Ronaldo buiten selectie Juventus, topscorerstitel voor Immobile
ROME (ANP) - Ciro Immobile kan de topscorerstitel in de Italiaanse voetbalcompetitie niet meer ontgaan. De aanvaller van Lazio kan de laatste speeldag niet meer worden ingehaald door Cristiano Ronaldo, omdat de Portugees buiten de wedstrijdselectie van Juventus is gelaten voor het slotduel met AS Roma van zaterdag.
De kans was al niet zo groot dat Immobile nog gepasseerd zou worden. De 30-jarige spits maakte in 36 competitiewedstrijden liefst 35 doelpunten. Ronaldo trof in 33 competitieduels 31 maal doel. Het record van Ronaldo staat op 48 doelpunten in 35 competitiewedstrijden. Dat deed hij in het seizoen 2014/2015 voor Real Madrid.
Immobile, die zijn aantal zaterdag in de laatste wedstrijd tegen Napoli nog kan uitbreiden, is dit seizoen direct ook topscorer van Europa. De Pool Robert Lewandowski scoorde 34 keer voor Bayern München.
Net als Ronaldo is verdediger Matthijs de Ligt buiten de selectie van Juventus gelaten. De club uit Turijn behaalde vorige week voor de negende keer de Italiaanse landstitel en richt zich nu op de Champions League. In de achtste finales moet Juventus een achterstand van 1-0 tegen Olympique Lyon zien weg te werken.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dévy Rigaux eist niet dat Feyenoord volgend seizoen de landstitel wint. "Ik wil hier structureel succesvol zijn. Ik teken voor meerdere jaren, met de bedoeling om samen met Robert iets neer te zetten", verwees hij tijdens zijn presentatie in De Kuip naar de nieuwe algemeen directeur Eenhoorn. "We gaan het niet nalaten om prijzen te pakken waar dat mogelijk is, maar we gaan ook niet van de daken schreeuwen dat we alleen met het kampioenschap tevreden zijn."
30 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn wil op korte termijn zoveel mogelijk te weten komen over Feyenoord. "Ik wil veel analyseren en mensen leren kennen", zei de nieuwe algemeen directeur tijdens zijn presentatie in De Kuip. "Ik weet vanaf de buitenkant wat voor dossiers er spelen, maar daar wil je alle ins en outs van weten. Uiteindelijk wil ik de club laten groeien om tot prestaties te komen. Er ligt al een heel goede basis. We gaan proberen vanuit die basis zaken te verbeteren."
53 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de definitieve overgang van middenvelder Kristijan Belić naar Maccabi Tel Aviv bevestigd. De 25-jarige Serviër speelde het afgelopen seizoen al op huurbasis voor de Israëlische club.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het staat nog niet vast dat Robin van Persie ook komend seizoen hoofdtrainer van Feyenoord is. Dat vertelden de nieuwe directeuren Robert Eenhoorn en Dévy Rigaux tijdens hun presentatie in De Kuip.
1 uur geledenBRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
7 uur geleden