Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronnie Brunswijk: Bouterse stuurde me op 18 december foto's

Ronnie Brunswijk: Bouterse stuurde me op 18 december foto's

PARAMARIBO (ANP) - Desi Bouterse heeft kort voor zijn overlijden nog foto's gemaild naar Ronnie Brunswijk, de huidige vicepresident van Suriname. Dat zegt Brunswijk vrijdag aan het YouTube-kanaal D-TV Express. Hij ontving de foto's op 18 december, maar opende het bericht niet. Op eentje staat hij samen met de overleden ex-president in Drietabiki in het Surinaamse binnenland. Brunswijk denkt achteraf dat Bouterse hem de foto's heeft gestuurd bij wijze van afscheid. De twee hebben een lange geschiedenis samen.

Begin jaren tachtig werkte Brunswijk als lijfwacht voor Bouterse. Daarna, van 1986 tot 1992, bond hij als leider van het Jungle Commando de strijd aan met het Nationaal Leger onder leiding van Bouterse. De Binnenlandse Oorlog eiste vele slachtoffers onder inwoners en militairen. Zo stierven in november 1986 zeker 39 bewoners van de leefgemeenschap Moiwana in Oost-Suriname nadat militairen het vuur op hen hadden geopend. In maart 1990 werden twee ongewapende lijfwachten van Brunswijk doodgeschoten in het kantoor van bevelhebber Bouterse toen Brunswijk daar op bezoek kwam.

Tussen 2010 en 2015 vormden Brunswijk en Bouterse samen een regering. Brunswijk met de Algemene Bevrijdings- en Ontwikkelingspartij en Bouterse met de Nationale Democratische Partij (NDP). Brunswijk werd na de verkiezingen van 2020 vicepresident in de regering van Chan Santokhi. Op 28 oktober bracht Brunswijk als waarnemend president een bezoek aan de drie veroordeelden in de rechtszaak over de Decembermoorden, die hun straf uitzitten. Dat zou hij hebben gedaan om na te gaan hoe het met hun gezondheid is, maar nabestaanden vonden dat ongepast.

Brunswijk condoleerde al eerder de familie van Bouterse en zei dat hij zeker naar de uitvaart gaat van zijn voormalige werkgever, rivaal en bondgenoot.

Meer uit Buitenland

Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

2 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

3 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

5 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

5 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

6 uur geleden
Confrontaties Brusselse politie en jongeren, waterkanon ingezet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.

6 uur geleden
Merz roept op tot eenheid en zweert AfD opnieuw af

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".

7 uur geleden