Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rond Pasen meer duidelijkheid terugroepen bakfietsen, zegt Babboe

Rond Pasen meer duidelijkheid terugroepen bakfietsen, zegt Babboe

HEERENVEEN (ANP) - Mensen met een bakfiets van Babboe krijgen rond Pasen meer duidelijkheid over de modellen die het bedrijf moet terugroepen, meldt een woordvoerster van moederbedrijf Accell. Ruim een maand geleden maakte de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) bekend dat de meeste modellen moeten worden teruggeroepen omdat de veiligheidsrisico's van de fietsen te groot zijn. Tot nu toe heeft Babboe alleen de modellen CITY, CITY E, MINI en MINI E teruggeroepen.

Babboe riep gedupeerde klanten met deze modellen een maand geleden op zich te registreren bij het bedrijf. Hun bakfietsen worden volgens de woordvoerster thuis opgehaald. Wanneer dit gebeurt, is nog niet bekend. De woordvoerster kan niet zeggen hoeveel fietseigenaren zich inmiddels hebben geregistreerd en hoeveel fietsen moeten worden teruggeroepen. Via de website bakfietsclaim.nl van advocatenkantoor Birkway hadden zich begin maart meer dan 8500 gedupeerde klanten gemeld.

Het bakfietsbedrijf is nog druk met het voorbereiden van de terugroepactie, meldde de woordvoerster vorige week. "Dit is een omvangrijke logistieke operatie." Op de website controleerjeframe.nl kunnen mensen met een bakfiets van Babboe hun framenummer invullen en controleren of hun fiets binnen de terugroepactie valt.

Terugroepactie

Gedupeerde klanten met andere modellen die van de NVWA teruggeroepen moeten worden, weten nog altijd niet wat er met hun bakfiets moet gebeuren. De NVWA adviseert om terug te roepen bakfietsen niet meer te gebruiken. Voor de fietsen die Babboe van de NVWA ook moet terugroepen, moet "informatie worden overlegd om aan te tonen of deze modellen veilig zijn", meldde de woordvoerster vorige week verder.

Nadat gedupeerden meer duidelijkheid hebben, begint Babboe volgens de woordvoerster met het terughalen van alle modellen die bij de terugroepactie horen. Dat geldt voor fietsen die in Nederland, maar ook in andere landen zijn verkocht waar Babboe actief is. De bakfietsen werden verkocht in veel Europese landen, en ook in bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Australië.

Opschorten verkoop

De NVWA meldde op 14 februari dat Babboe zijn bakfietsen voorlopig niet meer mag verkopen. Afgelopen jaren zijn honderden frames gebroken, concludeerde de toezichthouder na onderzoek. Babboe zou geen goed onderzoek hebben gedaan naar de oorzaken en geen maatregelen hebben genomen. De bakfietsen mogen weer worden verkocht als Babboe heeft aangetoond dat ze veilig zijn.

Meer uit Financieel

Hoogste rechter Panama vernietigt havencontracten CK Hutchison

PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

27 minuten geleden
Lampenbedrijf Signify zakt op Damrak na cijfers en banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.

31 minuten geleden
ACM onderzoekt Roblox om zorgen over veiligheid van kinderen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.

40 minuten geleden
Nederlandse economie groeit 0,5 procent in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.

51 minuten geleden
Franse economie groeit ondanks stroeve politiek

PARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.

1 uur geleden
Bloomberg: Trump wil Kevin Warsh benoemen tot baas centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.

2 uur geleden
Signify snijdt opnieuw in kosten, 900 banen geraakt

EINDHOVEN (ANP) - Verlichtingsbedrijf Signify gaat opnieuw kostenbesparingen doorvoeren, waarbij 900 banen worden geraakt. Dat stelt topman As Tempelman in een toelichting op de jaarcijfers. Het bedrijf achter de lampen van het merk Philips verwijst daarbij naar lastige marktomstandigheden.

2 uur geleden