Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronde van Italië in 2024 vol met loodzware beklimmingen

Ronde van Italië in 2024 vol met loodzware beklimmingen

MILAAN (ANP) - De Ronde van Italië belooft in 2024 een loodzware editie te worden. De organisatie heeft een rittenschema gepresenteerd waarin het wemelt van de bergetappes en aankomsten bovenop een col. De 107e editie van de Giro telt ook zes etappes voor de sprinters en twee tijdritten. De start is op 4 mei in de regio Piëmont met een rit naar Turijn, de finish is op 26 mei in Rome.

Dat de ronde zou beginnen in de regio rond Turijn, was al bekend. Al in de eerste etappe moeten de renners klimmen. De Superga is de helling die centraal staat. De tweede rit eindigt op de Santuario di Oropa, de klim waar Marco Pantani in 1999 na mechanische problemen begon aan een enorme inhaalrace, waarbij hij 49 renners passeerde en als eerste boven kwam.

De zesde rit van Viareggio naar Rapolane Terme zit vol heuvels en gravelstroken, terwijl de zevende etappe een individuele tijdrit over 37,3 kilometer is met een klim in de laatste 4 kilometer door het oude centrum van Perugia. De achtste rit is meteen een serieuze bergrit naar de top van de Prati di Tivo.

Stelvio

De tweede week begint met een bergrit van Pompei naar Cusano Mutri met aankomst op de Bocca della Selva. In de veertiende etappe krijgen de renners de tweede tijdrit voorgeschoteld: 31 kilometer van Castiglione delle Stiviere naar Desenzano del Garda. Dan volgt een 220 kilometer langer bergetappe naar Livigno, met aankomst op de Mottolino.

De laatste week begint met twee loodzware bergritten. De zestiende etappe gaat over de Stelvio, met 2758 meter het 'dak van de Giro' en de Monte Pana. Etappe zeventien eindigt op de Passo Brocon, een nieuwe beklimming in de Giro. Op de voorlaatste dag kan het algemeen klassement nog flink opgeschud worden. In de twintigste rit, van Alpago naar Bassano del Grappa gereden, moet de Monte Grappa twee keer beklommen worden.

Roglic

Primoz Roglic won dit jaar de Giro in dienst van Jumbo-Visma. De 33-jarige Sloveen komt volgend seizoen uit voor Bora-hansgrohe. Hij keek vooral uit naar de voorlaatste rit. "Die dubbele beklimming van de Monte Grappa spreekt me aan. Ik denk dat daar de beslissing valt voor de roze trui", zei Roglic over het parcours.

Het etappeschema voor de Ronde van Italië voor de vrouwen wordt later bekendgemaakt.

Meer uit Sport

Formule 1-coureur Alonso (45) jaar langer bij Aston Martin

DADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.

8 uur geleden
Zestienvoudig wereldkampioen Taylor gaat weer darten

PORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.

9 uur geleden
Zeven jaar cel voor oud-snookeraar Dott (49) om kindermisbruik

EDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.

9 uur geleden
Van Bommel wil Nations League met België winnen

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).

21 uur geleden
Infantino onderzoekt of FIFA aan 211 bonden meer geld kan geven

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.

22 uur geleden
Assefa na dramatische zege marathon Berlijn maanden uitgeschakeld

BERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.

1 dag geleden
Olympisch kampioene Marchant stopt als baanwielrenster

MANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.

1 dag geleden