Ronaldo was in zomer 2021 dicht bij overgang naar Manchester City
MANCHESTER (ANP/RTR) - Sterspeler Cristiano Ronaldo van Manchester United was in de zomer van 2021 bijna niet van Juventus naar United maar naar rivaal Manchester City gegaan. Voormalig United-coach Sir Alex Ferguson zei hem echter dat hij het niet moest doen.
Dat vertelde de Portugese vedette in een interview in het programma Piers Morgan Uncensored dat woensdagavond werd uitgezonden. "Om eerlijk te zijn, het was dichtbij. Ze wilden me hebben en Manchester City-trainer Pep Guardiola zei dat ze echt hebben geprobeerd om me te halen", aldus Ronaldo.
Wat de Portugees van gedachten deed veranderen was dat hij naar zijn hart luisterde en naar zijn oud-trainer Ferguson. "Zoals je weet, ligt mijn historie bij Manchester United en je hart en je gevoel maken het verschil. En natuurlijk Sir Alex Ferguson. Toen heeft mijn hart gesproken en ben ik naar United gegaan. Het was een weloverwogen beslissing."
Ronaldo had in eerder uitgebrachte delen van het interview uitgehaald naar Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. De Portugese aanvaller zei zich verraden te voelen door de Engelse grootmacht. Hij verklaarde dat hij "geen enkel respect" voor Ten Hag heeft en verwijt de trainer een gebrek aan empathie, onder meer bij familieomstandigheden. Ook haalde de 37-jarige Portugees uit naar United-eigenaars, de familie Glazer. De Amerikanen geven volgens Ronaldo niets om de sportieve kant en prestaties van de club, maar zijn alleen maar gefocust op de inkomsten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
22 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
1 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
2 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
4 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
15 uur geleden