Rond Pasen meer duidelijkheid terugroepen bakfietsen, zegt Babboe
HEERENVEEN (ANP) - Mensen met een bakfiets van Babboe krijgen rond Pasen meer duidelijkheid over de modellen die het bedrijf moet terugroepen, meldt een woordvoerster van moederbedrijf Accell. Ruim een maand geleden maakte de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) bekend dat de meeste modellen moeten worden teruggeroepen omdat de veiligheidsrisico's van de fietsen te groot zijn. Tot nu toe heeft Babboe alleen de modellen CITY, CITY E, MINI en MINI E teruggeroepen.
Babboe riep gedupeerde klanten met deze modellen een maand geleden op zich te registreren bij het bedrijf. Hun bakfietsen worden volgens de woordvoerster thuis opgehaald. Wanneer dit gebeurt, is nog niet bekend. De woordvoerster kan niet zeggen hoeveel fietseigenaren zich inmiddels hebben geregistreerd en hoeveel fietsen moeten worden teruggeroepen. Via de website bakfietsclaim.nl van advocatenkantoor Birkway hadden zich begin maart meer dan 8500 gedupeerde klanten gemeld.
Het bakfietsbedrijf is nog druk met het voorbereiden van de terugroepactie, meldde de woordvoerster vorige week. "Dit is een omvangrijke logistieke operatie." Op de website controleerjeframe.nl kunnen mensen met een bakfiets van Babboe hun framenummer invullen en controleren of hun fiets binnen de terugroepactie valt.
Terugroepactie
Gedupeerde klanten met andere modellen die van de NVWA teruggeroepen moeten worden, weten nog altijd niet wat er met hun bakfiets moet gebeuren. De NVWA adviseert om terug te roepen bakfietsen niet meer te gebruiken. Voor de fietsen die Babboe van de NVWA ook moet terugroepen, moet "informatie worden overlegd om aan te tonen of deze modellen veilig zijn", meldde de woordvoerster vorige week verder.
Nadat gedupeerden meer duidelijkheid hebben, begint Babboe volgens de woordvoerster met het terughalen van alle modellen die bij de terugroepactie horen. Dat geldt voor fietsen die in Nederland, maar ook in andere landen zijn verkocht waar Babboe actief is. De bakfietsen werden verkocht in veel Europese landen, en ook in bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Australië.
Opschorten verkoop
De NVWA meldde op 14 februari dat Babboe zijn bakfietsen voorlopig niet meer mag verkopen. Afgelopen jaren zijn honderden frames gebroken, concludeerde de toezichthouder na onderzoek. Babboe zou geen goed onderzoek hebben gedaan naar de oorzaken en geen maatregelen hebben genomen. De bakfietsen mogen weer worden verkocht als Babboe heeft aangetoond dat ze veilig zijn.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI) ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen. De omzetgroei overtrof de verwachtingen op de financiële markten en laat daarmee zien dat de ontwikkeling van AI in volle vaart doorgaat.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
8 uur geleden