Ronaldo en De Ligt helpen Juventus langs Fiorentina
TURIJN (ANP) - Juventus heeft zich op eigen veld hersteld van de competitienederlaag van afgelopen week tegen Napoli. De ploeg van Cristiano Ronaldo en Matthijs de Ligt won van Fiorentina met 3-0. Twee doelpunten werden gemaakt vanaf de strafschopstip door Ronaldo, waarmee het totaal van de Portugees dit seizoen op negentien doelpunten komt. In blessuretijd was De Ligt met het hoofd goed voor de derde Turijnse treffer.
Door de overwinning staat koploper Juventus weer even 6 punten voor op Internazionale, dat zondagavond een uitwedstrijd speelt tegen Udinese.
In de 40e minuut kende arbiter Fabrizio Pasqua de eerste penalty toe na ingrijpen van de VAR. Die had geconstateerd dat Germán Pezzella de bal tegen de hand had gekregen. Ronaldo schoot onberispelijk raak. Tien minuten voor tijd zag Pasqua in een overtreding van Federico Ceccherini een strafschop. Het discutabele besluit leverde Ronaldo zijn tweede treffer op. De Ligt kopte in blessuretijd raak, zoals hij dat vorig seizoen in hetzelfde stadion nog voor Ajax had gedaan.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden