Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolstoelbasketbalsters veroveren goud in Tokio

Rolstoelbasketbalsters veroveren goud in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse rolstoelbasketbalsters hebben op de voorlaatste dag van de Paralympische Spelen het goud veroverd. Oranje versloeg in de finale China met 50-31. Het betekende het 25e goud voor Nederland, dat in de medaillespiegel Oekraïne passeerde en nu vijfde staat.

In de groepsfase hadden de 'Orange Lions' nog met 45-38 verloren van de Chinese vrouwen, die in de finale na het eerste kwart met 12-9 voor stonden. Daarna nam de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden het duel in handen: 12-2 12-6 en 17-11.

Bo Kramer had met 15 punten een belangrijk aandeel in de zege en Jitske Visser nam 12 punten voor haar rekening. Nederland maakte na het mindere eerste kwart 10 punten op een rij en nam daarmee het initiatief over.

Zowel in Londen 2012 als Rio 2016 hadden de Nederlandse vrouwen het brons gepakt. In 2018 werden ze wereldkampioen. Ook werden de rolstoelbasketbalsters twee keer Europees kampioen.

"Ik kan het nog steeds niet geloven dat het goud om mijn nek hangt. Maar we hebben hem", zei de 30-jarige Mariska Beijer vol ongeloof. "Het was een heel gave wedstrijd om te spelen. Onze verdediging was grandioos en aanvallend liep het lekker. Iedereen heeft hele belangrijke scores gemaakt en daar ben ik trots op. We hebben China overklast op een gegeven moment en hebben zo dik gewonnen."

Het brons ging naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse basketbalsters versloegen Duitsland met 64-51.

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

6 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

9 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

10 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

11 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

12 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

13 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

15 uur geleden