Rolstoelbasketbalsters veroveren goud in Tokio
TOKIO (ANP) - De Nederlandse rolstoelbasketbalsters hebben op de voorlaatste dag van de Paralympische Spelen het goud veroverd. Oranje versloeg in de finale China met 50-31. Het betekende het 25e goud voor Nederland, dat in de medaillespiegel Oekraïne passeerde en nu vijfde staat.
In de groepsfase hadden de 'Orange Lions' nog met 45-38 verloren van de Chinese vrouwen, die in de finale na het eerste kwart met 12-9 voor stonden. Daarna nam de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden het duel in handen: 12-2 12-6 en 17-11.
Bo Kramer had met 15 punten een belangrijk aandeel in de zege en Jitske Visser nam 12 punten voor haar rekening. Nederland maakte na het mindere eerste kwart 10 punten op een rij en nam daarmee het initiatief over.
Zowel in Londen 2012 als Rio 2016 hadden de Nederlandse vrouwen het brons gepakt. In 2018 werden ze wereldkampioen. Ook werden de rolstoelbasketbalsters twee keer Europees kampioen.
"Ik kan het nog steeds niet geloven dat het goud om mijn nek hangt. Maar we hebben hem", zei de 30-jarige Mariska Beijer vol ongeloof. "Het was een heel gave wedstrijd om te spelen. Onze verdediging was grandioos en aanvallend liep het lekker. Iedereen heeft hele belangrijke scores gemaakt en daar ben ik trots op. We hebben China overklast op een gegeven moment en hebben zo dik gewonnen."
Het brons ging naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse basketbalsters versloegen Duitsland met 64-51.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
10 uur geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
15 uur geledenPOTENZA (ANP) - Igor Arrieta heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Spanjaard bezorgde UAE Team Emirates de tweede dagzege op rij door na 203 kilometer in Potenza de rit te winnen. Hij finishte voor medevluchter Afonso Eulálio uit Portugal in de finale waarin beide renners ten val kwamen en Arrieta zelfs nog verkeerd reed.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
2 dagen geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
2 dagen geleden