Rolstoeltennisster Buis begrijpt ophef over schrappen US Open
NEW YORK (ANP) - Rolstoeltennisster Marjolein Buis begrijpt dat er ophef is ontstaan over het schrappen van het rolstoeltoernooi van de US Open. Ze distantieert zich echter van het commentaar van de Australische rolstoeltennisser Dylan Alcott. Die noemde het besluit van de organisatie "afschuwelijke discriminatie" en stelde dat hij "als hij zou kunnen lopen, wel had mogen meedoen". Het toernooi voor valide tennissers vindt wel doorgang.
De 32-jarige Buis vindt het wel vreemd dat de deelnemers het nieuws vanuit de media moesten vernemen. "Er is niks over gezegd en er werd niet op ingegaan tijdens de persconferentie. Ik las het zelf op een nieuwssite en we hebben er nog steeds niets definitiefs over te horen gekregen", aldus Buis.
"De organisatie heeft wel een steekje laten vallen. Ik zou er veel meer begrip voor hebben als ze met een goede reden komen. We weten niet wat de argumenten zijn en daarom is er nu een relletje ontstaan."
Buis begint in januari aan haar laatste seizoen, met als hoogtepunt de Paralympische Spelen van Tokio. "De kans op nog eens een grandslamtitel wordt zo wel steeds kleiner. Hopelijk gaat Roland Garros door, want wij als rolstoeltennissers moeten het hebben van de grand slams", zei de nummer 4 van de wereld. "Ook financieel gezien is het schrappen van de US Open een flinke domper. Op de kleinere toernooien mogen we blij zijn als we ons ticket en hotel kunnen betalen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Jorrit Bergsma heeft bij de Olympische Spelen in Milaan brons veroverd op de 10 kilometer. De 40-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating met 12.40,48 het goud laten aan Metodej Jilek uit Tsjechië in een tijd van 12.33,43. Vladimir Semirunniy uit Polen veroverde met 12.39,08 het zilver.
12 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.
21 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
1 uur geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
2 uur geleden