Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ron DeSantis meldt zich woensdag als rivaal van Trump

Ron DeSantis meldt zich woensdag als rivaal van Trump

WASHINGTON (ANP) - Ron DeSantis (44), de gouverneur van Florida, meldt zich woensdag als rivaal van ex-president Donald Trump (76). In een gesprek met Twitterbaas Elon Musk zal hij bekendmaken dat hij wil meedoen aan de race bij de Republikeinen om hun kandidaat te worden voor de presidentsverkiezingen eind volgend jaar. De Amerikaanse zender NBC maakte dat dinsdag als eerste bekend.

"Ik ga Ron DeSantis interviewen en hij heeft een behoorlijke aankondiging te doen", bevestigde Musk. "Het zal de allereerste keer zijn dat zoiets op sociale media gebeurt en met real-time vragen en antwoorden."

De voorbije maanden gingen steeds meer waarnemers ervan uit dat DeSantis een gooi zou doen naar het presidentschap. Hij toerde door het land en bezocht onder meer de staten Iowa en New Hampshire. De gouverneur van Florida profileert zich als iemand die er veel van de standpunten van Trump op nahoudt, maar wel betrouwbaarder is dan de oud-president. Tijdens de pandemie keerde hij zich sterk tegen de coronamaatregelen, hij wil de rechten van transgenders inperken en is tegenstander van strengere wapenwetten.

Volgens de peilingen maakt DeSantis weinig kans om de strijd binnen de Republikeinen te winnen. Bij de partij gaat de voorkeur uit naar Trump, die eerder al aankondigde dat hij de Democraat Joe Biden alsnog wil verslaan, na zijn verlies in 2020.

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

7 minuten geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

33 minuten geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

7 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

7 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

7 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

14 uur geleden