Ronaldo was in zomer 2021 dicht bij overgang naar Manchester City
MANCHESTER (ANP/RTR) - Sterspeler Cristiano Ronaldo van Manchester United was in de zomer van 2021 bijna niet van Juventus naar United maar naar rivaal Manchester City gegaan. Voormalig United-coach Sir Alex Ferguson zei hem echter dat hij het niet moest doen.
Dat vertelde de Portugese vedette in een interview in het programma Piers Morgan Uncensored dat woensdagavond werd uitgezonden. "Om eerlijk te zijn, het was dichtbij. Ze wilden me hebben en Manchester City-trainer Pep Guardiola zei dat ze echt hebben geprobeerd om me te halen", aldus Ronaldo.
Wat de Portugees van gedachten deed veranderen was dat hij naar zijn hart luisterde en naar zijn oud-trainer Ferguson. "Zoals je weet, ligt mijn historie bij Manchester United en je hart en je gevoel maken het verschil. En natuurlijk Sir Alex Ferguson. Toen heeft mijn hart gesproken en ben ik naar United gegaan. Het was een weloverwogen beslissing."
Ronaldo had in eerder uitgebrachte delen van het interview uitgehaald naar Erik ten Hag, zijn trainer bij Manchester United. De Portugese aanvaller zei zich verraden te voelen door de Engelse grootmacht. Hij verklaarde dat hij "geen enkel respect" voor Ten Hag heeft en verwijt de trainer een gebrek aan empathie, onder meer bij familieomstandigheden. Ook haalde de 37-jarige Portugees uit naar United-eigenaars, de familie Glazer. De Amerikanen geven volgens Ronaldo niets om de sportieve kant en prestaties van de club, maar zijn alleen maar gefocust op de inkomsten.
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
40 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
1 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
2 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
6 uur geleden