Rommens schiet Go Ahead Eagles in blessuretijd langs PEC Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Go Ahead Eagles heeft ook de tweede IJsselderby van dit seizoen gewonnen. Philippe Rommens schoot de club uit Deventer in de 3e minuut van de blessuretijd langs PEC Zwolle: 0-1. De Belg mocht van buiten het strafschopgebied vrij uithalen en krulde de bal met links over doelman Kostas Lamprou in de kruising. Begin dit seizoen won Go Ahead Eagles in de eigen Adelaarshorst met dezelfde cijfers van de streekgenoot.
De ploeg van trainer Kees van Wonderen is met 33 punten nu vrijwel zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. PEC Zwolle staat met 20 punten onderaan en heeft nog zes wedstrijden om degradatie te voorkomen.
Go Ahead Eagles startte sterk en creëerde in de eerste 10 minuten drie kansen, waarvan twee via Isac Lidberg. De Zweedse spits kreeg in de 28e minuut zijn grootste kans, maar hij kopte de bal naast.
PEC Zwolle was in de openingsfase ook een keer dicht bij een doelpunt. Na een snelle uitbraak, ingeleid door Lamprou, tikte Djavan Anderson de bal op de lat. Met heel wat ingevallen aanvallers ging de thuisclub na rust op jacht naar een doelpunt. Gervane Kastaneer scoorde na een schot van Sai van Wermeskerken op de paal, maar hij stond meters buitenspel. De derby leek in 0-0 te eindigen, tot Rommens in de extra tijd doeltreffend uithaalde.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
17 minuten geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
12 uur geledenACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.
15 uur geleden