Ronaldo helpt Juventus aan winst op Barcelona én aan groepszege
BARCELONA (ANP) - Juventus heeft de laatste groepswedstrijd in de Champions League bij Barcelona, mede dankzij twee doelpunten van Cristiano Ronaldo, met 3-0 gewonnen. De ploeg van trainer Andrea Pirlo is op basis van een beter onderling resultaat groepswinnaar in poule G.
Dinamo Kiev stroomt als nummer drie in de poule de zestiende finales van de Europa League in na een 1-0-zege op Ferencváros.
Ronaldo was de gevierde man aan de zijde van Juventus. De Portugees scoorde tweemaal vanaf de strafschopstip, en maakte zo zijn eerste doelpunten in een Champions League-wedstrijd tegen zijn rivaal Lionel Messi. Ook Weston McKennie scoorde tegen het povere Barcelona. Een doelpunt van verdediger Leonardo Bonucci werd in de tweede helft afgekeurd vanwege buitenspel, waardoor de ploeg van trainer Ronald Koeman meer leed werd bespaard.
Het duel tussen Dinamo Kiev en Ferencváros werd beslist door een goal van Denis Popov. Hij stuurde zijn ploeg na een uur met een rake kopbal richting de Europa League.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Handballer Kay Smits (28) komt niet in actie bij het EK in januari. Smits is volledig fit, maar kiest er met het oog op de lange termijn voor om het toernooi over te slaan. Dat meldt de Nederlandse handbalbond op de website.
8 minuten geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft voor het eerst sinds 2018 een wedstrijd meetellend voor de wereldbeker gewonnen. De 41-jarige skiester uit de Verenigde Staten was de snelste op de afdaling in Sankt Moritz.
9 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
16 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
20 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
22 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
1 dag geleden