Ronaldo helpt Juventus aan winst op Barcelona én aan groepszege
BARCELONA (ANP) - Juventus heeft de laatste groepswedstrijd in de Champions League bij Barcelona, mede dankzij twee doelpunten van Cristiano Ronaldo, met 3-0 gewonnen. De ploeg van trainer Andrea Pirlo is op basis van een beter onderling resultaat groepswinnaar in poule G.
Dinamo Kiev stroomt als nummer drie in de poule de zestiende finales van de Europa League in na een 1-0-zege op Ferencváros.
Ronaldo was de gevierde man aan de zijde van Juventus. De Portugees scoorde tweemaal vanaf de strafschopstip, en maakte zo zijn eerste doelpunten in een Champions League-wedstrijd tegen zijn rivaal Lionel Messi. Ook Weston McKennie scoorde tegen het povere Barcelona. Een doelpunt van verdediger Leonardo Bonucci werd in de tweede helft afgekeurd vanwege buitenspel, waardoor de ploeg van trainer Ronald Koeman meer leed werd bespaard.
Het duel tussen Dinamo Kiev en Ferencváros werd beslist door een goal van Denis Popov. Hij stuurde zijn ploeg na een uur met een rake kopbal richting de Europa League.
Meer uit Sport
METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
2 minuten geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
3 minuten geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
43 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
44 minuten geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
45 minuten geledenMETZ (ANP) - Femke Bol heeft in haar eerste serieuze wedstrijd over 800 meter meteen een record gelopen. De 25-jarige atlete uit Amersfoort rende bij een internationale atletiekmeeting in het Franse Metz het 25 jaar oude Nederlands indoorrecord van Ester Goossens uit de boeken. Bol won de race in een tijd van officieel 1.59,07 en was daarmee sneller dan de 2.00,01 van Goossens uit 2001.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn bij de Olympische Spelen in Milaan buiten het podium op de 5000 meter geëindigd. Chris Huizinga was in het Milano Speed Skating Stadium de beste Nederlander op de zevende plaats. Het goud ging naar de Noor Sander Eitrem in een olympisch record van 6.03,95. Metodej Jilek uit Tsjechië pakte het zilver en Riccardo Lorello uit Italië won het brons.
2 uur geleden