Ronde vol risico bezorgt Norris eerste poleposition
SOTSJI (ANP) - Lando Norris reed dit seizoen al vier keer naar het podium in een Formule 1-race en zaterdag gaf hij zijn opmars in de koningsklasse glans met zijn eerste poleposition. De 21-jarige Brit van McLaren won de spectaculaire kwalificatierace voor de Grote Prijs van Rusland op de natte baan van Sotsji. "Dit voelt fantastisch, wat moet ik nog meer zeggen. Het was gekkenwerk in die laatste sessie", zei de coureur. "Voor ik aan die ultieme ronde begon, stond ik nog 2 seconden achter. Ik had er niet veel vertrouwen in dat het me zou lukken, maar ik nam behoorlijk wat risico en dat loonde."
Zijn landgenoot George Russell verraste dit seizoen al in de natte kwalificatie voor de Grote Prijs van België met de tweede plaats, hij toonde in Sotsji opnieuw zijn stuurmanskunst door in zijn Williams, niet een van de snelste auto's, de derde tijd te rijden. "Voor de tweede keer top drie, het is te gek. Er was één droge lijn en die moest je houden. Als je ook maar een centimeter uitweek, vloog je eraf", gaf ook de 23-jarige Bit aan hoe riskant het was om op slicks (droogweerbanden) nog voor een snelle ronde te gaan. Russell maakt volgend jaar de overstap naar het kampioensteam van Mercedes.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
23 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
1 dag geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
1 dag geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
1 dag geleden