Ronaldo wedstrijd geschorst voor maken obsceen gebaar
RIYAD (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo is in de competitie van Saudi-Arabië voor één wedstrijd geschorst om het maken van een obsceen gebaar in het duel tussen Al-Nassr en Al-Shabab (3-2-zege). Dat heeft de disciplinaire en ethische commissie van de Saudische voetbalbond (SAFF) besloten.
Het gebaar van de 39-jarige Portugese aanvaller zou niet geregistreerd zijn door de officiële camera's, maar er circuleerden wel beelden van op sociale media. Daarop is te zien dat Ronaldo de fans van de tegenstander provoceert. Eerst doet hij een hand achter zijn oor, waarna hij met zijn rechterhand een pompend gebaar voor zijn kruis maakt richting de tribunes. Naar verluidt zou er veelvuldig "Messi" naar hem zijn geroepen. Lionel Messi, die tegenwoordig in de Verenigde Staten speelt, was jarenlang een concurrent van Ronaldo in de strijd om beste voetballer van de wereld.
Ronaldo moet daarnaast van de commissie een boete betalen aan de voetbalbond van 10.000 Saudische riyal, omgerekend zo'n 2460 euro. Aan tegenstander Al-Shahab moet hij het dubbele betalen. Ronaldo kan niet tegen de beslissing in beroep gaan.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - PSV mist zaterdag Mauro Júnior in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. De Braziliaan zou ziek in Eindhoven zijn achtergebleven. Dennis Man is terug in het basiselftal. Coach Peter Bosz gaf de Roemeense aanvaller vorige week rust bij de thuiswedstrijd tegen FC Volendam. Esmir Bajraktarevic, die Man verving, zit in Friesland weer op de bank.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Bernd Neuendorf, de voorzitter van de Duitse voetbalbond DFB, heeft de toekenning van een vredesprijs door wereldvoetbalbond FIFA aan de Amerikaanse president Donald Trump verdedigd. "We waren allemaal verheugd toen het conflict in het Midden-Oosten werd beëindigd en er een akkoord werd ondertekend. Eerlijk gezegd zou dit niet mogelijk zijn geweest zonder de VS en zonder de inspanningen van de president", zei Neuendorf over de toekenning, die ook kritiek opleverde.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De KNVB wil alle Oranjesupporters snel informeren over de kaartverkoop voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hopen veel trouwe Oranjefans in de stadions te zien, maar ook de vele Amerikaanse supporters met Oranje-roots die ons team zichtbaar en hoorbaar komen steunen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de voetbalbond.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat gaat niet alleen met Curaçao naar het WK om te genieten. "We willen ook resultaat halen, hoe lastig dat ook is", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Anders geniet je ook niet."
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu had het Nederlands elftal liever ontlopen op het WK voetbal. "Ze zijn voor mij een wereldmacht in het voetbal", zei hij in de mixed zone van het Kennedy Center in Washington. "Ze hebben drie keer in een finale van een WK gestaan. Dat zegt niet alles misschien, maar ze hebben nog steeds heel goede spelers."
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor het eerst in zes weken weer een wedstrijd in de Eredivisie gewonnen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 2-0 te sterk voor Excelsior, dat vanaf de 70e minuut met tien man speelde na een directe rode kaart voor Stijn Middendorp. Groningen-speler Marco Rente kreeg kort voor tijd zijn tweede gele kaart en moest ook vertrekken.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is redelijk tevreden over het resultaat van de loting voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik denk dat het zwaarder had gekund", zei hij in het Kennedy Center in Washington. "Je kijkt natuurlijk naar de indeling van de vier potten. Noorwegen in pot 3 en mogelijk Italië in pot 4 waren zware tegenstanders geweest."
18 uur geleden