Rolstoeltennisster De Groot en coach Hopmans uit elkaar
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot en haar coach Amanda Hopmans gaan na tien jaar uit elkaar. Dat maakte de 23-voudig grandslamkampioene en nummer 1 van de wereld bekend op sociale media.
"Na tien prachtige jaren komt er een einde aan de samenwerking tussen mijn coach Amanda en mij", schreef De Groot op haar Instagram-account. "Samen hebben we een ongelooflijke reis gemaakt. Een reis vol groei, doorzettingsvermogen en onvergetelijke hoogtepunten."
De Groot sprak haar dankbaarheid uit over Hopmans. "Ze is meerdere malen uitgeroepen tot ITF coach van het jaar, maar voor mij ben je elk jaar coach van het jaar geweest", aldus de 27-jarige rolstoeltennisster. "Dit geeft voor ons beiden het moment om nieuwe mogelijkheden te verkennen. Ik ben ervan overtuigd dat dit traject en onze band ons blijft helpen in de toekomst."
De Groot won als pupil van Hopmans haar eerste grandslamtitel in 2017 op Wimbledon, waarna nog 22 overwinningen op grandslamtoernooien zouden volgen. Op de Paralympische Zomerspelen van Tokio veroverde ze twee gouden medailles, afgelopen zomer pakte ze twee keer paralympisch zilver in Parijs. Op dit moment revalideert ze van een heupoperatie.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
3 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
10 uur geleden