Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronde van Italië start met tijdrit op Sicilië

Ronde van Italië start met tijdrit op Sicilië

MILAAN (ANP) - De Ronde van Italië begint op 3 oktober met een individuele tijdrit van 16 kilometer op Sicilië. In de derde rit ligt de finish op de top van de vulkaan Etna. In totaal worden vier etappes afgewerkt op het Zuid-Italiaanse eiland, meldt de organisatie.

Het is de negende keer dat het zogeheten Grande Partenza plaatsheeft op Sicilië. De laatste keer was in 2008. De Giro duurt dit jaar van 3 tot en met 25 oktober en is vanwege de coronapandemie verzet naar het najaar. De 103e editie zou aanvankelijk op 9 mei beginnen met een individuele tijdrit door de Hongaarse stad Boedapest, maar door de uitbraak van Covid-19 kon dat niet doorgaan.

De Giro opent met een rit tegen de klok tussen Monreale en Palermo. De tweede etappe gaat over 150 kilometer van Alacamo naar Agrigento. De derde begint in Enna en voert het peloton na 150 kilometer via een nieuwe beklimming aan de noordzijde naar de Etna op 1775 meter hoogte. De vierde etappe telt 138 kilometer met start in Catania en aankomst in Villafanca Tirrena en is geschikt voor de sprinters.

Routeschema nog niet bekend

De vijfde etappe is op het vasteland van Italië, maar het routeschema is nog niet bekend. Vorige maand meldde de organisatie nog dat publiek welkom zou zijn bij de herstart op Sicilië, maar in het perscommuniqué van vrijdag wordt daar niet over gerept. De organisatie meldt vooral dat de Giro het toerisme en het fietsen moet stimuleren op het eiland.

De startlijst van de Giro is nog verre van compleet. Wel is bekend dat de Ecuadoriaanse winnaar van vorig jaar, Richard Carapaz (Ineos), opnieuw voor de eindzege gaat. Wilco Kelderman en Sam Oomen rijden namens Sunweb. Jumbo-Visma speelt sprinter Dylan Groenewegen uit.

Meer uit Sport

Mercedes verovert in São Paulo constructeurstitel F1

SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.

4 uur geleden
Verstappen tweede in GP São Paulo na inhaalrace, zege Norris

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.

4 uur geleden
Spaanse tennistopper Alcaraz wint masterstoernooi van Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

5 uur geleden
Bezzecchi wint GP van Qatar, nog geen titel MotoGP voor Márquez

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.

6 uur geleden
Belg Nys wint voor tweede keer EK veldrijden, Nieuwenhuis vierde

ZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.

7 uur geleden
Motorcoureur Veijer valt meteen uit bij GP van Qatar

LUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.

8 uur geleden
MotoGP-rijder Bagnaia uitgeschakeld door dubbele voetbreuk

LUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.

9 uur geleden