Rommens schiet Go Ahead Eagles in blessuretijd langs PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ook de tweede IJsselderby van dit seizoen gewonnen. Philippe Rommens schoot de club uit Deventer in de 3e minuut van de blessuretijd langs PEC Zwolle: 0-1. De Belg mocht van buiten het strafschopgebied vrij uithalen en krulde de bal met links over doelman Kostas Lamprou in de kruising. Begin dit seizoen won Go Ahead Eagles in de eigen Adelaarshorst met dezelfde cijfers van de streekgenoot.
De ploeg van trainer Kees van Wonderen is met 33 punten nu vrijwel zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. PEC Zwolle staat met 20 punten onderaan en heeft nog zes wedstrijden om degradatie te voorkomen.
Go Ahead Eagles startte sterk en creëerde in de eerste 10 minuten drie kansen, waarvan twee via Isac Lidberg. De Zweedse spits kreeg in de 28e minuut zijn grootste kans, maar hij kopte de bal naast.
PEC Zwolle was in de openingsfase ook een keer dicht bij een doelpunt. Na een snelle uitbraak, ingeleid door Lamprou, tikte Djavan Anderson de bal op de lat. Met heel wat ingevallen aanvallers ging de thuisclub na rust op jacht naar een doelpunt. Gervane Kastaneer scoorde na een schot van Sai van Wermeskerken op de paal, maar hij stond meters buitenspel. De derby leek in 0-0 te eindigen, tot Rommens in de extra tijd doeltreffend uithaalde.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
8 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
9 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
13 uur geleden