Roma-trainer Mourinho laat toekomst dag voor Europese finale open
BOEDAPEST (ANP) - AS Roma-trainer José Mourinho heeft zijn toekomst een dag voor de finale van de Europa League tegen Sevilla opengelaten. "Ik heb met mijn aanvoerders gesproken", aldus de 60-jarige Portugees. "Ze hebben me gevraagd of ik wil blijven. Ze weten precies wat ik denk, maar dat zullen ze jullie niet vertellen."
Mourinho is bezig aan zijn tweede seizoen bij Roma. Vorig seizoen won hij met de Italiaanse club de Conference League ten koste van Feyenoord. Als Mourinho nu ook de Europa League wint, lijkt een vertrek niet ondenkbaar.
Mourinho, die bij Roma nog een contract heeft tot de zomer van 2024, zegt nog niet met andere clubs te hebben gesproken. "In 2010 vertrok ik bij Inter, omdat ik helemaal rond was met Real Madrid. Maar er was voor de finale van de Champions League nog niets getekend. Nu is de situatie helemaal anders en heb ik met niemand gesproken. Ik denk alleen maar aan morgen en wat we willen presteren op het veld."
Buitengewone gebeurtenis
Sevilla won de Europa League al zes keer en in 2020, met een hoofdrol voor Luuk de Jong, als laatst. "Sevilla heeft de ervaring in finales, voor ons is het haast een buitengewone gebeurtenis. Maar wij hebben met Roma de voorbije jaren ook veel Europese wedstrijden gespeeld", aldus Mourinho, die de niet helemaal fitte sterspeler Paulo Dybala slechts een deel van de wedstrijd mee kan laten doen, een half uur lang maximaal.
Mourinho speelde als trainer tot dusverre vijf Europese finales en won die allemaal.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
9 uur geleden