Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronde vol risico bezorgt Norris eerste poleposition

Ronde vol risico bezorgt Norris eerste poleposition

SOTSJI (ANP) - Lando Norris reed dit seizoen al vier keer naar het podium in een Formule 1-race en zaterdag gaf hij zijn opmars in de koningsklasse glans met zijn eerste poleposition. De 21-jarige Brit van McLaren won de spectaculaire kwalificatierace voor de Grote Prijs van Rusland op de natte baan van Sotsji. "Dit voelt fantastisch, wat moet ik nog meer zeggen. Het was gekkenwerk in die laatste sessie", zei de coureur. "Voor ik aan die ultieme ronde begon, stond ik nog 2 seconden achter. Ik had er niet veel vertrouwen in dat het me zou lukken, maar ik nam behoorlijk wat risico en dat loonde."

Zijn landgenoot George Russell verraste dit seizoen al in de natte kwalificatie voor de Grote Prijs van België met de tweede plaats, hij toonde in Sotsji opnieuw zijn stuurmanskunst door in zijn Williams, niet een van de snelste auto's, de derde tijd te rijden. "Voor de tweede keer top drie, het is te gek. Er was één droge lijn en die moest je houden. Als je ook maar een centimeter uitweek, vloog je eraf", gaf ook de 23-jarige Bit aan hoe riskant het was om op slicks (droogweerbanden) nog voor een snelle ronde te gaan. Russell maakt volgend jaar de overstap naar het kampioensteam van Mercedes.

Meer uit Sport

Norris wint Grote Prijs van Hongarije, Verstappen tweede

BOEDAPEST (ANP) - Formule 1-coureur Lando Norris heeft de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. Daarmee verkleint de 26-jarige Brit van McLaren zijn achterstand op leider Kimi Antonelli (19) in de strijd om het wereldkampioenschap in de Formule 1. Max Verstappen (28) werd tweede op de Hungaroring in zijn RB22. Antonelli werd in zijn Mercedes derde.

17 minuten geleden
Wiebes snelste in drie etappes op rij en wint Ronde van Polen

LUBLIN (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Ronde van Polen gewonnen. Daarmee stelde ze de winst van de ronde veilig. De 27-jarige Mijdrechtse van SD Worx-ProTime was na 102 kilometer in de sprint in Lublin opnieuw veruit de sterkste. De Italiaanse Elisa Balsamo werd tweede.

27 minuten geleden
Carapaz is de strijdlustigste renner van de Tour de France

PARIJS (ANP) - Richard Carapaz is uitgeroepen tot de strijdlustigste renner van de voorbije drie weken. Dat heeft de organisatie van de Tour de France laten weten. De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost won in de slotweek twee ritten en veroverde de bolletjestrui.

5 uur geleden
Wielerlegende Merckx denkt dat Pogačar Tourrecord gaat verbreken

PARIJS (ANP/DPA) - Wielerlegende Eddy Merckx denkt dat Tadej Pogačar het recordaantal eindzeges in de Tour de France gaat verbreken. De Sloveen staat op het punt om zondag zijn vijfde Ronde van Frankrijk te winnen, evenveel als recordhouders Merckx, Jacques Anquetil, Bernard Hinault en Miguel Indurain.

6 uur geleden
Verstappen door straffen Hamilton en Antonelli naar vierde plek

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.

20 uur geleden
PSV in oefenwedstrijd tegen Villarreal hard onderuit

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.

20 uur geleden
Hamilton naast Verstappen bij start Hongarije na straf

BOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.

22 uur geleden