Ronde van Spanje bezoekt Franse berg Tourmalet
MADRID (ANP) - De Ronde van Spanje heeft de beroemde Col du Tourmalet opgenomen in het etappeschema van de komende editie. De negende etappe van de Vuelta in 2020 eindigt bovenop de Franse berg in de Pyreneeën. De beruchte Angliru en La Covatilla zijn ook weer aankomsten bergop in de 75e editie. Opvallend aan het dinsdag gepresenteerde rittenschema is dat de Vuelta zich vrijwel geheel in het noorden van Spanje afspeelt. Er is ook een kort uitstapje naar Portugal.
De Vuelta van 2020 begint echter in Nederland op 14 augustus en eindigt op 6 september in Madrid. De indeling van de eerste drie ritten was al langer bekend. De eerste etappe is een ploegentijdrit over ruim 23 kilometer met start en finish bij de Jaarbeurs in Utrecht. De tweede etappe gaat van Den Bosch naar Utrecht en in de derde etappe wordt in en rond Breda gekoerst.
Na een rust- en reisdag krijgen de renners bij aankomst op het Iberische schiereiland meteen een bergetappe te verwerken naar de top van de Arrate in Baskenland. Het weekend van 29 en 30 augustus heeft de organisatie omcirkeld als zwaartepunt van het klimwerk met twee zware bergritten in Asturië.
Venijnige klim
Na de derde rustdag staat er een individuele tijdrit over 33 kilometer op het programma naar de top van de Mirador de Ézaro, een korte en zeer venijnige klim met een stukje van 30 procent stijging. In de laatste week bezoekt de Vuelta Portugal. Een rit eindigt in Porto.
Het is de tweede keer dat de Vuelta in Nederland van start gaat, eerder gebeurde dat in 2009 in Assen.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
14 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
19 uur geleden