Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ron DeSantis meldt zich woensdag als rivaal van Trump

Ron DeSantis meldt zich woensdag als rivaal van Trump

WASHINGTON (ANP) - Ron DeSantis (44), de gouverneur van Florida, meldt zich woensdag als rivaal van ex-president Donald Trump (76). In een gesprek met Twitterbaas Elon Musk zal hij bekendmaken dat hij wil meedoen aan de race bij de Republikeinen om hun kandidaat te worden voor de presidentsverkiezingen eind volgend jaar. De Amerikaanse zender NBC maakte dat dinsdag als eerste bekend.

"Ik ga Ron DeSantis interviewen en hij heeft een behoorlijke aankondiging te doen", bevestigde Musk. "Het zal de allereerste keer zijn dat zoiets op sociale media gebeurt en met real-time vragen en antwoorden."

De voorbije maanden gingen steeds meer waarnemers ervan uit dat DeSantis een gooi zou doen naar het presidentschap. Hij toerde door het land en bezocht onder meer de staten Iowa en New Hampshire. De gouverneur van Florida profileert zich als iemand die er veel van de standpunten van Trump op nahoudt, maar wel betrouwbaarder is dan de oud-president. Tijdens de pandemie keerde hij zich sterk tegen de coronamaatregelen, hij wil de rechten van transgenders inperken en is tegenstander van strengere wapenwetten.

Volgens de peilingen maakt DeSantis weinig kans om de strijd binnen de Republikeinen te winnen. Bij de partij gaat de voorkeur uit naar Trump, die eerder al aankondigde dat hij de Democraat Joe Biden alsnog wil verslaan, na zijn verlies in 2020.

Meer uit Buitenland

President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

46 minuten geleden
Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.

49 minuten geleden
President Zelensky spreekt met NAVO-chef Rutte over plan Trump

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne komt met 'alternatieven' voor vredesplan VS

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.

5 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

6 uur geleden
Bronnen: Oekraïne moet vredesplan tekenen of verliest steun VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Nederland roept in Belém op tot einde fossiele brandstoffen

BELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.

7 uur geleden