Rood voor opzettelijk hoesten in Engels voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballers die in Engeland opzettelijk bij een tegenstander of scheidsrechter in het gezicht hoesten, moeten een rode kaart krijgen. Dat schrijft de Engelse voetbalbond FA in het protocol dat is opgesteld voor de arbitrage, gebaseerd op de overheidsmaatregelen om verspreiding van het coronavirus te voorkomen. "In een extreem geval, waarbij de scheidsrechter er zeker van is dat iemand met opzet van dichtbij in het gezicht van een tegenstander of official hoest, moet de scheidsrechter actie ondernemen", aldus de FA, die dit schaart onder overtredingen waarvoor een rode kaart moet worden getrokken.
Geel volstaat volgens de FA in sommige gevallen ook. Als een speler moet hoesten zonder opzet, dan volgt geen straf. Dat geldt ook voor spugen op de grond, iets wat volgens de bond wel zoveel mogelijk moet worden voorkomen. Het is een taak van de scheidsrechter om de spelers daarop te attenderen. Voor spugen richting een tegenstander of arbiter, staat wel een rode kaart als straf.
De FA heeft alle voorschriften die de afgelopen weken al golden bij de hervatting van het seizoen nu vastgelegd in een protocol, inclusief de mogelijke straffen. De scheidsrechter moet ervoor zorgen dat spelhervattingen als hoekschoppen en vrije trappen zo snel mogelijk worden genomen, om te voorkomen dat spelers lang bij elkaar staan. Bij het vieren van een doelpunt moet fysiek contact zoveel mogelijk worden voorkomen, maar als dat wel gebeurt, wordt dit niet als een overtreding gezien.
Meer uit Voetbal
BOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Invallers Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane hebben Ajax aan een overwinning op het Italiaanse Atalanta in de Conference League geholpen (2-0).
11 uur geledenZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
13 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
18 uur geledenSPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.
23 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
1 dag geleden