Ronaldo breekt records met Portugal tegen Hongarije
BOEDAPEST (ANP) - Cristiano Ronaldo begint in Boedapest als aanvoerder van Portugal bij het EK aan de eerste groepswedstrijd tegen Hongarije (aanvang: 18.00 uur). De 36-jarige vedette vormt bij de titelverdediger met Bernardo Silva en Diogo Jota een driemansaanval.
Ronaldo neemt voor de vijfde keer deel aan het EK. Daarmee wordt hij recordhouder. Hij kan ook de topscorer van alle EK's worden. Die titel deelt hij met negen treffers nog met de Franse oud-international Michel Platini. Het wordt voor Ronaldo zijn 22e wedstrijd op het EK. Daarmee krijgt hij ook het record voor de speler met de meeste EK-duels op zijn naam.
Bij het duel in de Puskás Aréna zullen naar verwachting ongeveer 50.000 Hongaarse fans aanwezig zijn. Het stadion in Boedapest is de enige accommodatie die bij dit EK ondanks de coronapandemie vrijwel de volledige capaciteit mag benutten. Volgens de UEFA is het maximale aantal bezoekers tijdens het toernooi in de Puskás Aréna vastgesteld op 61.000. Normaal kunnen er bijna 68.000 toeschouwers het stadion in.
In de uitverkochte arena is het niet verplicht om een mondkapje te dragen. Buitenlandse fans moeten bij de ingang een negatieve coronatest laten zien, die niet ouder is dan 72 uur. De Hongaarse supporters mogen alleen naar binnen als ze kunnen aantonen dat ze tenminste één keer zijn gevaccineerd of al besmet zijn geweest met het coronavirus.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
8 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
12 uur geleden