Rolstoelbasketbalsters prolongeren paralympische titel
PARIJS (ANP) - De Nederlandse rolstoelbasketbalsters hebben op de slotdag van de Paralympische Spelen van Parijs net als drie jaar geleden in Tokio het goud veroverd. Oranje was na een moeizame start duidelijk te sterk voor de Verenigde Staten: 63-49.
Daarmee hield de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden een knappe reeks in stand. Sinds een nederlaag tegen China in de groepsfase van de Paralympics van Tokio verloor de ploeg geen enkel duel meer. Die reeks leverde onder meer twee Europese titels (2021, 2023) en de wereldtitel (2022) op. Bo Kramer was zondag de topschutter aan Nederlandse kant met 23 punten. Mariska Beijer kwam tot 22 punten.
Het succes van de basketbalsters betekende dat Nederland de Paralympische Spelen afsloot met 27 gouden medailles, twee meer nog dan in Tokio.
Wedstrijd
Met Kramer, Beijer, Ilse Arts, Jitske Visser en Carina de Rooij als basisformatie startte Nederland matig tegen drievoudig olympisch kampioen Verenigde Staten. Bij een 6-1-achterstand haalde Van der Linden zijn speelsters naar de kant voor een eerste time-out. Naarmate het einde van het eerste kwart naderde, kwam Oranje beter in de wedstrijd: 8-12. Die lijn werd in het tweede kwart doorgezet en bij 17-16 stonden de Nederlandse vrouwen voor het eerst voor. Bij de rust leidde Oranje al met 31-24.
In het derde kwart werd de voorsprong verder uitgebreid naar 11 punten: 48-37. Aan het einde was de marge 14 punten.
Zenuwen
Kramer erkende dat Oranje het zichzelf niet makkelijk had gemaakt. "In dit soort wedstrijden met zulke belangen kan het op twee manieren gaan: of je staat meteen goed en krijgt vleugels, of je bent zo zenuwachtig en er lukt weinig. Het laatste dus", vertelde ze. "Het begin was dramatisch, de ballen wilden niet vallen en aan de andere kant scoorden ze wel. Maar we hadden onszelf gewaarschuwd dat dit kon gebeuren."
Het ging alsnog lopen, mede ook dankzij een productieve Kramer. "Met dank aan die elf meiden om me heen, die mij eruit hebben gekregen."
Het brons ging naar China, dat in de troostfinale Canada versloeg.
Meer uit Sport
SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
3 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.
4 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.
6 uur geledenBELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.
7 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
10 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
15 uur geleden