Rolstoelbasketbalsters veroveren goud in Tokio
TOKIO (ANP) - De Nederlandse rolstoelbasketbalsters hebben op de voorlaatste dag van de Paralympische Spelen het goud veroverd. Oranje versloeg in de finale China met 50-31. Het betekende het 25e goud voor Nederland, dat in de medaillespiegel Oekraïne passeerde en nu vijfde staat.
In de groepsfase hadden de 'Orange Lions' nog met 45-38 verloren van de Chinese vrouwen, die in de finale na het eerste kwart met 12-9 voor stonden. Daarna nam de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden het duel in handen: 12-2 12-6 en 17-11.
Bo Kramer had met 15 punten een belangrijk aandeel in de zege en Jitske Visser nam 12 punten voor haar rekening. Nederland maakte na het mindere eerste kwart 10 punten op een rij en nam daarmee het initiatief over.
Zowel in Londen 2012 als Rio 2016 hadden de Nederlandse vrouwen het brons gepakt. In 2018 werden ze wereldkampioen. Ook werden de rolstoelbasketbalsters twee keer Europees kampioen.
"Ik kan het nog steeds niet geloven dat het goud om mijn nek hangt. Maar we hebben hem", zei de 30-jarige Mariska Beijer vol ongeloof. "Het was een heel gave wedstrijd om te spelen. Onze verdediging was grandioos en aanvallend liep het lekker. Iedereen heeft hele belangrijke scores gemaakt en daar ben ik trots op. We hebben China overklast op een gegeven moment en hebben zo dik gewonnen."
Het brons ging naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse basketbalsters versloegen Duitsland met 64-51.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
4 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
8 uur geleden