Roma-trainer Mourinho laat toekomst dag voor Europese finale open
BOEDAPEST (ANP) - AS Roma-trainer José Mourinho heeft zijn toekomst een dag voor de finale van de Europa League tegen Sevilla opengelaten. "Ik heb met mijn aanvoerders gesproken", aldus de 60-jarige Portugees. "Ze hebben me gevraagd of ik wil blijven. Ze weten precies wat ik denk, maar dat zullen ze jullie niet vertellen."
Mourinho is bezig aan zijn tweede seizoen bij Roma. Vorig seizoen won hij met de Italiaanse club de Conference League ten koste van Feyenoord. Als Mourinho nu ook de Europa League wint, lijkt een vertrek niet ondenkbaar.
Mourinho, die bij Roma nog een contract heeft tot de zomer van 2024, zegt nog niet met andere clubs te hebben gesproken. "In 2010 vertrok ik bij Inter, omdat ik helemaal rond was met Real Madrid. Maar er was voor de finale van de Champions League nog niets getekend. Nu is de situatie helemaal anders en heb ik met niemand gesproken. Ik denk alleen maar aan morgen en wat we willen presteren op het veld."
Buitengewone gebeurtenis
Sevilla won de Europa League al zes keer en in 2020, met een hoofdrol voor Luuk de Jong, als laatst. "Sevilla heeft de ervaring in finales, voor ons is het haast een buitengewone gebeurtenis. Maar wij hebben met Roma de voorbije jaren ook veel Europese wedstrijden gespeeld", aldus Mourinho, die de niet helemaal fitte sterspeler Paulo Dybala slechts een deel van de wedstrijd mee kan laten doen, een half uur lang maximaal.
Mourinho speelde als trainer tot dusverre vijf Europese finales en won die allemaal.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
7 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
11 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
1 dag geleden