Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolstoeltennisster De Groot vond het lastig motivatie te behouden

Rolstoeltennisster De Groot vond het lastig motivatie te behouden

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot vond het de afgelopen jaren lastig om de motivatie te behouden. Ze won alles wat er te winnen viel, maar leed dit jaar zowaar weer eens een nederlaag. Ondanks een dipje is ze vol inspiratie naar Parijs gekomen.

"Het is niet altijd makkelijk om gemotiveerd te blijven. Op weg naar Tokio zat ik vol emoties, omdat alles nieuw voor me was en ik nog zoveel doelen had. Na Tokio viel ik in een gat waarin ik me opnieuw moest focussen en dacht: 'Kan ik de uitdagingen nog steeds vinden?'", bekende De Groot op een persconferentie voorafgaand aan de Paralympische Spelen.

"In het begin was dat heel moeilijk. Ik probeer me te concentreren op mezelf en wat ik kan verbeteren. Ik vond dat nog steeds een leuk proces. Dat is wat ik heb gedaan. In Parijs heb ik veel motivatie, omdat het anders zal zijn in vergelijking met de andere grand slams, maar ook de andere Paralympische Spelen. Hopelijk zitten er veel familieleden en vrienden op de tribune. Het is wel gek om Roland Garros helemaal voor onszelf te hebben en het niet te hoeven delen met spelers als Rafael Nadal en Novak Djokovic."

Ongeslagen

Drie jaar geleden pakte De Groot (27) goud in Tokio. Ze versloeg toen in de finale haar grote rivale Yui Kamiji uit Japan. Sindsdien won de Zuid-Hollandse alle grandslamtoernooien. Ze staat nu op 23 grandslamtitels in het enkelspel.

"Het was een interessant jaar voor mij. Drie jaar lang was ik ongeslagen op de tennisbaan en dit jaar verloor ik mijn eerste wedstrijd in lange tijd, op gravel, de ondergrond waarop ik hier ga spelen", aldus de favoriete.

Druk

"Dat was interessant, maar elke speler zou soms moeten kunnen verliezen. Het is menselijk en normaal. Maar omdat het me al zo lang niet was overkomen, was het niet normaal dat ik verloor, ook al was ik heel realistisch. Ik wist wat er was gebeurd en hoe ik het beter moest doen. Maar het is anders om hier te komen in de wetenschap dat er spelers zijn die het me heel moeilijk gaan maken. Het is anders dan in Tokio, want daar voelde ik geen druk. Alles was goed. Hier weet ik dat alleen winnen goed genoeg zal zijn."

De Paralympische Spelen beginnen woensdag. Dinsdag werd de als eerste geplaatste De Groot bij de loting gekoppeld aan de Duitse Katharina Krüger. Kamiji is als tweede geplaatst, Aniek van Koot als derde. Van Koot is de dubbelpartner van De Groot op Roland Garros.

Meer uit Sport

Basketballer Post met Golden State uitgeschakeld in play-offs NBA

MINNEAPOLIS (ANP) - Basketballer Quinten Post is met Golden State Warriors uitgeschakeld in de play-offs van de NBA. Minnesota Timberwolves was ook in het vijfde duel te sterk (121-110), waarmee de beslissing viel in de best-of-sevenserie: 4-1. Minnesota strijdt later met Oklahoma City Thunder of Denver Nuggets om een plek in de finale van volgende maand.

1 uur geleden
Klassementsleider Pedersen sprint naar derde ritzege in Giro

MATERA (ANP) - Wielrenner Mads Pedersen heeft zijn leidende positie in de Ronde van Italië verstevigd. De 29-jarige Deen van Lidl-Trek sprintte in de vijfde etappe, die over 151 kilometer van Ceglie Messapica naar Matera ging, naar de zege. Pedersen drukte zijn wiel net iets eerder over de finish dan de Italiaan Edoardo Zambanini (tweede) en de Brit Tom Pidcock.

17 uur geleden
Na olympische wedstrijden opent Parijs zwembaden in de Seine

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Parijzenaren en toeristen kunnen vanaf juli weer zwemmen in de Seine. Het was meer dan honderd jaar verboden om te badderen in de rivier. Om vorig jaar wedstrijden voor de Olympische Spelen mogelijk te maken, werd de waterkwaliteit drastisch verbeterd. Nu kan ook het publiek er weer terecht in afgebakende zwemplekken.

17 uur geleden
Autosportbond FIA verlaagt straf voor vloeken na kritiek coureurs

EMILIA-ROMAGNA (ANP/RTR) - Autosportbond FIA heeft de maximale straffen voor coureurs die vloeken in de Formule 1 met 50 procent verlaagd. Stewards krijgen daarnaast meer bevoegdheid bij het bepalen van straffen. Dat meldt de FIA woensdag, in aanloop naar de Grote Prijs van Emilia-Romagna.

17 uur geleden
Tennisster Gauff plaatst zich voor halve finales in Rome

ROME (ANP) - De Amerikaanse tennisster Coco Gauff heeft zich geplaatst voor de halve finales van het WTA-toernooi van Rome. De nummer 3 van de wereld versloeg Mirra Andrejeva uit Rusland met 6-4 7-6 (5).

18 uur geleden
Veertien Nederlandse judoka's naar WK in Boedapest

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond vaardigt veertien judoka's af voor de WK. Die vinden van 13 tot en met 19 juni plaats in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Joanne van Lieshout verdedigt haar titel in de klasse tot 63 kilogram.

19 uur geleden
Rozetruidrager Pedersen tot einde carrière bij Lidl-Trek

WATERLOO (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn contract bij wielerploeg Lidl-Trek voor onbepaalde tijd verlengd tot het einde van zijn carrière. Dat meldt het team van de 29-jarige Deen die momenteel de roze trui draagt in de Giro d'Italia.

23 uur geleden