Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronaldo na zege met Portugal op Slowakije voor zesde keer naar EK

Ronaldo na zege met Portugal op Slowakije voor zesde keer naar EK

PORTO (ANP) - Cristiano Ronaldo kan komende zomer met Portugal voor de zesde keer meedoen aan het Europees kampioenschap voetbal. De 38-jarige aanvoerder scoorde vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Slowakije twee keer en zag zijn elftal met 3-2 winnen.

Gonçalo Ramos opende in de 18e minuut met een kopbal van dichtbij de score voor Portugal, dat dankzij de zege met 21 punten uit zeven duels zeker is van een plek bij de eerste twee landen in groep J en dus van een ticket voor het EK in Duitsland. Ronaldo vergrootte na een half uur spelen de voorsprong door een strafschop te benutten (2-0).

Feyenoorder David Hancko verkleinde in de 69e minuut de achterstand voor Slowakije, maar Ronaldo zorgde er kort daarna met zijn tweede treffer voor dat de marge weer twee doelpunten verschil was. Stanislav Lobotka gaf de Slowaken met de 3-2 in de 80e minuut weer hoop, maar Portugal hield de voorsprong vast.

2004

Ronaldo deed in 2004 in eigen land voor het eerst mee aan het EK. Portugal verloor toen in de finale van Griekenland (0-1). In 2016 pakten de Portugezen en Ronaldo in Frankrijk wel de Europese titel. Ronaldo was er ook in 2008, 2012 en 2021 bij.

In dezelfde poule won Bosnië en Herzegovina bij Liechtenstein (0-2) en IJsland speelde met 1-1 gelijk tegen Luxemburg. Slowakije staat met nog drie speelronden te gaan op de tweede plek met 13 punten. Luxemburg heeft 11 punten en Bosnië en Herzegovina 9. De nummer 2 plaatst zich ook rechtstreeks voor het EK.

Meer uit Voetbal

Bayern verslaat Dortmund en wint Duitse Supercup

DORTMUND (ANP) - Bayern München heeft de eerste prijs van het seizoen alweer binnen. De club uit Beieren versloeg Borussia Dortmund in de strijd om de Duitse Supercup (2-1).

4 uur geleden
Trainer Mourinho keert met nipte zege terug bij Real Madrid

BARCELONA (ANP) - Trainer José Mourinho is met een zwaarbevochten zege aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van Real Madrid begonnen. Invaller Carlos Espí maakte in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen Espanyol het winnende doelpunt voor de bezoekers (1-2).

4 uur geleden
Guardiola was eerste keus van KNVB voor functie bondscoach

ZEIST (ANP) - Pep Guardiola was de eerste keus van de KNVB voor de functie van bondscoach van het Nederlands elftal. "We wisten al vrij snel dat hij een sabbatical wilde houden en Arne Slot was de volgende op de lijst", vertelt directeur topsport Nigel de Jong van de Nederlandse voetbalbond in een gesprek met de NOS.

6 uur geleden
FC Utrecht verspeelt drie keer een voorsprong tegen Sparta

ROTTERDAM (ANP) - FC Utrecht heeft in de uitwedstrijd tegen Sparta Rotterdam drie keer een voorsprong verspeeld. Het aantrekkelijke duel eindigde in een gelijkspel (3-3).

6 uur geleden
Titelverdediger Internazionale begint met ruime zege aan Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale is overtuigend aan het nieuwe seizoen in de Serie A begonnen. De titelverdediger won voor eigen publiek van Monza (4-1).

6 uur geleden
Tottenham Hotspur gaat hard onderuit bij Brentford

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is met een grote nederlaag aan het nieuwe seizoen in de Premier League begonnen. De ploeg van trainer Roberto De Zerbi verloor de uitwedstrijd tegen Brentford met 3-0. Keane Lewis-Potter, Vitaly Janelt en Michael Kayode maakten de doelpunten.

6 uur geleden
Voetbalsters AZ verslaan Feyenoord, Ajax wint van PEC Zwolle

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van AZ hebben Feyenoord de eerste nederlaag van het seizoen bezorgd. De ploeg uit Alkmaar was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 3 van het afgelopen seizoen.

8 uur geleden