
Rolls-Royce verkoopt recordaantal auto’s
GOODWOOD (ANP) - Rolls-Royce heeft vorig jaar een recordaantal auto’s verkocht. Voor het eerst in zijn 118-jarige geschiedenis kwam het bedrijf met 6021 autoverkopen boven de grens van 6000 uit. Daarmee verkocht Roll-Royce 8 procent meer auto’s dan in 2021.
Niet alleen het aantal verkochte auto's steeg. Klanten die een op maat gemaakte Rolls-Royce wilden, gaven ook meer uit. Gemiddeld spendeerden zij zo'n half miljoen euro aan een nieuwe wagen. Met name uit het Midden-Oosten, waar Rolls-Royce in Dubai vorig jaar een lokaal kantoor opende, kwam veel vraag naar deze maatwerkdienst.
Ook in Amerika kende Rolls-Royce "een aanzienlijke groei", maar concrete cijfers geeft de autobouwer niet. Ook in Europa en de regio Azië-Pacific zag het bedrijf de omzet naar eigen zeggen stijgen.
Rolls-Royce probeert ook voet aan de grond te krijgen op de markt voor elektrische auto’s. Daarvoor presenteerde het bedrijf vorig jaar zijn eerste volledige elektrische model, de Rolls-Royce Spectre, die later dit jaar op de markt komt.
Meer uit Financieel
SEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een gecharterd vliegtuig met ongeveer driehonderd Zuid-Koreanen die in de Verenigde Staten waren opgepakt, is vrijdag geland op de luchthaven van Incheon bij Seoul. Daarmee eindigt een week vol intensieve onderhandelingen door Seoul om de arbeiders vrij te krijgen en terug naar Zuid-Korea te brengen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag verder omhoog, na de kleine koerswinst een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan de aanhoudende opmars op Wall Street, waar de hoop op een renteverlaging door de Federal Reserve en het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) zorgden voor nieuwe recordstanden. In Europa kauwden beleggers nog na op het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in het eurogebied onveranderd te laten. De ECB werd daarbij iets positiever over de economische groei dit jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten en India zijn dicht bij het oplossen van de meningsverschillen over een handelsakkoord. Dat zei Sergio Gor, de door president Donald Trump gekozen ambassadeur voor India en speciaal gezant voor Zuid- en Centraal-Aziatische zaken. Hij herhaalde daarbij wel de Amerikaanse eis dat India moet stoppen met het kopen van Russische olie.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - De leiders van OpenAI, het bedrijf achter chatbot ChatGPT, en chipproducent Nvidia zijn van plan volgende week miljarden dollars aan investeringen in Britse datacenters toe te zeggen. Dan bezoeken de topmannen van de bedrijven, Sam Altman en Jensen Huang, het Verenigd Koninkrijk. Dit melden bronnen aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3,5 tot 5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is iets lager dan de 3,5 tot 6 procent in het cao-seizoen vorig jaar. De nieuwe loonvraag is berekend op de verwachte inflatie (2,6 procent) en arbeidsproductiviteit (1,7 procent), zegt CNV-voorzitter Piet Fortuin.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in augustus opnieuw afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) gingen vorige maand 278 bedrijven failliet. Dat zijn 54 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 16 procent. Vergeleken met juli daalde het aantal faillissementen met 7 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stroomproductie van Nederland is in de eerste helft van dit jaar gestegen vergeleken met een jaar geleden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) nam de elektriciteitsproductie uit fossiele bronnen toe terwijl de stroomopwekking uit windenergie daalde door minder wind op land en zee.
4 uur geleden