Ronde van Italië start met tijdrit op Sicilië
MILAAN (ANP) - De Ronde van Italië begint op 3 oktober met een individuele tijdrit van 16 kilometer op Sicilië. In de derde rit ligt de finish op de top van de vulkaan Etna. In totaal worden vier etappes afgewerkt op het Zuid-Italiaanse eiland, meldt de organisatie.
Het is de negende keer dat het zogeheten Grande Partenza plaatsheeft op Sicilië. De laatste keer was in 2008. De Giro duurt dit jaar van 3 tot en met 25 oktober en is vanwege de coronapandemie verzet naar het najaar. De 103e editie zou aanvankelijk op 9 mei beginnen met een individuele tijdrit door de Hongaarse stad Boedapest, maar door de uitbraak van Covid-19 kon dat niet doorgaan.
De Giro opent met een rit tegen de klok tussen Monreale en Palermo. De tweede etappe gaat over 150 kilometer van Alacamo naar Agrigento. De derde begint in Enna en voert het peloton na 150 kilometer via een nieuwe beklimming aan de noordzijde naar de Etna op 1775 meter hoogte. De vierde etappe telt 138 kilometer met start in Catania en aankomst in Villafanca Tirrena en is geschikt voor de sprinters.
Routeschema nog niet bekend
De vijfde etappe is op het vasteland van Italië, maar het routeschema is nog niet bekend. Vorige maand meldde de organisatie nog dat publiek welkom zou zijn bij de herstart op Sicilië, maar in het perscommuniqué van vrijdag wordt daar niet over gerept. De organisatie meldt vooral dat de Giro het toerisme en het fietsen moet stimuleren op het eiland.
De startlijst van de Giro is nog verre van compleet. Wel is bekend dat de Ecuadoriaanse winnaar van vorig jaar, Richard Carapaz (Ineos), opnieuw voor de eindzege gaat. Wilco Kelderman en Sam Oomen rijden namens Sunweb. Jumbo-Visma speelt sprinter Dylan Groenewegen uit.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Carlos Alcaraz eindigt het jaar als nummer 1 van de wereld. De 22-jarige Spanjaard kan na het behalen van de halve eindstrijd bij de ATP Finals in Turijn niet meer worden achterhaald door zijn grote rivaal Jannik Sinner.
9 uur geledenLUXEMBURG (ANP/Belga) - Oud-wielrenner Fränk Schleck gaat bij Lidl-Trek aan de slag als sportdirecteur van het vrouwenteam.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Over Johan Cruijff, Nederlands beste voetballer, verschijnt komend voorjaar een nieuwe documentaire. Op 24 maart is het tien jaar geleden dat de voetballer overleed. Drie dagen daarvoor gaat de documentaire 'Cruijff' in première in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - De Britse bokser Anthony Joshua en de Amerikaan Jake Paul ronden een deal af voor een zwaargewichtgevecht in Miami in december, meldt de Britse krant The Guardian. Netflix kondigt het gevecht maandag aan, aldus een bron met kennis van de onderhandelingen, volgens wie het gevecht op 19 of 26 december plaatsvindt.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.
1 dag geledenTARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.
1 dag geleden