Ronaldo helpt Juventus aan winst op Barcelona én aan groepszege
BARCELONA (ANP) - Juventus heeft de laatste groepswedstrijd in de Champions League bij Barcelona, mede dankzij twee doelpunten van Cristiano Ronaldo, met 3-0 gewonnen. De ploeg van trainer Andrea Pirlo is op basis van een beter onderling resultaat groepswinnaar in poule G.
Dinamo Kiev stroomt als nummer drie in de poule de zestiende finales van de Europa League in na een 1-0-zege op Ferencváros.
Ronaldo was de gevierde man aan de zijde van Juventus. De Portugees scoorde tweemaal vanaf de strafschopstip, en maakte zo zijn eerste doelpunten in een Champions League-wedstrijd tegen zijn rivaal Lionel Messi. Ook Weston McKennie scoorde tegen het povere Barcelona. Een doelpunt van verdediger Leonardo Bonucci werd in de tweede helft afgekeurd vanwege buitenspel, waardoor de ploeg van trainer Ronald Koeman meer leed werd bespaard.
Het duel tussen Dinamo Kiev en Ferencváros werd beslist door een goal van Denis Popov. Hij stuurde zijn ploeg na een uur met een rake kopbal richting de Europa League.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
15 uur geleden