Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronde van Italië gaat in 2022 alsnog in Boedapest van start

Ronde van Italië gaat in 2022 alsnog in Boedapest van start

BOEDAPEST (ANP/BELGA) - De Ronde van Italië van 2022 begint in mei alsnog in Hongarije. De start in Boedapest was gepland voor de editie van 2020, maar door de coronapandemie moest de organisatie de Giro naar het najaar uitstellen en daardoor ook het rittenschema wijzigen. Het wordt de veertiende keer dat de Ronde van Italië in het buitenland van start gaat. De laatste keer was in 2018 in Jeruzalem.

De strijd om de roze trui begint op vrijdag 6 mei in de Hongaarse hoofdstad. De eerste etappe gaat over 195 kilometer tussen Boedapest en Visegrad. De renners keren op zaterdag terug naar de hoofdstad voor een individuele tijdrit van 9,2 kilometer. Op zondag rijdt het peloton van Kaposvar naar Balatonfüred, een etappe van 201 km met een vlak profiel. Na een rustdag keert de Giro op dinsdag 10 mei terug op de Italiaanse wegen.

De andere etappes van de 105e Giro worden volgende week, van maandag tot donderdag, gefaseerd onthuld.

De Colombiaan Egan Bernal (Ineos) won eind mei voor de eerste keer in zijn carrière de Giro.

Meer uit Sport

Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

6 uur geleden
Groenewoud wint 3000 meter op het ijs van Hamar

HAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.

8 uur geleden
Schaatser Stolz wint ook de 1000 meter in een baanrecord

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).

9 uur geleden
Europees kampioene Van der Heijden wint veldrit in Kortrijk

KORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.

9 uur geleden
Schaatsster Kok tweede op 1000 meter in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).

9 uur geleden
Skiester Vonn grijpt naast tweede zege op rij op afdaling

SANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.

11 uur geleden
Indiase voetbalfans gooien met stoeltjes bij bezoek Messi

CALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.

14 uur geleden