Ronaldo weigert interviews na puntgave hattrick tegen Cagliari
CAGLIARI (ANP) - Sterspeler Cristiano Ronaldo van Juventus had na zijn trefzekere show in het uitduel met Cagliari (1-3) geen zin om de media te woord te staan. De 36-jarige Portugees maakte tijdens de wedstrijd, waarin hij drie keer scoorde in de eerste 32 minuten, nog wel een veelzeggend gebaar, alsof hij zijn critici de mond wilde snoeren. Hij kreeg na de uitschakeling dinsdag tegen FC Porto in de Champions League nogal wat op- en aanmerkingen waarna de geruchtenstroom op gang kwam dat hij aan zijn laatste maanden bezig is in Turijn.
"Hij was boos, ja, deze week, maar het hele team was boos na de return tegen Porto", liet trainer Andrea Pirlo van Juventus weten in Cagliari. "Iedereen was aangeslagen doordat we uit de Champions League lagen. Dat hij nu geen interviews gaf, heeft een simpele reden: hij heeft tijdens de wedstrijd al gesproken, met een hattrick en een geweldig optreden. Het gaat er niet om wat je zegt na de wedstrijd. Het gaat erom wat je laat zien op het veld, dat telt."
In zijn 600e competitiewedstrijd op het hoogste niveau produceerde Ronaldo tegen Cagliari een zogenoemde perfecte hattrick. Hij scoorde met rechts, met links en met het hoofd. Het was zijn zevende perfecte trio in zijn loopbaan.
Ronaldo kwam in de 14e minuut, bij een stand van 0-1, nog wel goed weg. Hij raakte doelman Alessio Cragno hard met een hoog geheven been. De arbiter hield het na de gevaarlijke charge bij geel. "Een klassieke situatie, die geen rood verdiende", oordeelde Pirlo. "Hij keek naar de bal en besefte niet dat hij zou kunnen botsen op de keeper. Maar goed, we hebben een VAR, die zal het ongetwijfeld goed hebben bekeken."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft Dean Huijsen weer opgenomen in de nationale selectie. De verdediger van Real Madrid, die in Amsterdam werd geboren maar opgroeide in Spanje, was er door een spierblessure niet bij op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Spanje werd daar wereldkampioen.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Mark van Bommel van België heeft AZ-doelman Jari De Busser in zijn eerste selectie opgenomen. Het is de eerste keer dat de 26-jarige keeper een uitnodiging heeft gekregen voor de nationale ploeg.
44 minuten geledenZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal heeft Joey Veerman teruggehaald bij Oranje. De oud-speler van PSV, nu in dienst van Borussia Dortmund, kreeg van de vorige bondscoach Ronald Koeman geen oproep voor het WK. Spits Wout Weghorst, die er op het WK wel bij was, kreeg geen oproep.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De nieuwe bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal heeft aanvoerder Virgil van Dijk opgenomen in zijn eerste selectie. Topscorer aller tijden Memphis Depay is niet opgeroepen. De Spanjaard laat Ruben van Bommel en Gjivai Zechiël debuteren in de selectie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Vicevoorzitter Hans-Joachim Watzke van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft benadrukt dat FIFA-voorzitter Gianni Infantino moet vertrekken. "Hij moet weg, zonder twijfel", zei de Duitse bestuurder.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jhon van Beukering heeft van de KNVB een voorlopige schorsing van zestig dagen gekregen vanwege mogelijk wangedrag tijdens de wedstrijd tussen GVVV en IJsselmeervogels (tweede divisie) van zaterdag. Dat bevestigde de KNVB na eerdere berichtgeving door het AD.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - NEC-aanvaller Dušan Tadić keert terug bij de nationale ploeg van Servië. Dat bevestigde de 37-jarige recordinternational na afloop van de verloren wedstrijd van de club uit Nijmegen bij Juventus in de Europa League (5-0). Tadić beëindigde zijn internationale carrière na het EK van 2024.
3 uur geleden