Rolstoeltennisster De Groot moet titel in Parijs aan Kamiji laten
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd haar titel te prolongeren op de Paralympische Spelen. In de finale, gespeeld op een vol Court Philippe-Chatrier, verloor ze in drie sets van de Japanse Yui Kamiji met 4-6 6-3 6-4.
Het is voor het eerst sinds rolstoeltennis officieel onderdeel uitmaakt op de Paralympische Spelen in Barcelona 1992 dat een Nederlandse rolstoeltennisster niet de titel in het enkelspel grijpt. Donderdag moest De Groot ook in het dubbelspel genoegen nemen met zilver. Samen met Aniek van Koot verloor ze nipt van Kamiji en Manami Tanaka. Eerder op vrijdag revancheerde Van Koot zich door de troostfinale te winnen in het enkelspel.
In de eerste set maakte De Groot een 4-1-achterstand ongedaan. Ze won vijf games op rij en benutte haar eerste setpunt door een fout van Kamiji, die een forehand net uit sloeg. In de tweede set won Kamiji bij 3-3 drie games op rij en trok de stand weer gelijk.
Dubbele fouten
De Groot slaagde er ook in de derde set maar moeilijk in haar eigen opslagbeurten te winnen en sloeg vooral veel dubbele fouten. Ze zag de Japanse uitlopen naar 3-1 in games. De Groot knokte zich terug naar 3-3, maar Kamiji kreeg op 4-3 opnieuw drie breakpoints en benutte daarvan de tweede. De Groot kwam nog een game terug, maar Kamiji benutte na sterke returns op de opslag van Nederlandse na iets meer dan twee uur haar tweede matchpoint.
Drie jaar geleden werd De Groot voor het eerst paralympisch kampioen. In Tokio was ze toen in de finale te sterk voor Kamiji. Ze heeft naast twee gouden medailles ook al 23 grandslamtitels veroverd in het enkelspel, waarmee ze Esther Vergeer is gepasseerd. De 27-jarige tennisster won in juli op Wimbledon haar vijftiende grand slam op rij.
Meer uit Sport
CORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
7 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
15 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft vrede met zijn zilveren medaille op de 1000 meter bij de Olympische Spelen van Milaan. Halverwege had de 22-jarige Groninger hoop, maar hij werd in een rechtstreeks duel verslagen door de Amerikaan Jordan Stolz. "Op 600 meter wist ik dat ik een stukje voor hem lag, maar hij heeft zo'n goede slotronde, dat is moeilijk om tegenop te boksen", zei De Boo.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Joep Wennemars vindt het "ontzettend kwalijk" dat hij slechts een half uur rust kreeg voordat hij bij de Winterspelen in Milaan opnieuw moest rijden. "Dat is onmogelijk", zei Wennemars woensdagavond bij de NOS na de 1000 meter waarin hij vijfde werd.
14 uur geleden