Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolstoeltennisster De Groot moet titel in Parijs aan Kamiji laten

Rolstoeltennisster De Groot moet titel in Parijs aan Kamiji laten

PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd haar titel te prolongeren op de Paralympische Spelen. In de finale, gespeeld op een vol Court Philippe-Chatrier, verloor ze in drie sets van de Japanse Yui Kamiji met 4-6 6-3 6-4.

Het is voor het eerst sinds rolstoeltennis officieel onderdeel uitmaakt op de Paralympische Spelen in Barcelona 1992 dat een Nederlandse rolstoeltennisster niet de titel in het enkelspel grijpt. Donderdag moest De Groot ook in het dubbelspel genoegen nemen met zilver. Samen met Aniek van Koot verloor ze nipt van Kamiji en Manami Tanaka. Eerder op vrijdag revancheerde Van Koot zich door de troostfinale te winnen in het enkelspel.

In de eerste set maakte De Groot een 4-1-achterstand ongedaan. Ze won vijf games op rij en benutte haar eerste setpunt door een fout van Kamiji, die een forehand net uit sloeg. In de tweede set won Kamiji bij 3-3 drie games op rij en trok de stand weer gelijk.

Dubbele fouten

De Groot slaagde er ook in de derde set maar moeilijk in haar eigen opslagbeurten te winnen en sloeg vooral veel dubbele fouten. Ze zag de Japanse uitlopen naar 3-1 in games. De Groot knokte zich terug naar 3-3, maar Kamiji kreeg op 4-3 opnieuw drie breakpoints en benutte daarvan de tweede. De Groot kwam nog een game terug, maar Kamiji benutte na sterke returns op de opslag van Nederlandse na iets meer dan twee uur haar tweede matchpoint.

Drie jaar geleden werd De Groot voor het eerst paralympisch kampioen. In Tokio was ze toen in de finale te sterk voor Kamiji. Ze heeft naast twee gouden medailles ook al 23 grandslamtitels veroverd in het enkelspel, waarmee ze Esther Vergeer is gepasseerd. De 27-jarige tennisster won in juli op Wimbledon haar vijftiende grand slam op rij.

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

7 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

9 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

10 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

11 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

11 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

12 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

13 uur geleden