Rolstoeltennisster De Groot en coach Hopmans uit elkaar
ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot en haar coach Amanda Hopmans gaan na tien jaar uit elkaar. Dat maakte de 23-voudig grandslamkampioene en nummer 1 van de wereld bekend op sociale media.
"Na tien prachtige jaren komt er een einde aan de samenwerking tussen mijn coach Amanda en mij", schreef De Groot op haar Instagram-account. "Samen hebben we een ongelooflijke reis gemaakt. Een reis vol groei, doorzettingsvermogen en onvergetelijke hoogtepunten."
De Groot sprak haar dankbaarheid uit over Hopmans. "Ze is meerdere malen uitgeroepen tot ITF coach van het jaar, maar voor mij ben je elk jaar coach van het jaar geweest", aldus de 27-jarige rolstoeltennisster. "Dit geeft voor ons beiden het moment om nieuwe mogelijkheden te verkennen. Ik ben ervan overtuigd dat dit traject en onze band ons blijft helpen in de toekomst."
De Groot won als pupil van Hopmans haar eerste grandslamtitel in 2017 op Wimbledon, waarna nog 22 overwinningen op grandslamtoernooien zouden volgen. Op de Paralympische Zomerspelen van Tokio veroverde ze twee gouden medailles, afgelopen zomer pakte ze twee keer paralympisch zilver in Parijs. Op dit moment revalideert ze van een heupoperatie.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoƫ Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.
5 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiƫr Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.
6 uur geleden