkomen."
Meer uit Binnenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Schoonmaakploegen zijn maandagochtend bezig bekladdingen van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam te verwijderen. Het monument is ontsierd met een rode substantie. Onder meer het woord 'genocide' is erop gespoten, ziet een ANP-fotograaf.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een seinstoring rijden er maandagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. ProRail kan nog niet inschatten hoe lang de problemen gaan duren, maar voorziet zeker gevolgen voor de ochtendspits.
2 uur geleden