Rolstoeltennisster De Groot en coach Hopmans uit elkaar
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot en haar coach Amanda Hopmans gaan na tien jaar uit elkaar. Dat maakte de 23-voudig grandslamkampioene en nummer 1 van de wereld bekend op sociale media.
"Na tien prachtige jaren komt er een einde aan de samenwerking tussen mijn coach Amanda en mij", schreef De Groot op haar Instagram-account. "Samen hebben we een ongelooflijke reis gemaakt. Een reis vol groei, doorzettingsvermogen en onvergetelijke hoogtepunten."
De Groot sprak haar dankbaarheid uit over Hopmans. "Ze is meerdere malen uitgeroepen tot ITF coach van het jaar, maar voor mij ben je elk jaar coach van het jaar geweest", aldus de 27-jarige rolstoeltennisster. "Dit geeft voor ons beiden het moment om nieuwe mogelijkheden te verkennen. Ik ben ervan overtuigd dat dit traject en onze band ons blijft helpen in de toekomst."
De Groot won als pupil van Hopmans haar eerste grandslamtitel in 2017 op Wimbledon, waarna nog 22 overwinningen op grandslamtoernooien zouden volgen. Op de Paralympische Zomerspelen van Tokio veroverde ze twee gouden medailles, afgelopen zomer pakte ze twee keer paralympisch zilver in Parijs. Op dit moment revalideert ze van een heupoperatie.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
4 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Grote Prijs van Las Vegas blijft nog zeker tien jaar op de Formule 1-kalender staan. De organisatie achter de race heeft het contract met Formule 1 met tien jaar verlengd.
12 uur geledenBRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.
17 uur geledenROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).
19 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.
20 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.
21 uur geleden