Ronaldo was in zomer 2021 dicht bij overgang naar Manchester City
MANCHESTER (ANP/RTR) - Sterspeler Cristiano Ronaldo van Manchester United was in de zomer van 2021 bijna niet van Juventus naar United maar naar rivaal Manchester City gegaan. Voormalig United-coach Sir Alex Ferguson zei hem echter dat hij het niet moest doen.
Dat vertelde de Portugese vedette in een interview in het programma Piers Morgan Uncensored dat woensdagavond werd uitgezonden. "Om eerlijk te zijn, het was dichtbij. Ze wilden me hebben en Manchester City-trainer Pep Guardiola zei dat ze echt hebben geprobeerd om me te halen", aldus Ronaldo.
Wat de Portugees van gedachten deed veranderen was dat hij naar zijn hart luisterde en naar zijn oud-trainer Ferguson. "Zoals je weet, ligt mijn historie bij Manchester United en je hart en je gevoel maken het verschil. En natuurlijk Sir Alex Ferguson. Toen heeft mijn hart gesproken en ben ik naar United gegaan. Het was een weloverwogen beslissing."
Ronaldo had in eerder uitgebrachte delen van het interview uitgehaald naar Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. De Portugese aanvaller zei zich verraden te voelen door de Engelse grootmacht. Hij verklaarde dat hij "geen enkel respect" voor Ten Hag heeft en verwijt de trainer een gebrek aan empathie, onder meer bij familieomstandigheden. Ook haalde de 37-jarige Portugees uit naar United-eigenaars, de familie Glazer. De Amerikanen geven volgens Ronaldo niets om de sportieve kant en prestaties van de club, maar zijn alleen maar gefocust op de inkomsten.
Meer uit Voetbal
ZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
6 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
12 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de koppositie in La Liga verstevigd door een zege op Atlético Madrid. In Camp Nou eindigde de topper in 3-1 voor de thuisploeg van coach Hansi Flick.
13 uur geledenDORTMUND (ANP) - Bayer Leverkusen heeft in het Duitse bekertoernooi Borussia Dortmund uitgeschakeld in de achtste finales. In Dortmund werd het 1-0 voor de bezoekers, waar Mark Flekken het doel schoon hield.
14 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.
14 uur geleden