Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolstoelbasketbalsters prolongeren paralympische titel

Rolstoelbasketbalsters prolongeren paralympische titel

PARIJS (ANP) - De Nederlandse rolstoelbasketbalsters hebben op de slotdag van de Paralympische Spelen van Parijs net als drie jaar geleden in Tokio het goud veroverd. Oranje was na een moeizame start duidelijk te sterk voor de Verenigde Staten: 63-49.

Daarmee hield de ploeg van bondscoach Gertjan van der Linden een knappe reeks in stand. Sinds een nederlaag tegen China in de groepsfase van de Paralympics van Tokio verloor de ploeg geen enkel duel meer. Die reeks leverde onder meer twee Europese titels (2021, 2023) en de wereldtitel (2022) op. Bo Kramer was zondag de topschutter aan Nederlandse kant met 23 punten. Mariska Beijer kwam tot 22 punten.

Het succes van de basketbalsters betekende dat Nederland de Paralympische Spelen afsloot met 27 gouden medailles, twee meer nog dan in Tokio.

Wedstrijd

Met Kramer, Beijer, Ilse Arts, Jitske Visser en Carina de Rooij als basisformatie startte Nederland matig tegen drievoudig olympisch kampioen Verenigde Staten. Bij een 6-1-achterstand haalde Van der Linden zijn speelsters naar de kant voor een eerste time-out. Naarmate het einde van het eerste kwart naderde, kwam Oranje beter in de wedstrijd: 8-12. Die lijn werd in het tweede kwart doorgezet en bij 17-16 stonden de Nederlandse vrouwen voor het eerst voor. Bij de rust leidde Oranje al met 31-24.

In het derde kwart werd de voorsprong verder uitgebreid naar 11 punten: 48-37. Aan het einde was de marge 14 punten.

Zenuwen

Kramer erkende dat Oranje het zichzelf niet makkelijk had gemaakt. "In dit soort wedstrijden met zulke belangen kan het op twee manieren gaan: of je staat meteen goed en krijgt vleugels, of je bent zo zenuwachtig en er lukt weinig. Het laatste dus", vertelde ze. "Het begin was dramatisch, de ballen wilden niet vallen en aan de andere kant scoorden ze wel. Maar we hadden onszelf gewaarschuwd dat dit kon gebeuren."

Het ging alsnog lopen, mede ook dankzij een productieve Kramer. "Met dank aan die elf meiden om me heen, die mij eruit hebben gekregen."

Het brons ging naar China, dat in de troostfinale Canada versloeg.

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

11 uur geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

1 dag geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

1 dag geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

1 dag geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

1 dag geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

1 dag geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden