Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rond Pasen meer duidelijkheid terugroepen bakfietsen, zegt Babboe

Rond Pasen meer duidelijkheid terugroepen bakfietsen, zegt Babboe

HEERENVEEN (ANP) - Mensen met een bakfiets van Babboe krijgen rond Pasen meer duidelijkheid over de modellen die het bedrijf moet terugroepen, meldt een woordvoerster van moederbedrijf Accell. Ruim een maand geleden maakte de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) bekend dat de meeste modellen moeten worden teruggeroepen omdat de veiligheidsrisico's van de fietsen te groot zijn. Tot nu toe heeft Babboe alleen de modellen CITY, CITY E, MINI en MINI E teruggeroepen.

Babboe riep gedupeerde klanten met deze modellen een maand geleden op zich te registreren bij het bedrijf. Hun bakfietsen worden volgens de woordvoerster thuis opgehaald. Wanneer dit gebeurt, is nog niet bekend. De woordvoerster kan niet zeggen hoeveel fietseigenaren zich inmiddels hebben geregistreerd en hoeveel fietsen moeten worden teruggeroepen. Via de website bakfietsclaim.nl van advocatenkantoor Birkway hadden zich begin maart meer dan 8500 gedupeerde klanten gemeld.

Het bakfietsbedrijf is nog druk met het voorbereiden van de terugroepactie, meldde de woordvoerster vorige week. "Dit is een omvangrijke logistieke operatie." Op de website controleerjeframe.nl kunnen mensen met een bakfiets van Babboe hun framenummer invullen en controleren of hun fiets binnen de terugroepactie valt.

Terugroepactie

Gedupeerde klanten met andere modellen die van de NVWA teruggeroepen moeten worden, weten nog altijd niet wat er met hun bakfiets moet gebeuren. De NVWA adviseert om terug te roepen bakfietsen niet meer te gebruiken. Voor de fietsen die Babboe van de NVWA ook moet terugroepen, moet "informatie worden overlegd om aan te tonen of deze modellen veilig zijn", meldde de woordvoerster vorige week verder.

Nadat gedupeerden meer duidelijkheid hebben, begint Babboe volgens de woordvoerster met het terughalen van alle modellen die bij de terugroepactie horen. Dat geldt voor fietsen die in Nederland, maar ook in andere landen zijn verkocht waar Babboe actief is. De bakfietsen werden verkocht in veel Europese landen, en ook in bijvoorbeeld de Verenigde Staten en Australië.

Opschorten verkoop

De NVWA meldde op 14 februari dat Babboe zijn bakfietsen voorlopig niet meer mag verkopen. Afgelopen jaren zijn honderden frames gebroken, concludeerde de toezichthouder na onderzoek. Babboe zou geen goed onderzoek hebben gedaan naar de oorzaken en geen maatregelen hebben genomen. De bakfietsen mogen weer worden verkocht als Babboe heeft aangetoond dat ze veilig zijn.

Meer uit Financieel

Hypotheekmarkt bereikt record, positie starters verslechtert

DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.

3 minuten geleden
Moederbedrijf FlixBus neemt busaanbieder naar luchthavens over

AMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.

33 minuten geleden
CPB: bijna 12.000 huurders van corporatiewoningen hebben koophuis

DEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".

6 uur geleden
Wall Street sluit licht hoger na dagvaardingen tegen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.

8 uur geleden
Paramount Skydance klaagt Warner Bros. aan om Netflix-deal

NEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.

9 uur geleden
Econoom: uitspraak tarievenzaak VS geen klap voor handelsstromen

FRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.

11 uur geleden
Heineken eindigt onderaan hogere AEX na vertrek topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.

11 uur geleden