Ronde van Italië gaat in 2022 alsnog in Boedapest van start
BOEDAPEST (ANP/BELGA) - De Ronde van Italië van 2022 begint in mei alsnog in Hongarije. De start in Boedapest was gepland voor de editie van 2020, maar door de coronapandemie moest de organisatie de Giro naar het najaar uitstellen en daardoor ook het rittenschema wijzigen. Het wordt de veertiende keer dat de Ronde van Italië in het buitenland van start gaat. De laatste keer was in 2018 in Jeruzalem.
De strijd om de roze trui begint op vrijdag 6 mei in de Hongaarse hoofdstad. De eerste etappe gaat over 195 kilometer tussen Boedapest en Visegrad. De renners keren op zaterdag terug naar de hoofdstad voor een individuele tijdrit van 9,2 kilometer. Op zondag rijdt het peloton van Kaposvar naar Balatonfüred, een etappe van 201 km met een vlak profiel. Na een rustdag keert de Giro op dinsdag 10 mei terug op de Italiaanse wegen.
De andere etappes van de 105e Giro worden volgende week, van maandag tot donderdag, gefaseerd onthuld.
De Colombiaan Egan Bernal (Ineos) won eind mei voor de eerste keer in zijn carrière de Giro.
Meer uit Sport
MANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.
12 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."
24 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.
1 uur geledenSIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is het WK allround in Heerenveen begonnen met de tweede plaats op de 500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter reed 38,59 en moest alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden met 37,75. Titelverdedigster Joy Beune kwam tot 38,94 en werd daarmee zesde.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Max Verstappen (28) heeft niets overgehouden aan zijn crash in de kwalificaties voor de GP van Melbourne. De viervoudig wereldkampioen liet uit voorzorg een scan van zijn handen maken. "Ik voel me helemaal goed, dat is het belangrijkste", stelde Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull Racing.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft de zilveren medaille gewonnen op de afdaling bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. De Nederlander zette vroeg in de wedstrijd een scherpe richttijd neer. De Canadees Kurt Oatway, winnaar van het brons, gaf 0,18 seconde toe op De Langen. Het goud ging naar Jesper Pedersen uit Noorwegen, die ruim een seconde sneller was.
1 uur geleden