Ronde van Oostenrijk verder zonder leider Walscheid na val
STEYR (ANP/BELGA) - De Duitse wielrenner Max Walscheid heeft gehuld in de leiderstrui de Ronde van Oostenrijk moeten verlaten. Dat gebeurde nadat de renner van Jayco-AlUla in de tweede etappe al na drie kilometer betrokken was bij een massale valpartij. De rit werd stilgelegd, maar ongeveer drie kwartier later stapten de renners zonder de klassementsleider weer op de fiets.
Walscheid werd dinsdag vierde in de proloog en nam een dag later de leiderstrui over van de Australiƫr Cameron Rogers. "Max heeft schaafwonden opgelopen aan de polsen en de bil, maar was vooral een beetje duizelig", gaf ploegleider Tristan Hoffman aan. "Het feit dat hij wankel op zijn benen stond, baarde ons zorgen." De koers werd geneutraliseerd zodat de medische diensten hun werk konden doen. Naast Walscheid moesten nog zes renners opgeven.
De rit werd gewonnen door de Colombiaan Brandon Smith Rivera. De renner van Ineos Grenadiers is ook de nieuwe leider in de koers die zondag eindigt.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Simeon Catharina (28) heeft bij de EK in het Georgische Tbilisi zilver gepakt in de klasse tot 100 kilogram. Catharina verloor in de finale van de Italiaan Gennaro Pirelli. De Nederlander kreeg een derde straf tijdens de golden score, de verlenging van de finale.
13 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Elena Rybakina heeft voor de tweede keer het toernooi van Stuttgart op haar naam geschreven. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst won de finale op het Duitse gravel met 7-5 6-1 van Karolina Muchova.
30 minuten geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse wielrenster Paula Blasi heeft verrassend de Amstel Gold Race gewonnen. Alle topfavorieten waren Nederlands, maar de 23-jarige renster van UAE Team ADQ liet iedereen achter zich met een versnelling op de voorlaatste beklimming van de Cauberg. In de laatste 23 van 158 kilometer vanuit Maastricht reed ze solo naar de finish in het Zuid-Limburgse Berg en Terblijt. Oud-winnaressen Katarzyna Niewiadoma en Demi Vollering werden respectievelijk tweede en derde.
45 minuten geledenTBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiƫle start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
20 uur geleden