Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Rolls-Royce verkoopt recordaantal auto’s

Rolls-Royce verkoopt recordaantal auto’s

GOODWOOD (ANP) - Rolls-Royce heeft vorig jaar een recordaantal auto’s verkocht. Voor het eerst in zijn 118-jarige geschiedenis kwam het bedrijf met 6021 autoverkopen boven de grens van 6000 uit. Daarmee verkocht Roll-Royce 8 procent meer auto’s dan in 2021.

Niet alleen het aantal verkochte auto's steeg. Klanten die een op maat gemaakte Rolls-Royce wilden, gaven ook meer uit. Gemiddeld spendeerden zij zo'n half miljoen euro aan een nieuwe wagen. Met name uit het Midden-Oosten, waar Rolls-Royce in Dubai vorig jaar een lokaal kantoor opende, kwam veel vraag naar deze maatwerkdienst.

Ook in Amerika kende Rolls-Royce "een aanzienlijke groei", maar concrete cijfers geeft de autobouwer niet. Ook in Europa en de regio Azië-Pacific zag het bedrijf de omzet naar eigen zeggen stijgen.

Rolls-Royce probeert ook voet aan de grond te krijgen op de markt voor elektrische auto’s. Daarvoor presenteerde het bedrijf vorig jaar zijn eerste volledige elektrische model, de Rolls-Royce Spectre, die later dit jaar op de markt komt.

Meer uit Financieel

Drogisterijketen DA waarschuwt klanten voor datalek webshop

LELYSTAD (ANP) - Drogisterijketen DA waarschuwt klanten van zijn webshop voor een datalek. Onbevoegden hebben begin deze maand toegang gekregen tot een database met klantgegevens.

2 minuten geleden
Softwareprobleem oorzaak van storing Britse luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/AFP) - Een softwareprobleem was eerder deze maand de oorzaak van de storing waardoor meer dan 2000 vluchten werden geannuleerd, meldt de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Het probleem leidde een week geleden tot een chaotische situatie op Britse luchthavens waar meer dan 330.000 reizigers de dupe van waren, volgens brancheorganisatie Airlines UK.

9 minuten geleden
Krant: Duitse regering grijpt in met tankkorting en prijsplafond

BERLIJN (ANP) - De Duitse regering wil de prijzen aan de pomp verlagen, meldt Bild. Volgens de Duitse krant ligt er een pakket op tafel met een tankkorting en een prijsplafond. De korting zorgt ervoor dat benzine en diesel 17 cent per liter goedkoper worden, maar onduidelijk is hoelang.

12 minuten geleden
Wall Street begint licht hoger na stevig koersherstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend met kleine winsten begonnen. Het herstel op Wall Street lijkt daarmee te worden voortgezet. Donderdag veerden de Amerikaanse beurzen al stevig op, na de koersverliezen die volgden op het rentebesluit van de Federal Reserve eerder deze week. Vooral de tech- en chipbedrijven gingen verder omhoog, na de eerdere onrust over de veiligheid van kunstmatige intelligentie (AI) en de oproepen van AI-topbestuurders om de ontwikkeling van de technologie te vertragen.

1 uur geleden
Zorgen in woningbouwsector om toenemende krapte op stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Partijen in de woningbouwsector waarschuwen voor vertragingen en extra kosten, nu steeds meer nieuwbouwwoningen niet gelijk een aansluiting kunnen krijgen op het volle stroomnet. Woningcorporatiekoepel Aedes vreest dat woningzoekenden hierdoor mogelijk langer moeten wachten op een woning.

2 uur geleden
Bloomberg: Saudi Aramco levert geen olie aan klanten in Europa

DHAHRAN (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco heeft zeker twee raffinaderijen in Europa verteld dat ze volgende maand geen aardolie ontvangen. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Normaal gesproken krijgen deze Europese klanten volgens contract vaste leveringen uit Saudi-Arabië, maar de olie-export is verstoord door een aanval op een belangrijke pijpleiding in het land.

2 uur geleden
Zoon vervangt Warren Buffett als voorzitter Berkshire Hathaway

OMAHA (ANP) - Warren Buffett doet een stap terug als voorzitter van Berkshire Hathaway, het bedrijf dat onder zijn leiding is uitgegroeid tot een grote investeringsmaatschappij. Zijn zoon Howard volgt hem op. Warren Buffett gaat verder als "emeritus voorzitter" en geeft vanuit die rol zijn mening over de bedrijfsvoering, meldt Berkshire Hathaway.

4 uur geleden