Ronaldo redt ManUnited, Groeneveld scoort voor winnend Villarreal
VILLARREAL/BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft in groep F van de Champions League verzuimd om volledig revanche te nemen op Manchester United. De Italiaanse ploeg moest op eigen veld tegen de Engelse club genoegen nemen met 2-2. Cristiano Ronaldo stelde met zijn tweede treffer van de avond in de extra tijd 1 punt veilig voor de bezoekers.
Vorige maand gaf Atalanta op Old Trafford een voorsprong van 0-2 in de slotfase helemaal uit handen (3-2). Donny van de Beek viel bij ManUnited in Bergamo in de 87e minuut in en was na de gelijkmaker van Ronaldo nog dicht bij 2-3.
Atalanta, met Marten de Roon en Teun Koopmeiners in het basisteam, kwam in de 12e minuut op voorsprong. Doelman David De Gea liet een houdbaar schot van Josip Ilicic glippen (1-0). Op slag van rust maakte Ronaldo gelijk uit een fraaie aanval door het midden, die door de trefzekere Portugees resoluut werd afgerond (1-1).
Dankzij Duvan Zapata kwam Atalanta opnieuw aan de leiding. Hij brak door in de 56e minuut en klopte De Gea van dichtbij, 2-1. De grensrechter vlagde nog wel voor buitenspel, maar de VAR keurde de treffer alsnog goed. Dankzij Ronaldo, die knap raak volleerde, ontsnapte United aan een pijnlijke nederlaag.
In de andere groepswedstrijd won Villarreal op eigen veld met 2-0 van Young Boys. Étienne Capoue maakte na ruim een halfuur het openingsdoelpunt. Aanvaller Arnaut Danjuma Groeneveld besliste het duel vlak voor tijd. De Nederlandse arbiter Serdar Gözübüyük leidde het duel en deelde in totaal zeven gele kaarten uit. Door toedoen van VAR Jochem Kamphuis keurde hij na de rust de Zwitserse gelijkmaker af.
In de stand staan ManUnited en Villarreal beide op 7 punten, gevolgd door Atalanta (5 punten) en Young Boys (3 punten).
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
3 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
8 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
9 uur geleden