Room for Ukraine: geef Oekraïners snel leefgeld
DEN HAAG (ANP) - Oekraïense vluchtelingen die in Nederland zijn aangekomen moeten hier snel leefgeld krijgen, zegt burgerinitiatief Room for Ukraine. Volgens het platform lopen de vluchtelingen anders de kans om in de criminaliteit te belanden.
Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zei dinsdag dat gewerkt wordt aan een plan voor het geven van geld aan Oekraïners die worden opgevangen bij gastgezinnen. "De opgevangen Oekraïner krijgt een bedrag, waarbij hij of zij afspraken kan maken met het gastgezin over het bijdragen aan de kosten van de huishouding", aldus de staatssecretaris. Later woensdag houdt het kabinet crisisoverleg over Oekraïne, en waarschijnlijk wordt daar een besluit genomen over een leefgeldregeling.
Volgens Room for Ukraine duurt de besluitvorming hierover te lang. "Veel Oekraïners die hier aankomen zijn platzak", aldus een woordvoerder van de organisatie. "Ze hebben hun geld onderweg uitgegeven, om veilig te kunnen reizen." Het feit dat ze geen eigen geld hebben, maakt deze mensen kwetsbaar voor criminelen, stelt het burgerinitiatief.
Room for Ukraine heeft ruim 10.000 verblijfplaatsen aangeboden gekregen voor Oekraïners in Nederland. Eerder deze week meldde de organisatie dat er tot dan toe circa honderd Oekraïense vluchtelingen waren ondergebracht bij particulieren die tijdelijke woonruimte hebben aangeboden. Vooralsnog krijgen de gastgezinnen geen vergoeding voor die opvang, zei Van der Burg dinsdag.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
7 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
9 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
19 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
22 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden