Rolstoeltennisster De Groot en coach Hopmans uit elkaar
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot en haar coach Amanda Hopmans gaan na tien jaar uit elkaar. Dat maakte de 23-voudig grandslamkampioene en nummer 1 van de wereld bekend op sociale media.
"Na tien prachtige jaren komt er een einde aan de samenwerking tussen mijn coach Amanda en mij", schreef De Groot op haar Instagram-account. "Samen hebben we een ongelooflijke reis gemaakt. Een reis vol groei, doorzettingsvermogen en onvergetelijke hoogtepunten."
De Groot sprak haar dankbaarheid uit over Hopmans. "Ze is meerdere malen uitgeroepen tot ITF coach van het jaar, maar voor mij ben je elk jaar coach van het jaar geweest", aldus de 27-jarige rolstoeltennisster. "Dit geeft voor ons beiden het moment om nieuwe mogelijkheden te verkennen. Ik ben ervan overtuigd dat dit traject en onze band ons blijft helpen in de toekomst."
De Groot won als pupil van Hopmans haar eerste grandslamtitel in 2017 op Wimbledon, waarna nog 22 overwinningen op grandslamtoernooien zouden volgen. Op de Paralympische Zomerspelen van Tokio veroverde ze twee gouden medailles, afgelopen zomer pakte ze twee keer paralympisch zilver in Parijs. Op dit moment revalideert ze van een heupoperatie.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Xan de Waard en Thierry Brinkman zijn genomineerd voor de prijs van beste hockeyer ter wereld. De internationale hockeyfederatie FIH heeft per sekse drie kanshebbers bekendgemaakt. Anne Veenendaal is een van de drie genomineerde keepsters.
2 uur geledenMILAAN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de kaarten voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo volgend jaar is verkocht. Met nog drie maanden te gaan tot de openingsceremonie van de Winterspelen meldt de organisatie dat 850.000 van de 1,6 miljoen tickets weg zijn.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Fem van Empel zal komende zaterdag op het Europees kampioenschap veldrijden in het Belgische Middelkerke haar titel niet verdedigen. De regerend wereldkampioene is op dit moment niet fit genoeg om deel te nemen aan de titelstrijd, meldt de wielerbond KNWU. De 23-jarige Brabantse kiest ervoor de komende periode in Spanje te trainen.
21 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Tennisster Madison Keys heeft zich vanwege een virus teruggetrokken tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse nummer 7 van de wereld zou woensdag haar derde wedstrijd spelen tegen de Kazachse Elena Rybakina, maar wordt vervangen door de Russische Jekaterina Aleksandrova.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Pascal Ackermann zet zijn wielerloopbaan voort bij de Australische ploeg Jayco-AlUla. De Duitse sprinter neemt de plaats in van Dylan Groenewegen, de Nederlander die overstapt naar Unibet Rose Rockets. Ackermann heeft 41 overwinningen op zijn naam staan en komt over van Israel - Premier Tech. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend.
1 dag geledenAUCKLAND (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams keert op 45-jarige leeftijd terug naar de Auckland Classic. De zevenvoudig grandslamwinnares heeft een wildcard gekregen voor het toernooi dat geldt als voorbereidingstoernooi op de Australian Open.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
1 dag geleden