Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolstoeltennissers krijgen ook financiële steun

Rolstoeltennissers krijgen ook financiële steun

LONDEN (ANP) - De internationale tennisfederatie ITF heeft samen met de organisaties van de vier grandslamtoernooien een fonds opgezet voor rolstoeltennissers. Ze hebben daar met elkaar ruim 300.000 dollar in gestopt, omgerekend zo'n 270.000 euro. Het noodfonds is bedoeld voor rolstoeltennissers en -tennissters uit de top 20 van de wereldranglijst die afgelopen jaar minder dan 100.000 dollar hebben verdiend (90.000 euro).

Net als de profcircuits ATP en WTA ligt ook het programma voor rolstoeltennissers in ieder geval tot eind juli stil. Sinds maart zijn er al 88 officiële ITF-toernooien voor rolstoeltennissers uitgesteld of gecanceld, waaronder Roland Garros en Wimbledon. Bij de vrouwen voert Diede de Groot de wereldranglijst aan. Met Aniek van Koot (derde) en Marjolein Buis (vierde) staan nog twee Nederlandse rolstoeltennissters in de top 10.

Vorige maand brachten de ATP, WTA, ITF en de organisaties van de Australian Open, Roland Garros, Wimbledon en de US Open al 6 miljoen dollar samen in een noodfonds. Dat geld is bedoeld voor zo'n achthonderd single- en dubbelspelers die in geldnood zijn gekomen door het ontbreken van toernooien vanwege de coronapandemie.

Meer uit Sport

Slotklim bergetappe Parijs-Nice geschrapt door winterweer

NICE (ANP/Belga) - De slotklim in de zevende etappe van Parijs-Nice is geschrapt. De organisatie van de Franse WorldTour-koers heeft het parcours van de koninginnenrit aangepast vanwege het voorspelde winterweer. De finish van de rit die begint in Nice ligt nu niet in Auron, maar in Isola, zo meldde de ASO.

2 uur geleden
Shorttracker Melle van 't Wout op WK uitgeschakeld op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout is op de WK shorttrack in Montreal uitgeschakeld in de heats van de 500 meter. De 26-jarige shorttracker, die op de Olympische Spelen in Milaan zilver won op deze afstand, liep tegen een diskwalificatie aan.

4 uur geleden
Colombiaan Tejada bezorgt XDS Astana tweede zege in Parijs-Nice

APT (ANP) - Wielrenner Harold Tejada uit Colombia heeft de zesde etappe in Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De Colombiaan van XDS Astana ontsnapte in de rit van Barbentane naar Apt over 179,3 kilometer in de slotkilometers uit de groep met favorieten en bleef die voor. Dorian Godon uit Frankrijk werd tweede en de Brit Lewis Askey kwam als derde binnen.

6 uur geleden
Sky: Formule 1 schrapt races in Bahrein en Saudi-Arabië

BERLIJN (ANP/DPA) - De Formule 1-races in Bahrein en Saudi-Arabië zijn geannuleerd. Dat stelt de Duitse betaalzender Sky volgens DPA. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender, maar gaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten niet door.

6 uur geleden
Judobond met tien judoka's naar EK in Georgië

NIEUWEGEIN (ANP) - De judobond (JBN) gaat met tien judoka's naar het Europees kampioenschap, dat plaatsvindt van 16 tot en met 19 april in de Georgische hoofdstad Tbilisi. Het team bestaat uit zeven vrouwen en drie mannen.

6 uur geleden
Team Essent legt schaatsster Daleman vast tot zomer 2028

HEERENVEEN (ANP) - Team Essent heeft schaatsster Angel Daleman tot de zomer van 2028 vastgelegd. De ploeg van Sven Kramer en Jac Orie heeft het contract van de 18-jarige schaatsster, dat nog liep tot 2027, opengebroken en verlengd.

7 uur geleden
Zitskiër De Langen wint zilveren medaille op de reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft vrijdag een zilveren medaille gewonnen op de reuzenslalom bij de Paralympische Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Het goud was voor de Italiaan René de Silvestro. Thijn Speksnijder werd elfde.

8 uur geleden