Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Room for Ukraine: geef Oekraïners snel leefgeld

Room for Ukraine: geef Oekraïners snel leefgeld

DEN HAAG (ANP) - Oekraïense vluchtelingen die in Nederland zijn aangekomen moeten hier snel leefgeld krijgen, zegt burgerinitiatief Room for Ukraine. Volgens het platform lopen de vluchtelingen anders de kans om in de criminaliteit te belanden.

Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zei dinsdag dat gewerkt wordt aan een plan voor het geven van geld aan Oekraïners die worden opgevangen bij gastgezinnen. "De opgevangen Oekraïner krijgt een bedrag, waarbij hij of zij afspraken kan maken met het gastgezin over het bijdragen aan de kosten van de huishouding", aldus de staatssecretaris. Later woensdag houdt het kabinet crisisoverleg over Oekraïne, en waarschijnlijk wordt daar een besluit genomen over een leefgeldregeling.

Volgens Room for Ukraine duurt de besluitvorming hierover te lang. "Veel Oekraïners die hier aankomen zijn platzak", aldus een woordvoerder van de organisatie. "Ze hebben hun geld onderweg uitgegeven, om veilig te kunnen reizen." Het feit dat ze geen eigen geld hebben, maakt deze mensen kwetsbaar voor criminelen, stelt het burgerinitiatief.

Room for Ukraine heeft ruim 10.000 verblijfplaatsen aangeboden gekregen voor Oekraïners in Nederland. Eerder deze week meldde de organisatie dat er tot dan toe circa honderd Oekraïense vluchtelingen waren ondergebracht bij particulieren die tijdelijke woonruimte hebben aangeboden. Vooralsnog krijgen de gastgezinnen geen vergoeding voor die opvang, zei Van der Burg dinsdag.

Meer uit Binnenland

Fonds Slachtofferhulp wil dat X stopt met naaktbeelden chatbot

DEN HAAG (ANP) - Fonds Slachtofferhulp en expertisecentrum Offlimits eisen dat socialmediaplatform X maatregelen neemt om zijn chatbot Grok aan banden te leggen. Grok is in de afgelopen maanden gebruikt om met kunstmatige intelligentie naaktbeelden te creëren van nietsvermoedende mensen, onder wie kinderen. De organisaties spannen daarom een kort geding aan.

6 minuten geleden
OVV over fataal brugongeluk Lochem: onderlinge controle ontbrak

DEN HAAG (ANP) - De partijen die betrokken waren bij de bouw van een brug over het Twentekanaal bij Lochem hebben de risico's van dit bouwproject van tevoren onvoldoende in kaart gebracht. Tot die conclusie komt de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een rapport over het fatale ongeluk in februari 2024 tijdens werkzaamheden aan de brug. Een brugdeel viel tijdens het hijsen uit de kranen en kwam op een montageplatform terecht, waarop op dat moment vier bouwlieden stonden. Twee van hen overleden, de andere twee raakten gewond.

1 uur geleden
Inwoners Moerdijk starten fonds en geldactie om onzekere toekomst

MOERDIJK (ANP) - Het Bewonerscollectief Moerdijk is een juridisch beschermingsfonds begonnen om zich collectief te kunnen verdedigen, nu hun dorp mogelijk plaats moet maken voor uitbreiding van haven en industrie. Het collectief, een eind vorig jaar opgerichte stichting om de bewoners te vertegenwoordigen, wil geld inzamelen. Daarvan kunnen de kosten worden betaald van juristen, onafhankelijke contra-expertises en planschade- en onteigeningsdeskundigen.

2 uur geleden
Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

10 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

17 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

17 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

18 uur geleden