Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ron DeSantis meldt zich woensdag als rivaal van Trump

Ron DeSantis meldt zich woensdag als rivaal van Trump

WASHINGTON (ANP) - Ron DeSantis (44), de gouverneur van Florida, meldt zich woensdag als rivaal van ex-president Donald Trump (76). In een gesprek met Twitterbaas Elon Musk zal hij bekendmaken dat hij wil meedoen aan de race bij de Republikeinen om hun kandidaat te worden voor de presidentsverkiezingen eind volgend jaar. De Amerikaanse zender NBC maakte dat dinsdag als eerste bekend.

"Ik ga Ron DeSantis interviewen en hij heeft een behoorlijke aankondiging te doen", bevestigde Musk. "Het zal de allereerste keer zijn dat zoiets op sociale media gebeurt en met real-time vragen en antwoorden."

De voorbije maanden gingen steeds meer waarnemers ervan uit dat DeSantis een gooi zou doen naar het presidentschap. Hij toerde door het land en bezocht onder meer de staten Iowa en New Hampshire. De gouverneur van Florida profileert zich als iemand die er veel van de standpunten van Trump op nahoudt, maar wel betrouwbaarder is dan de oud-president. Tijdens de pandemie keerde hij zich sterk tegen de coronamaatregelen, hij wil de rechten van transgenders inperken en is tegenstander van strengere wapenwetten.

Volgens de peilingen maakt DeSantis weinig kans om de strijd binnen de Republikeinen te winnen. Bij de partij gaat de voorkeur uit naar Trump, die eerder al aankondigde dat hij de Democraat Joe Biden alsnog wil verslaan, na zijn verlies in 2020.

Meer uit Buitenland

Trump eist miljarden van fiscus VS om lekken belastingaangiftes

MIAMI (ANP) - Donald Trump heeft donderdag de belastingdienst (IRS) en het ministerie van Financiën aangeklaagd voor 10 miljard dollar. De Amerikaanse president houdt de instanties verantwoordelijk voor het lekken van zijn belastingaangiftes aan de media in 2019 en 2020.

2 uur geleden
Belgen kunnen nationaliteit verliezen bij zware misdrijven

BRUSSEL (ANP) - Wie veroordeeld wordt voor zware misdrijven zoals georganiseerde criminaliteit, levens- of zedendelicten loopt het risico de Belgische nationaliteit te verliezen. De Belgische Kamer heeft daarvoor een wetsontwerp van minister Annelies Verlinden van Justitie goedgekeurd. Het intrekken van de nationaliteit kan alleen als de dader in de vijftien jaar voorafgaand aan de feiten Belg is geworden.

2 uur geleden
Man deed zich voor als FBI-agent om Luigi Mangione te bevrijden

NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.

4 uur geleden
Senaatsleiders VS sluiten deal die shutdown moet voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.

4 uur geleden
Tientallen doden bij jihadistische aanval in noordoosten Nigeria

ABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.

4 uur geleden
Spaans koningspaar steunt nabestaanden treinramp

HUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.

7 uur geleden
Celstraf voor hulpsheriff die zwarte vrouw thuis doodschiet

CHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.

8 uur geleden