Ronde van Oostenrijk verder zonder leider Walscheid na val
STEYR (ANP/BELGA) - De Duitse wielrenner Max Walscheid heeft gehuld in de leiderstrui de Ronde van Oostenrijk moeten verlaten. Dat gebeurde nadat de renner van Jayco-AlUla in de tweede etappe al na drie kilometer betrokken was bij een massale valpartij. De rit werd stilgelegd, maar ongeveer drie kwartier later stapten de renners zonder de klassementsleider weer op de fiets.
Walscheid werd dinsdag vierde in de proloog en nam een dag later de leiderstrui over van de Australiër Cameron Rogers. "Max heeft schaafwonden opgelopen aan de polsen en de bil, maar was vooral een beetje duizelig", gaf ploegleider Tristan Hoffman aan. "Het feit dat hij wankel op zijn benen stond, baarde ons zorgen." De koers werd geneutraliseerd zodat de medische diensten hun werk konden doen. Naast Walscheid moesten nog zes renners opgeven.
De rit werd gewonnen door de Colombiaan Brandon Smith Rivera. De renner van Ineos Grenadiers is ook de nieuwe leider in de koers die zondag eindigt.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
14 uur geleden