Rolls-Royce verkoopt recordaantal auto’s
GOODWOOD (ANP) - Rolls-Royce heeft vorig jaar een recordaantal auto’s verkocht. Voor het eerst in zijn 118-jarige geschiedenis kwam het bedrijf met 6021 autoverkopen boven de grens van 6000 uit. Daarmee verkocht Roll-Royce 8 procent meer auto’s dan in 2021.
Niet alleen het aantal verkochte auto's steeg. Klanten die een op maat gemaakte Rolls-Royce wilden, gaven ook meer uit. Gemiddeld spendeerden zij zo'n half miljoen euro aan een nieuwe wagen. Met name uit het Midden-Oosten, waar Rolls-Royce in Dubai vorig jaar een lokaal kantoor opende, kwam veel vraag naar deze maatwerkdienst.
Ook in Amerika kende Rolls-Royce "een aanzienlijke groei", maar concrete cijfers geeft de autobouwer niet. Ook in Europa en de regio Azië-Pacific zag het bedrijf de omzet naar eigen zeggen stijgen.
Rolls-Royce probeert ook voet aan de grond te krijgen op de markt voor elektrische auto’s. Daarvoor presenteerde het bedrijf vorig jaar zijn eerste volledige elektrische model, de Rolls-Royce Spectre, die later dit jaar op de markt komt.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Nederlandse technologiebedrijven schroeven soms hun productie terug en stellen investeringen of het aannemen van extra personeel uit door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat merkt brancheorganisatie FME in een peiling onder meer dan honderd ondernemingen in de sector. Als de onrust aanhoudt, verwachten ruim acht op de tien ondervraagde bedrijven in de komende zes maanden problemen in de toeleveringsketen.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) wil dat landen kijken of het nodig is om aanvullende dieselvoorraden vrij te geven. Directeur Fatih Birol van het IEA heeft dat voorgesteld aan alle lidstaten, waaronder Nederland. Daarbij riep hij landen ook op te beslissen over hoeveel en wanneer die diesel dan wordt vrijgegeven.
7 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Nederlandse klanten van reisorganisatie TUI lijken niet te zijn geraakt door het datalek waarvan Belgische reizigers last hebben. Dat meldt een woordvoerster na berichtgeving in Belgische media dit weekend over het lek.
8 uur geledenBRASÍLIA (ANP/AFP) - Het campagneteam van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft Meta beschuldigd van inmenging in de verkiezingen. Zijn socialemediaberichten zouden zijn geblokkeerd van de platforms van het Amerikaanse techbedrijf.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank voert gesprekken met dertig tot veertig landen over mogelijke crisishulp om de energieschokken en prijsstijgingen door de Iranoorlog op te vangen. Dat heeft Wereldbank-president Ajay Banga gezegd in een interview met persbureau Reuters.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben toestemming gegeven om maximaal 4 miljoen vaten ruwe olie vrij te geven vanuit de strategische reserves. Daarmee moeten de leveringsproblemen worden opgevangen die de storm Isaias in het zuidoosten van het land heeft veroorzaakt.
12 uur geledenREDMOND (ANP) - De topman van Microsoft heeft gepleit voor meer controle bij het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie. Dit weekend zei hij in een bericht op X dat bedrijven krachtige AI-modellen zouden moeten beschouwen als mogelijke interne risico's. Ze moeten er volgens hem van uitgaan dat zulke AI-modellen "gecompromitteerd" zijn en een soort "noodrem" inbouwen om ze in toom te houden.
14 uur geleden