Ronde vol risico bezorgt Norris eerste poleposition
SOTSJI (ANP) - Lando Norris reed dit seizoen al vier keer naar het podium in een Formule 1-race en zaterdag gaf hij zijn opmars in de koningsklasse glans met zijn eerste poleposition. De 21-jarige Brit van McLaren won de spectaculaire kwalificatierace voor de Grote Prijs van Rusland op de natte baan van Sotsji. "Dit voelt fantastisch, wat moet ik nog meer zeggen. Het was gekkenwerk in die laatste sessie", zei de coureur. "Voor ik aan die ultieme ronde begon, stond ik nog 2 seconden achter. Ik had er niet veel vertrouwen in dat het me zou lukken, maar ik nam behoorlijk wat risico en dat loonde."
Zijn landgenoot George Russell verraste dit seizoen al in de natte kwalificatie voor de Grote Prijs van België met de tweede plaats, hij toonde in Sotsji opnieuw zijn stuurmanskunst door in zijn Williams, niet een van de snelste auto's, de derde tijd te rijden. "Voor de tweede keer top drie, het is te gek. Er was één droge lijn en die moest je houden. Als je ook maar een centimeter uitweek, vloog je eraf", gaf ook de 23-jarige Bit aan hoe riskant het was om op slicks (droogweerbanden) nog voor een snelle ronde te gaan. Russell maakt volgend jaar de overstap naar het kampioensteam van Mercedes.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft op de US Open haar jacht op titelprolongatie voortgezet met een vlotte zege in de tweede ronde op de Russische qualifier Polina Jatsenko. De als eerste geplaatste Belarussische won in New York met 6-1 6-1 van de nummer 160 van de wereldranglijst.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Jesper de Jong (26) heeft op de US Open voor het eerst de tweede ronde bereikt. De Nederlandse nummer 100 van de wereld rekende in de eerste ronde af met de Italiaan Francesco Passaro (25), de mondiale nummer 207. Hij had daar vijf sets voor nodig: 2-6 6-2 4-6 6-3 6-2.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Basketbalclub Los Angeles Clippers is door de Amerikaanse profcompetitie NBA fors bestraft voor het omzeilen van het salarisplafond bij sterspeler Kawhi Leonard. Volgens onderzoek kreeg de 35-jarige basketballer via een sponsordeal een deel van zijn salaris betaald, waardoor de club hem meer kon betalen dan volgens het salarisplafond is geoorloofd.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De clubs in de Premier League hebben voor het tweede jaar op rij het transferrecord verbroken. De clubs hebben gezamenlijk 3,5 miljard pond, zo'n 4 miljard euro, uitgegeven. Dat is meer dan het record van 3,6 miljard euro van afgelopen jaar.
16 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Matthew Brennan heeft woensdag zijn derde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was in de elfde etappe de beste in de massasprint. Bryan Coquard uit Frankrijk werd tweede, voor de Belg Jordi Meeus.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Ruim anderhalve maand voor de start van het nieuwe schaatsseizoen is er nog altijd geen duidelijkheid over de toekomst van olympisch kampioene op de 1000 meter Jutta Leerdam. Een vertegenwoordiger van haar nieuwe managementbureau SEG liet woensdag aan het ANP weten dat Leerdam via haar eigen kanalen bekend zal maken wat ze gaat doen.
20 uur geledenCARTAGENA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen, de Deense winnaar van het puntenklassement in de Tour de France, stapt woensdag niet meer op in de elfde etappe van de Vuelta. Dat meldt zijn ploeg Lidl-Trek op X. Volgens zijn ploeg was Pedersen de afgelopen dagen ziek en zal hij zich richten op zijn overige doelen dit seizoen.
21 uur geleden