Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronhaar pakt wereldtitel veldrijden bij beloften

Ronhaar pakt wereldtitel veldrijden bij beloften

OOSTENDE (ANP) - Veldrijder Pim Ronhaar heeft in Oostende de wereldtitel veroverd bij de beloften. De 19-jarige renner uit Hellendoorn reed vanaf de derde van in totaal zes ronden, deels over het strand, alleen voorop. Op 8 seconden eindigde landgenoot en titelverdediger Ryan Kamp als tweede. Het brons was voor de Belg Timo Kielich.

Ronhaar was in het seizoen 2018-2019 al Europees en Nederlands kampioen bij de junioren. Het is zijn tweede jaar bij de mannen onder 23 jaar. "Ik kon op het strand en de loopstroken het tempo erin houden, ook al was het lastig om de looplijnen te vinden in het zand. Ik denk dat ik de goede tactiek heb gevonden door steeds op tijd af te stappen", keek de kampioen terug. "Pas in de laatste ronde geloofde ik dat de titel binnen was. Mooi dat Ryan nog tweede kon worden." De twee veldrijders zijn ploeggenoten bij het Belgische Pauwels Sauzen - Bingoal. Twee andere Nederlanders reden zich ook in de top 10: Mees Hendrikx (zesde) en Tim van Dijke (tiende).

Ronhaar vertelde zich nog zeker twee, drie jaar te willen richten op het crossen. "Misschien dat ik daarna de keuze maak om een seizoen volledig voor de weg te gaan."

Meer uit Sport

Kamer stemt in met nieuwe belasting op vermogensrendement

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft ingestemd met een nieuw stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen, ook wel box 3 genoemd. Hoewel het wetsvoorstel op veel weerstand stuitte, stemde toch een ruime meerderheid voor. Uitstel kostte de staatskas al miljarden aan misgelopen belastingopbrengsten. Bij meer vertraging zou die rekening nog verder oplopen.

25 minuten geleden
Voorlopige hechtenis tophonkballer Schoop zestig dagen verlengd

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft woensdag de voorlopige hechtenis van profhonkballer Jonathan Schoop met zestig dagen verlengd. Dat is donderdag bekendgemaakt. Samen met de international van Nederland werd ook de detentie van nog drie andere verdachten met zestig dagen verlengd, terwijl zijn echtgenote wel voorlopig vrijkwam.

34 minuten geleden
Snowboarder De Blois strandt op Spelen in achtste finales

LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de snowboardcross te bereiken. De 30-jarige Nederlander eindigde in de tweede achtste finale als vierde en laatste. De Blois had bij de eerste twee moeten eindigen om een ronde verder te mogen.

49 minuten geleden
Oekraïense skeletonner mag op Spelen blijven na diskwalificatie

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj mag toch op de Olympische Spelen blijven na zijn diskwalificatie. Eerst zou de accreditatie van Jeraskevitsj worden afgenomen, waardoor hij zou moeten verkassen naar een hotel buiten de olympische bubbel in Cortina d'Ampezzo en geen evenementen meer had mogen bezoeken. Daar is het Internationaal Olympisch Comité (IOC) op teruggekomen.

53 minuten geleden
Zelensky vindt moed van skeletonner belangrijker dan medaille

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gediskwalificeerde Olympische skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj geprezen. "We zijn trots op Vladyslav en wat hij heeft gedaan. Moedig zijn heeft meer waarde dan iedere medaille."

1 uur geleden
Italiaanse Brignone wint super-G op Stelvio voor eigen publiek

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse Federica Brignone (35) heeft donderdag voor eigen publiek een gouden medaille gewonnen op de Olympische Winterspelen van Milaan en Cortina. Ze deed dat op het onderdeel super-G in Cortina. Brignone zorgde zo voor een sensationele comeback na een dubbele breuk in haar linkerscheenbeen bijna een jaar geleden.

1 uur geleden
Den Ouden in tweede ronde tennistoernooi Rotterdam uitgeschakeld

ROTTERDAM (ANP) - Guy den Ouden is in de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam uitgeschakeld. De 23-jarige tennisser verloor in twee sets van de Fransman Ugo Humbert: 4-6 3-6. Humbert speelt in de kwartfinales tegen de Australiër Christopher O'Connell.

2 uur geleden