Rolls-Royce verkoopt recordaantal auto’s
GOODWOOD (ANP) - Rolls-Royce heeft vorig jaar een recordaantal auto’s verkocht. Voor het eerst in zijn 118-jarige geschiedenis kwam het bedrijf met 6021 autoverkopen boven de grens van 6000 uit. Daarmee verkocht Roll-Royce 8 procent meer auto’s dan in 2021.
Niet alleen het aantal verkochte auto's steeg. Klanten die een op maat gemaakte Rolls-Royce wilden, gaven ook meer uit. Gemiddeld spendeerden zij zo'n half miljoen euro aan een nieuwe wagen. Met name uit het Midden-Oosten, waar Rolls-Royce in Dubai vorig jaar een lokaal kantoor opende, kwam veel vraag naar deze maatwerkdienst.
Ook in Amerika kende Rolls-Royce "een aanzienlijke groei", maar concrete cijfers geeft de autobouwer niet. Ook in Europa en de regio Azië-Pacific zag het bedrijf de omzet naar eigen zeggen stijgen.
Rolls-Royce probeert ook voet aan de grond te krijgen op de markt voor elektrische auto’s. Daarvoor presenteerde het bedrijf vorig jaar zijn eerste volledige elektrische model, de Rolls-Royce Spectre, die later dit jaar op de markt komt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag verdeeld begonnen. Beleggers bleven voorzichtig in afwachting van de resultaten van de grote techbedrijven Amazon, Microsoft, Apple en Facebook-moeder Meta, die later deze week naar buiten komen. Aandeelhouders zijn vooral benieuwd of de forse investeringen van deze bedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) resultaten beginnen op te leveren.
14 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse creditcardmaatschappij Visa schrapt ongeveer 2600 banen. Dat meldt Bloomberg op basis van een interne memo van topman Ryan McInerney, die het persbureau heeft ingezien. De baas van het bedrijf wil Visa efficiënter maken in de steeds heviger concurrentiestrijd binnen de betalingssector.
30 minuten geledenARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het tweede kwartaal van dit jaar meer omzet geboekt, mede door meer verkeersvliegtuigen te leveren. Het ging om 171 toestellen, tegen 150 in dezelfde periode een jaar eerder. De totale omzet klom met 8 procent tot 24,6 miljard dollar.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variëren van 60 tot 67,5 procent.
2 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
2 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota en Honda hebben de productie in fabrieken in het zuiden van Japan tijdelijk stilgelegd na de zware aardbeving daar. Volgens persbureau Kyodo heeft Toyota de productie opgeschort in drie autofabrieken in de prefectuur Fukuoka.
2 uur geleden