
Rolstoeltennisster De Groot moet titel in Parijs aan Kamiji laten
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd haar titel te prolongeren op de Paralympische Spelen. In de finale, gespeeld op een vol Court Philippe-Chatrier, verloor ze in drie sets van de Japanse Yui Kamiji met 4-6 6-3 6-4.
Het is voor het eerst sinds rolstoeltennis officieel onderdeel uitmaakt op de Paralympische Spelen in Barcelona 1992 dat een Nederlandse rolstoeltennisster niet de titel in het enkelspel grijpt. Donderdag moest De Groot ook in het dubbelspel genoegen nemen met zilver. Samen met Aniek van Koot verloor ze nipt van Kamiji en Manami Tanaka. Eerder op vrijdag revancheerde Van Koot zich door de troostfinale te winnen in het enkelspel.
In de eerste set maakte De Groot een 4-1-achterstand ongedaan. Ze won vijf games op rij en benutte haar eerste setpunt door een fout van Kamiji, die een forehand net uit sloeg. In de tweede set won Kamiji bij 3-3 drie games op rij en trok de stand weer gelijk.
Dubbele fouten
De Groot slaagde er ook in de derde set maar moeilijk in haar eigen opslagbeurten te winnen en sloeg vooral veel dubbele fouten. Ze zag de Japanse uitlopen naar 3-1 in games. De Groot knokte zich terug naar 3-3, maar Kamiji kreeg op 4-3 opnieuw drie breakpoints en benutte daarvan de tweede. De Groot kwam nog een game terug, maar Kamiji benutte na sterke returns op de opslag van Nederlandse na iets meer dan twee uur haar tweede matchpoint.
Drie jaar geleden werd De Groot voor het eerst paralympisch kampioen. In Tokio was ze toen in de finale te sterk voor Kamiji. Ze heeft naast twee gouden medailles ook al 23 grandslamtitels veroverd in het enkelspel, waarmee ze Esther Vergeer is gepasseerd. De 27-jarige tennisster won in juli op Wimbledon haar vijftiende grand slam op rij.
Meer uit Sport
TOKIO (ANP) - Lieke Klaver is er niet in geslaagd voor de derde keer op rij de finale van de 400 meter te halen op de wereldkampioenschappen atletiek. De 27-jarige atlete eindigde op de WK in Tokio in haar heat van de halve finales op de vierde plaats en die klassering was onvoldoende voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op donderdag. Ze behoorde met haar tijd van 50,25 ook niet tot de twee atletes die op basis van hun tijd een finaleplaats verdienden.
5 uur geledenTOKIO (ANP) - Job Geerds is op de WK atletiek in Tokio vlak voor de start van de halve finales op de 110 meter horden afgehaakt. De 23-jarige Amsterdammer raakte bij de warming-up geblesseerd, meldde de woordvoerster van de Atletiekunie. "Hij wilde het nog proberen, maar vlak voor de start besloot hij toch niet te starten."
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Samuel Chapple is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finales van de 800 meter op de WK atletiek in Tokio. De 26-jarige Haagse atleet liep in de tweede van zeven series naar de vierde plaats in een tijd van 1.45,45. De eerste drie gingen rechtstreeks door naar de halve finales, aangevuld met de drie tijdsnelste atleten van alle series. In de eerste serie waren de nummers vier tot en met zes echter al sneller dan de Nederlander.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Ook volgend jaar worden er in de Formule 1 zes sprintraces verreden. Bekend was al dat een daarvan voor het eerst in Zandvoort plaatsvindt, tijdens de laatste Dutch GP. De andere vijf vinden plaats tijdens de grands prix van China, Miami, Canada, Groot-Brittannië en Singapore, maakten organisator Formula 1 en autosportbond FIA bekend.
8 uur geledenSANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
23 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
1 dag geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
1 dag geleden