Rond de 2,5 miljoen bezoekers voor SAIL in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - SAIL in Amsterdam heeft de afgelopen vijf dagen ongeveer 2,5 miljoen bezoekers getrokken. Dat zei algemeen directeur Mitra van Raalten na afloop van het zeilevenement. Dat is meer dan de vorige editie in 2015, toen er bijna 2,3 miljoen mensen waren. Een record is het niet: in 2005 trok SAIL 2,6 miljoen mensen.
Zaterdag was volgens de organisatie de drukste dag. Niet eerder was het op een SAIL-dag zo druk als toen. Mensen konden een kijkje nemen aan boord en deden dat massaal. Vooral de marinefregatten waren populair, daar stonden lange rijen. Op de Zr.Ms. Karel Doorman namen zaterdag 25.000 bezoekers een kijkje.
Van Raalten sprak van een "magische" SAIL, die zonder incidenten is verlopen. "Het was allemaal heel gemoedelijk en ongedwongen. De verbroedering op het water met al die schepen, en de bemanning die een stukje van haar thuisland naar onze haven brengt, is echt uniek."
Sfeer
Volgens burgemeester Femke Halsema hing er de afgelopen dagen "een ongekende sfeer" in Amsterdam. "Met SAIL liet de stad zich van haar mooiste kant zien: de prachtige schepen, de internationale vriendschappen en de enthousiaste en vrolijke bezoekers."
Nieuw dit jaar was een vignet dat alle plezierbootjes van maximaal 15 meter nodig hadden bij binnenkomst in de IJhaven. Op deze manier kon de drukte op het water beter in de gaten worden gehouden. Met het vignet konden mensen vijf keer de haven invaren. Wilden ze dat vaker, dan was een speciale toegangskaart nodig. Hoeveel mensen dat hebben gedaan, kan de organisatie nog niet precies zeggen. Wel waren er vooraf al honderden verkocht.
SAIL is eens in de vijf jaar, maar door corona moest de vorige editie worden overgeslagen. De organisatie is blij dat het evenement na tien jaar weer zoveel mensen op de been en op het water heeft weten te brengen. Ook de volgende editie blijft het evenement gratis toegankelijk, verzekerde Van Raalten. "In de basis moet iedereen die dat wil ervan kunnen genieten. Dat is de kern en de ziel van SAIL."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.
1 uur geledenTEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
6 uur geleden