Ronaldo buiten selectie Juventus, topscorerstitel voor Immobile
ROME (ANP) - Ciro Immobile kan de topscorerstitel in de Italiaanse voetbalcompetitie niet meer ontgaan. De aanvaller van Lazio kan de laatste speeldag niet meer worden ingehaald door Cristiano Ronaldo, omdat de Portugees buiten de wedstrijdselectie van Juventus is gelaten voor het slotduel met AS Roma van zaterdag.
De kans was al niet zo groot dat Immobile nog gepasseerd zou worden. De 30-jarige spits maakte in 36 competitiewedstrijden liefst 35 doelpunten. Ronaldo trof in 33 competitieduels 31 maal doel. Het record van Ronaldo staat op 48 doelpunten in 35 competitiewedstrijden. Dat deed hij in het seizoen 2014/2015 voor Real Madrid.
Immobile, die zijn aantal zaterdag in de laatste wedstrijd tegen Napoli nog kan uitbreiden, is dit seizoen direct ook topscorer van Europa. De Pool Robert Lewandowski scoorde 34 keer voor Bayern München.
Net als Ronaldo is verdediger Matthijs de Ligt buiten de selectie van Juventus gelaten. De club uit Turijn behaalde vorige week voor de negende keer de Italiaanse landstitel en richt zich nu op de Champions League. In de achtste finales moet Juventus een achterstand van 1-0 tegen Olympique Lyon zien weg te werken.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
5 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
17 uur geleden