Ronde van Polen herdenkt verongelukte wielrenner Lambrecht
CHORZÓW (ANP) - De Ronde van Polen, die van 5 tot en met 9 augustus wordt verreden, eert de vorig jaar verongelukte Belgische wielrenner Bjorg Lambrecht. Vorig jaar was al bekendgemaakt dat het rugnummer 143 voor altijd is gereserveerd voor de omgekomen renner van Lotto-Soudal. De organisatie meldt ook dat de ronde op 5 augustus start met een minuut stilte en dat het jongerenklassement naar Lambrecht wordt vernoemd.
De wedstrijd zal precies een jaar na het tragische ongeluk starten. "Bjorg zal voor altijd bij ons zijn. Wij zullen hem nooit vergeten. We willen hem op meerdere manieren gedenken", zei koersdirecteur Czeslaw Lang.
Team Lotto Soudal, waar Lambrecht zijn debuut als profrenner maakte, heeft laten weten met een sterk team naar de Ronde van Polen te komen, met daarin de Belgen Tim Wellens en Thomas De Gendt en de Poolse wielrenner Tomasz Marczynski. "We willen onze eer bewijzen aan Bjorg en willen de organisatoren in Polen bedanken. Zij waren bij ons en hebben ons op zware momenten gesteund. Dat zullen we nooit vergeten", zegt teambaas John Lelangue.
Symbolische prijs
"Het nummer 143 zal speciaal op onze teamwagens staan", meldt Lelangue. "Ik ben blij dat aan het eind van de ronde de beste jongere de speciale Bjorg-prijs zal krijgen. Dat is heel symbolisch."
De 22-jarige renner van Lotto Soudal kwam vorig jaar in de derde rit van de Ronde van Polen ten val. Lambrecht overleed aan de gevolgen van de klap, die een grote scheur in zijn lever had veroorzaakt. Als gevolg van de inwendige bloeding kreeg hij een hartstilstand.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
38 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
55 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
1 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
2 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Kimi Antonelli heeft in de Formule 1 voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Monaco gewonnen. Max Verstappen viel in de eerste ronde uit, nadat hij zijn Red Bull eerst niet van de startpositie kreeg. Voor Verstappen is het de tweede uitvalbeurt dit seizoen.
3 uur geleden