Ronde vol risico bezorgt Norris eerste poleposition
SOTSJI (ANP) - Lando Norris reed dit seizoen al vier keer naar het podium in een Formule 1-race en zaterdag gaf hij zijn opmars in de koningsklasse glans met zijn eerste poleposition. De 21-jarige Brit van McLaren won de spectaculaire kwalificatierace voor de Grote Prijs van Rusland op de natte baan van Sotsji. "Dit voelt fantastisch, wat moet ik nog meer zeggen. Het was gekkenwerk in die laatste sessie", zei de coureur. "Voor ik aan die ultieme ronde begon, stond ik nog 2 seconden achter. Ik had er niet veel vertrouwen in dat het me zou lukken, maar ik nam behoorlijk wat risico en dat loonde."
Zijn landgenoot George Russell verraste dit seizoen al in de natte kwalificatie voor de Grote Prijs van België met de tweede plaats, hij toonde in Sotsji opnieuw zijn stuurmanskunst door in zijn Williams, niet een van de snelste auto's, de derde tijd te rijden. "Voor de tweede keer top drie, het is te gek. Er was één droge lijn en die moest je houden. Als je ook maar een centimeter uitweek, vloog je eraf", gaf ook de 23-jarige Bit aan hoe riskant het was om op slicks (droogweerbanden) nog voor een snelle ronde te gaan. Russell maakt volgend jaar de overstap naar het kampioensteam van Mercedes.
Meer uit Sport
ZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen was dichter bij afscheid nemen van de Formule 1 dan overstappen naar een ander team. Dat zei de viervoudig wereldkampioen donderdag in een drukbezochte persconferentie op het circuit van Zandvoort. Ongeveer honderd journalisten waren aanwezig in de ontvangstruimte van Red Bull, waar de Limburger zijn contractverlenging toelichtte.
36 minuten geledenNYON (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) overwegen een motie van wantrouwen in te dienen tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Dat melden ingewijden aan persbureau Reuters. De bonden willen hier zelf geen officiële uitspraken over doen.
38 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Oud-coureur Jan Lammers vindt de contractverlenging van Max Verstappen bij de Formule 1-renstal van Red Bull "mooi en logisch nieuws". Verstappen verlengde zijn verbintenis met twee jaar tot en met 2030, al waren er lang geruchten over de toekomst van de 28-jarige Nederlander. "Max is duidelijk iemand die weet wat hij heeft en beseft dat het gras niet noodzakelijkerwijs groener is aan de andere kant", reageert de sportief directeur van de Dutch Grand Prix in Zandvoort.
2 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen heeft zijn contract bij de Formule 1-renstal van Red Bull met twee jaar verlengd tot en met 2030. Dat meldde de renstal in een persbericht, vrijgegeven op de mediadag van de Formule 1 bij de voorlopig laatste Dutch Grand Prix op Zandvoort.
4 uur geledenZAGREB (ANP) - De Nederlandse turners zijn er bij de EK in Zagreb niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finales. Elijah Faverus, Jordi Hagenaar, Amine Abaidi, Jermain Grünberg en Loran de Munck kwamen tot een totaal van 238,928 punten en de negende plek in het landenklassement. De beste acht teams plaatsten zich voor de finale. De negende plek van Nederland levert de ploeg wel een teamticket op voor de WK in Rotterdam, in oktober dit jaar. Daarvoor was een plek bij de beste dertien landenteams vereist.
16 uur geledenAKEN (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn goed begonnen aan de WK in Aken. Harrie Smolders bezet met Mr. Tac na het eerste onderdeel de tweede plaats in het klassement. Hij was een fractie langzamer dan de Fransman Julien Épaillard.
18 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de eerste groepsfase van het WK in eigen land afgesloten met een ruime zege op Japan. De titelverdediger van bondscoach Raoul Ehren versloeg de Japanse hockeysters in het Wagener Stadion in Amstelveen met 9-0.
18 uur geleden