Rookmelders in alle woningen verplicht
DEN HAAG (ANP) - Op iedere verdieping van een bestaand huis moet vanaf vrijdag een rookmelder hangen. Deze verplichting was er sinds 2003 al voor nieuwbouwwoningen, maar geldt nu ook voor bestaande bouw.
De overheid heeft de wetgeving aangepast omdat een rookmelder het aantal slachtoffers door brand in de woning kan terugdringen. Volgens cijfers van de brandweer waren er vorig jaar 27 fatale woningbranden met 31 slachtoffers. Bij ruim een derde van deze woningbranden was in het huis geen werkende rookmelder aanwezig.
Het advies is om rookmelders aan het plafond op te hangen met een accu die tot tien jaar kan meegaan. Dat is duurzamer en handiger, omdat veel mensen vaak vergeten de batterij te vervangen. Woningcorporaties hebben eerder laten weten dat het plaatsen van de rookmelders echter niet in alle 2,3 miljoen huurwoningen gaat lukken. Dat komt mede doordat door de coronacrisis de fabrieken in China stillagen. Ook waren rookmelders besteld in een fabriek in Oekraïne. Maar door de inval van Rusland is levering van daaruit ook niet meer mogelijk.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
49 minuten geledenGROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
5 uur geleden