Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolstoelbasketbalsters veroveren goud in Tokio

Rolstoelbasketbalsters veroveren goud in Tokio

TOKIO (ANP) - De Nederlandse rolstoelbasketbalsters hebben op de voorlaatste dag van de Paralympische Spelen het goud veroverd. Oranje versloeg in de finale China met 50-31. Het betekende het 25e goud voor Nederland, dat in de medaillespiegel Oekraïne passeerde en nu vijfde staat.

In de groepsfase hadden de 'Orange Lions' nog met 45-38 verloren van de Chinese vrouwen, die in de finale na het eerste kwart met 12-9 voor stonden. Daarna nam de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden het duel in handen: 12-2 12-6 en 17-11.

Bo Kramer had met 15 punten een belangrijk aandeel in de zege en Jitske Visser nam 12 punten voor haar rekening. Nederland maakte na het mindere eerste kwart 10 punten op een rij en nam daarmee het initiatief over.

Zowel in Londen 2012 als Rio 2016 hadden de Nederlandse vrouwen het brons gepakt. In 2018 werden ze wereldkampioen. Ook werden de rolstoelbasketbalsters twee keer Europees kampioen.

"Ik kan het nog steeds niet geloven dat het goud om mijn nek hangt. Maar we hebben hem", zei de 30-jarige Mariska Beijer vol ongeloof. "Het was een heel gave wedstrijd om te spelen. Onze verdediging was grandioos en aanvallend liep het lekker. Iedereen heeft hele belangrijke scores gemaakt en daar ben ik trots op. We hebben China overklast op een gegeven moment en hebben zo dik gewonnen."

Het brons ging naar de Verenigde Staten. De Amerikaanse basketbalsters versloegen Duitsland met 64-51.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

3 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

3 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

6 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

7 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

9 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden