Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronhaar pakt wereldtitel veldrijden bij beloften

Ronhaar pakt wereldtitel veldrijden bij beloften

OOSTENDE (ANP) - Veldrijder Pim Ronhaar heeft in Oostende de wereldtitel veroverd bij de beloften. De 19-jarige renner uit Hellendoorn reed vanaf de derde van in totaal zes ronden, deels over het strand, alleen voorop. Op 8 seconden eindigde landgenoot en titelverdediger Ryan Kamp als tweede. Het brons was voor de Belg Timo Kielich.

Ronhaar was in het seizoen 2018-2019 al Europees en Nederlands kampioen bij de junioren. Het is zijn tweede jaar bij de mannen onder 23 jaar. "Ik kon op het strand en de loopstroken het tempo erin houden, ook al was het lastig om de looplijnen te vinden in het zand. Ik denk dat ik de goede tactiek heb gevonden door steeds op tijd af te stappen", keek de kampioen terug. "Pas in de laatste ronde geloofde ik dat de titel binnen was. Mooi dat Ryan nog tweede kon worden." De twee veldrijders zijn ploeggenoten bij het Belgische Pauwels Sauzen - Bingoal. Twee andere Nederlanders reden zich ook in de top 10: Mees Hendrikx (zesde) en Tim van Dijke (tiende).

Ronhaar vertelde zich nog zeker twee, drie jaar te willen richten op het crossen. "Misschien dat ik daarna de keuze maak om een seizoen volledig voor de weg te gaan."

Meer uit Sport

Van Gerwen klopt Bunting na achterstand en bereikt finale

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.

8 uur geleden
Van Gerwen klopt Van Veen in kwartfinale Premier League

BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.

9 uur geleden
Schaker Giri speelt remise en ziet koploper Sindarov uitlopen

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.

12 uur geleden
Alcaraz met moeite ten koste van Etcheverry door in Monaco

MONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.

13 uur geleden
Dartbond PDC weert trans vrouwen voortaan van vrouwentoernooien

LONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.

13 uur geleden
Van der Poel schat kansen in Roubaix hoger in dan in Vlaanderen

ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.

14 uur geleden
Sabalenka mist graveltoernooi Stuttgart door blessure

STUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.

15 uur geleden