Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roompot betaalde 1,4 miljoen euro te weinig toeristenbelasting

Roompot betaalde 1,4 miljoen euro te weinig toeristenbelasting

WISSENKERKE (ANP) - Roompot moet aan de Zeeuwse gemeente Noord-Beveland 1,4 miljoen euro extra toeristenbelasting betalen voor de jaren 2019 tot en met 2022. Het vakantiepark had in die periode te weinig afgedragen aan de gemeente.

In een memo aan de gemeenteraad van Noord-Beveland schrijft wethouder Adrie van der Maas dat Roompot zelf over het belastingjaar 2022 een correctie had ingediend voor 265.348 overnachtingen, goed voor een bedrag aan toeristenbelasting van ruim 366.000 euro. Hierna stelde Roompot in overleg met gemeente een feitenonderzoek in waarna het vakantiepark met een opgave kwam over de jaren 2019 tot en met 2022 van ruim 1,4 miljoen euro extra af te dragen toeristenbelasting, aldus Van der Maas.

In een brief aan de gemeenteraad van Noord-Beveland schrijft directielid Coen van der Wel van Roompot dat van opzet geen sprake was. Ook heeft Roompot excuus aangeboden en een door de gemeente gevraagde extra betaling van 0,7 miljoen euro gedaan "vanwege de door de gemeente aangegeven onduidelijkheid over de jaren voor 2019".

Verder schrijft Van der Wel dat het recreatiebedrijf de aangiften vanuit Roompot voor andere gemeenten nogmaals heeft gecontroleerd. Daarbij zijn geen verschillen geconstateerd. "Dit blijkt dus een geïsoleerde situatie te zijn", aldus Van der Wel. "Ook hebben wij onze interne controleprocedures voor komende jaren aangescherpt om een beschamende situatie als deze in de toekomst te voorkomen."

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

3 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

5 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

6 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

7 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

9 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

13 uur geleden