
Rolstoeltennisster De Groot wint prestigieuze Oscar van de sport
MADRID (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft de Oscar gewonnen voor sporter van het jaar met een beperking. De 27-jarige Woerdense kreeg het bijbehorende zilveren beeldje bij de uitreiking van de prestigieuze Laureus Awards in Madrid.
De Groot was al vaker genomineerd, maar dit keer kreeg ze wel de waardering voor haar prestaties. In 2023 won ze 53 wedstrijden op rij en was ze de beste in alle vier de grandslamtoernooien: Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en US Open.
De Groot voegt zich bij Esther Vergeer als Nederlandse winnaars van de Oscar als sporter met een beperking. Vergeer won de Laureus Award als rolstoeltennisster in 2002 en 2008.
Gullit
De andere genomineerden bij de sporters met een beperking waren de Italiaanse zwemmer Simone Barlaam, de Oekraïense zwemmer Danilo Tsjoefarov, de Hongaarse atlete Luca Ekler, de Nieuw-Zeelandse wielrenster Nicole Murray en de Duitse atleet Marcus Rehm.
De Groot kreeg de begeerde trofee uit handen van oud-voetballer Ruud Gullit. Ze sprak een mooi dankwoord uit, waarbij ze haar moeder, coach en manager bedankte voor hun onvoorwaardelijke loyaliteit. "Tennis bezorgde mij als meisje de grootste lach op mijn gezicht en als puber bood het mij een pad om te volgen naar mijn toekomst. Het gaf me een baan en het inzicht dat ik iedere dag mezelf kan verbeteren en mensen over de hele wereld kan inspireren", zei De Groot. "Deze prijs geeft mij motivatie en herinnert me eraan dat ik met mijn grootste lach op mijn gezicht alles kan bereiken."
Meer uit Sport
LILLE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt uit naar een nieuwe tweestrijd tussen hem en Jonas Vingegaard in de Tour de France. De beide rivalen troffen elkaar dit jaar alleen in het Critérium du Dauphiné, maar de Sloveen van UAE Team Emirates weet wat hij kan verwachten. "Jonas is wellicht de beste klimmer van de wereld", klonk het tijdens een persconferentie in Lille, waar de Tour zaterdag begint.
12 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen gaat niet in op zijn toekomst in de Formule 1 en een mogelijke overgang van Red Bull naar Mercedes. "Ik heb er niets over te zeggen. Anderen verzinnen verhalen en dat moeten ze zelf weten, maar ik heb er niks mee", zei hij tegen de verzamelde pers op het circuit van Silverstone, waar dit weekend de Britse grand prix wordt verreden.
12 uur geledenLILLE (ANP) - Mathieu van der Poel gaat voor de vijfde keer van start in de Tour de France en hoopt het gevoel van het eerste jaar terug te vinden. Toen was zijn zege op de Mûr-de-Bretagne, die hem de gele trui opleverde, zijn "mooiste herinnering aan de Tour". Het routeschema biedt nieuwe kansen. "Ik heb minder goede ervaringen, maar sta hier zeker niet met tegenzin aan de start", vertelde hij in de Opéra van Lille, zaterdag startplaats van de 112e editie.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft met bijna speels gemak de derde ronde bereikt van Wimbledon. De zevenvoudig winnaar van het Londense grandslamtoernooi rekende in de tweede ronde in drie sets af met de Brit Daniel Evans: 6-3 6-2 6-0. De 38-jarige Serviër had amper twee uur nodig om zich te ontdoen van de huidige nummer 154 van de wereld. Het was zijn 99e zege op het gras van Wimbledon.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is voor het derde jaar op rij uitgeschakeld in de tweede ronde op Wimbledon. Net als in 2023 moest de 29-jarige Nederlander zijn meerdere erkennen in de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina (26). De speler uit Málaga won met 6-1 4-6 6-3 7-6 (5).
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Het NK wielrennen vindt in 2028 plaats in Valkenburg. De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie (KNWU) laat weten dan 100 jaar te bestaan en ter gelegenheid van dit jubileum de nationale wegwedstrijden te organiseren rond de Cauberg en Valkenburg.
18 uur geledenLILLE (ANP) - De zogenoemde 3 kilometerregel in het professionele wielrennen, bedoeld om de finales van koersen veiliger te maken, wordt de komende Tour de France uitgebreid. Nu geldt dat renners die binnen de laatste 3 kilometer - bergetappes uitgezonderd - pech krijgen of vallen, geen tijdverlies lijden. In een aantal etappes wordt die 'veilige zone' uitgebreid naar 4 of 5 kilometer, meldt de internationale wielrenunie UCI donderdag.
19 uur geleden