Rolstoeltennisster De Groot behaalt veertiende grandslamtitel
PARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft zich zaterdag verzekerd van haar veertiende grandslamtitel in het enkelspel. De 25-jarige Nederlandse was in de finale van Roland Garros in twee sets te sterk voor de Japanse Yui Kamiji: 6-4 6-1.
Vorig jaar stonden de nummers 1 en 2 van de wereld ook al tegenover elkaar in de eindstrijd in Parijs. Ook toen won De Groot, met 6-4 6-3.
De Groot verloor in februari 2021 voor het laatst een wedstrijd. Haar zege in de finale op Roland Garros betekende haar vijftigste overwinning op rij. De Groot won vorig jaar alle grandslamtoernooien en ook behaalde ze de paralympische titel, waarmee ze de zogenoemde golden grand slam voltooide. De Groot was de eerste tennisster die erin slaagde een golden grand slam te pakken sinds Steffi Graf in 1988.
Esther Vergeer is de meest succesvolle rolstoeltennisster aller tijden met 21 grandslamtitels in het enkelspel.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.
29 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.
18 uur geledenTILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.
19 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.
20 uur geledenTILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.
21 uur geleden