Rolstoeltennisster De Groot moet titel in Parijs aan Kamiji laten
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd haar titel te prolongeren op de Paralympische Spelen. In de finale, gespeeld op een vol Court Philippe-Chatrier, verloor ze in drie sets van de Japanse Yui Kamiji met 4-6 6-3 6-4.
Het is voor het eerst sinds rolstoeltennis officieel onderdeel uitmaakt op de Paralympische Spelen in Barcelona 1992 dat een Nederlandse rolstoeltennisster niet de titel in het enkelspel grijpt. Donderdag moest De Groot ook in het dubbelspel genoegen nemen met zilver. Samen met Aniek van Koot verloor ze nipt van Kamiji en Manami Tanaka. Eerder op vrijdag revancheerde Van Koot zich door de troostfinale te winnen in het enkelspel.
In de eerste set maakte De Groot een 4-1-achterstand ongedaan. Ze won vijf games op rij en benutte haar eerste setpunt door een fout van Kamiji, die een forehand net uit sloeg. In de tweede set won Kamiji bij 3-3 drie games op rij en trok de stand weer gelijk.
Dubbele fouten
De Groot slaagde er ook in de derde set maar moeilijk in haar eigen opslagbeurten te winnen en sloeg vooral veel dubbele fouten. Ze zag de Japanse uitlopen naar 3-1 in games. De Groot knokte zich terug naar 3-3, maar Kamiji kreeg op 4-3 opnieuw drie breakpoints en benutte daarvan de tweede. De Groot kwam nog een game terug, maar Kamiji benutte na sterke returns op de opslag van Nederlandse na iets meer dan twee uur haar tweede matchpoint.
Drie jaar geleden werd De Groot voor het eerst paralympisch kampioen. In Tokio was ze toen in de finale te sterk voor Kamiji. Ze heeft naast twee gouden medailles ook al 23 grandslamtitels veroverd in het enkelspel, waarmee ze Esther Vergeer is gepasseerd. De 27-jarige tennisster won in juli op Wimbledon haar vijftiende grand slam op rij.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
3 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
17 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
19 uur geleden