Ronaldo breekt records met Portugal tegen Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Cristiano Ronaldo begint in Boedapest als aanvoerder van Portugal bij het EK aan de eerste groepswedstrijd tegen Hongarije (aanvang: 18.00 uur). De 36-jarige vedette vormt bij de titelverdediger met Bernardo Silva en Diogo Jota een driemansaanval.
Ronaldo neemt voor de vijfde keer deel aan het EK. Daarmee wordt hij recordhouder. Hij kan ook de topscorer van alle EK's worden. Die titel deelt hij met negen treffers nog met de Franse oud-international Michel Platini. Het wordt voor Ronaldo zijn 22e wedstrijd op het EK. Daarmee krijgt hij ook het record voor de speler met de meeste EK-duels op zijn naam.
Bij het duel in de Puskás Aréna zullen naar verwachting ongeveer 50.000 Hongaarse fans aanwezig zijn. Het stadion in Boedapest is de enige accommodatie die bij dit EK ondanks de coronapandemie vrijwel de volledige capaciteit mag benutten. Volgens de UEFA is het maximale aantal bezoekers tijdens het toernooi in de Puskás Aréna vastgesteld op 61.000. Normaal kunnen er bijna 68.000 toeschouwers het stadion in.
In de uitverkochte arena is het niet verplicht om een mondkapje te dragen. Buitenlandse fans moeten bij de ingang een negatieve coronatest laten zien, die niet ouder is dan 72 uur. De Hongaarse supporters mogen alleen naar binnen als ze kunnen aantonen dat ze tenminste één keer zijn gevaccineerd of al besmet zijn geweest met het coronavirus.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Twente is tijdelijk stilgelegd omdat supporters van de thuisploeg plastic bekers op het veld hebben gegooid. Dat deden zij direct na de 0-1 van Twente-middenvelder Thomas van den Belt in de 30e minuut.
44 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - FC Groningen heeft de derby van het noorden bij sc Heerenveen gewonnen. Het elftal van coach Dick Lukkien won met 2-0 in het Abe Lenstra Stadion. Groningen staat op de vijfde plaats met 31 punten. Heerenveen is de nummer 9 van de Eredivisie.
1 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
16 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
17 uur geleden