Ronde van de Algarve tweede klus voor wielrenner Jakobsen
BRUSSEL (ANP) - Fabio Jakobsen neemt vanaf woensdag deel aan de Ronde van de Algarve. Wielerploeg Deceuninck - Quick-Step heeft de Nederlandse sprinter opgenomen in de selectie nadat hij drie weken geleden zijn rentree had gemaakt in de Ronde van Turkije.
Jakobsen, afkomstig uit Heukelum, moest acht maanden revalideren van een zware val in de Ronde van Polen in augustus 2020. Hij onderging diverse operaties, met name aan zijn gezicht dat zwaar toegetakeld was. In Turkije liet hij zich in de massasprints nog niet zien, maar genoot hij van een warm welkom door zijn collega's.
In de Ronde van de Algarve lijken twee van de vijf etappes gemaakt voor de sprinters. De Ier Sam Bennett is daarbij de voornaamste troef van Deceuninck, die onder anderen ook de Italiaan Davide Ballerini en de Deen Kasper Asgreen, de winnaar van de Ronde van Vlaanderen, meeneemt naar Portugal.
"We mikken op goede resultaten met Sam Bennett in de sprint", zegt ploegleider Tom Steels. "We zijn ook benieuwd om te zien hoe Fabio het zal doen. Na de Ronde van Turkije is deze rittenkoers weer een stap in de goede richting voor hem."
Meer uit Sport
DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
4 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
5 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
7 uur geledenNILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.
7 uur geleden