Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ronaldo helpt Portugal aan tweede zege met twee treffers

Ronaldo helpt Portugal aan tweede zege met twee treffers

STOCKHOLM/PARIJS (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft in Zweden weer een historische mijlpaal bereikt in zijn schitterende carrière. De aanvoerder van Portugal kwam in en tegen Zweden (0-2) twee keer tot scoren. Daarmee bracht hij zijn interlandtotaal op 101 goals, nog net geen mondiaal record.

Dankzij de 35-jarige sterspeler van Juventus boekte titelhouder Portugal de tweede zege in de Nations League. Ook Frankrijk behaalde de tweede overwinning in groep 3 van League A. In een herhaling van de WK-finale van 2018 waren de wereldkampioenen opnieuw te sterk voor Kroatië: 4-2.

Ronaldo schoot vlak voor de rust eerst raak uit een vrije trap in zijn 165e interland. Daarna haalde hij in de 72e minuut opnieuw doeltreffend uit.

Ali Daei

De oud-spits van Real Madrid en Manchester United maakte in 2003 op 18-jarige leeftijd zijn eerste doelpunt voor Portugal. Op de topscorerslijst aller tijden per land moet Ronaldo alleen nog de Iraniër Ali Daei voor zich dulden. Hij kwam 109 keer voor de nationale ploeg tot scoren.

Ronaldo scoorde slechts zeventien keer in vriendschappelijke interlands. Zijn negen hattricks voor Portugal liet hij allemaal optekenen in titeltoernooien van de FIFA en UEFA of in kwalificatieduels.

Herhaling WK-finale

Zweden speelde vanaf de 44e minuut met tien man nadat Gustav Svensson zijn tweede gele kaart had gekregen.

Voor Frankrijk kwamen Antoine Griezmann, Dominik Livakovic (eigen doel), Dayot Upamecano en Olivier Giroud (strafschop) tot scoren. Namens Kroatië troffen Dejan Lovren (0-1) en Josip Brekalo (2-2) doel. De WK-finale in 2018 eindigde eveneens in 4-2 voor Frankrijk.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona voorlopig ook zonder Raphinha

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona kan voorlopig geen beroep doen op aanvaller Raphinha. De 26-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen.

1 uur geleden
Barcelona wint van Sevilla na eigen doelpunt van Ramos

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft PSV het goede voorbeeld gegeven. De regerend kampioen van Spanje was voor eigen publiek te sterk voor Sevilla (1-0), dat dinsdag in Eindhoven te gast is voor een duel in de groepsfase van de Champions League.

15 uur geleden
Borussia Dortmund voor even koploper na zege bij Hoffenheim

SINSHEIM (ANP) - Borussia Dortmund is in de Bundesliga minimaal voor een dag koploper na een overwinning bij Hoffenheim: 1-3.

16 uur geleden
Periodetitel Roda JC nog geen feit na gelijkspel in Doetinchem

DOETINCHEM (ANP) - Roda JC moet na een 0-0-gelijkspel bij De Graafschap nog even wachten met het vieren van de eerste periodetitel in de Keuken Kampioen Divisie.

16 uur geleden
FC Groningen laat zich verrassen door FC Den Bosch

GRONINGEN (ANP) - Het uit de Eredivisie gedegradeerde FC Groningen is in de Keuken Kampioen Divisie alweer tegen zijn derde nederlaag opgelopen. Laagvlieger FC Den Bosch baarde in de achtste speelronde opzien met een 0-3-zege in de Euroborg.

16 uur geleden
ADO Den Haag vergroot met ruime overwinning zorgen bij MVV

MAASTRICHT (ANP) - ADO Den Haag heeft in Maastricht een 3-0-overwinning behaald op MVV. De Limburgers leden in de Keuken Kampioen Divisie alweer de vierde nederlaag op rij.

16 uur geleden
Olympisch stadion Athene gesloten na twijfels over dak

ATHENE (ANP) - Het olympisch stadion in Athene is voorlopig gesloten. Onderzoek heeft uitgewezen dat er twijfels zijn over de betrouwbaarheid van het dak van de accommodatie, waar Panathinaikos alle Europese thuisduels speelt. Een tweede onderzoek moet meer duidelijkheid brengen over hoe veilig de dakconstructie nog is.

18 uur geleden