Ronde van de Algarve tweede klus voor wielrenner Jakobsen
BRUSSEL (ANP) - Fabio Jakobsen neemt vanaf woensdag deel aan de Ronde van de Algarve. Wielerploeg Deceuninck - Quick-Step heeft de Nederlandse sprinter opgenomen in de selectie nadat hij drie weken geleden zijn rentree had gemaakt in de Ronde van Turkije.
Jakobsen, afkomstig uit Heukelum, moest acht maanden revalideren van een zware val in de Ronde van Polen in augustus 2020. Hij onderging diverse operaties, met name aan zijn gezicht dat zwaar toegetakeld was. In Turkije liet hij zich in de massasprints nog niet zien, maar genoot hij van een warm welkom door zijn collega's.
In de Ronde van de Algarve lijken twee van de vijf etappes gemaakt voor de sprinters. De Ier Sam Bennett is daarbij de voornaamste troef van Deceuninck, die onder anderen ook de Italiaan Davide Ballerini en de Deen Kasper Asgreen, de winnaar van de Ronde van Vlaanderen, meeneemt naar Portugal.
"We mikken op goede resultaten met Sam Bennett in de sprint", zegt ploegleider Tom Steels. "We zijn ook benieuwd om te zien hoe Fabio het zal doen. Na de Ronde van Turkije is deze rittenkoers weer een stap in de goede richting voor hem."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
31 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
19 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
22 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
1 dag geleden