Ronaldo uit onvrede over coronatest en missen duel met Barça
TURIJN (ANP) - Juventus-speler Cristiano Ronaldo is niet te spreken over het missen van de Champions League-ontmoeting met FC Barcelona. De stervoetballer testte dinsdag opnieuw positief op het coronavirus en mag daarom woensdagavond niet in actie komen.
Via Instagram liet de Portugees weten: "Voel mij goed en gezond! Forza Juve! #finoallafine." Daar voegde hij het commentaar "PCR IS BULLSHIT" aan toe, doelend op de keel- en neusslijmtest die wordt gebruikt om het coronavirus aan te tonen. Ronaldo heeft meer dan 241 miljoen volgers op Instagram. De opmerking heeft hij later weer verwijderd.
Ruim twee weken geleden werd bekend dat de Portugees besmet was met het virus. Tien dagen later testte hij opnieuw positief. In de tussentijd moest Juventus het zonder zijn doelpuntenmaker stellen in de Champions League-wedstrijd tegen Dinamo Kiev (2-0-winst) en in de Italiaanse competitie tegen Crotone en Hellas Verona (beide 1-1). Dinsdag bleek dus dat de voetballer voor de derde keer een positieve test had.
De regels van de Europese voetbalbond UEFA schrijven voor dat een speler minimaal 24 uur voor aanvang van een wedstrijd negatief moet testen.
Meer uit Voetbal
BRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
8 uur geledenNOTTINGHAM (ANP/RTR) - Nottingham Forest heeft met Sean Dyche al voor de derde keer dit seizoen een trainer ontslagen. De 54-jarige Engelsman wordt verantwoordelijk gehouden voor de slechte prestaties van de nummer 17 van de Premier League. Het doelpuntloze gelijkspel tegen hekkensluiter Wolverhampton Wanderers van woensdagavond werd Dyche fataal.
10 uur geleden